5 sposobów na efektywny angielski dla dzieci

Czy są sposoby na to, aby dzieci uczyły się efektywnie, a opanowany przez nich materiał został z nimi na długo? Oczywiście! Na szczęście obecnie nie trzeba opierać się jedynie na długich listach słówek do wykucia, sprawdzianach i kartkówkach. Podobnie, jak w innych obszarach życia, także w edukacji specjaliści i naukowcy odkryli nowocześniejsze i skuteczniejsze sposoby na naukę języków. Szczególnie powinno ucieszyć to rodziców, którym zależy, by ich dzieci uczyły się języka bez stresu i nudy. 

Nie zawsze wystarczą same zajęcia w szkole, na które nie mamy przecież większego wpływu. Dodatkowe lekcje z pewnością będą dobrym wyjściem z sytuacji, gdy chcemy pomóc naszym maluchom w rozwinięciu ich kompetencji językowych. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się dodatkowy angielski dla dzieci?

Angielski dla dzieci w formie dodatkowych lekcji to doskonały sposób na to, by poprawić ich umiejętności. A do tego mieć pełną kontrolę nad tym, jaką szkołę wybierzemy! A w jakich sytuacjach takie zajęcia mogą się sprawdzić? Oczywiście nie musi być żadnego konkretnego powodu. Zawsze można postawić na dodatkową edukację. Efekty z pewnością nie pójdą na marne. Są jednak konkretne sytuacje, takie jak na przykład:

  • zaplanowany wyjazd za granicę, szczególnie jeśli nie są to wakacje, lecz dłuższy powód,
  • nadrobienie zaległości, które powstały w wyniku np. choroby,
  • poprawa wyników w konkretnych obszarach, jeśli dziecko potrzebuje w nich pomocy (np. z mówieniem),
  • gdy dziecko wstydzi się rozmawiać przy całej grupie,
  • jeżeli dziecko jest wyjątkowo zdolne i materiał przerabiany w szkole nie wystarcza. 

Jak widać, powodów jest sporo! Pamiętajmy jednak, że nie zawsze dziecko zdaje sobie sprawę z konieczności dodatkowych lekcji. Aby nie poczuło się źle, warto z nim o tym porozmawiać oraz wybrać szkołę, która będzie odznaczała się przyjazną atmosferą oraz podejściem do nauki zakładającym grywalizację. 

,

Czym jest grywalizacja?

Angielski dla dzieci to temat niezwykle poważny i złożony. O wiele trudniej jest zmotywować do nauki malucha – często logiczne argumenty do niego po prostu nie trafią. Na szczęście nowoczesne metody nauki korzystają m.in. z grywalizacji. Jest to podejście, w którym łączy się naukę z grami i zabawami. Dla dzieci zabawa to naturalny mechanizm, w czasie którego zdobywają wiedzę oraz uczą się otaczającego ich świata, zachowań, społecznych powiązań itd. 

Grywalizację wykorzystuje wiele szkół, a jedną z najlepszych jest Novakid. To międzynarodowa szkoła, która stawia nacisk na kolokwialny i naturalny język, który przydaje się dzieciom w prawdziwym życiu. Dzięki łączeniu nauki z grami i zabawami, dzieci nie stresują się ani nie nudzą. Osiągają lepsze efekty, które zostają z nimi na długo. 

5 sposobów na efektywny angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci może dawać efekty. Oto skuteczne sposoby:

  1. Grywalizacja – połączenie nauki i zabawy powoduje, że dzieci traktują edukację jako coś przyjemnego. 
  2. Native speakerzy – tacy nauczyciele sprawiają, że angielski dla dzieci nauczany jest w sposób naturalny i praktyczny.
  3. Nauka online – dzięki niej dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. 
  4. Przyjazna atmosfera na lekcjach – wprowadzanie strachu rzadko kiedy kończy się długotrwałymi, pozytywnymi efektami. 
  5. Indywidualne lekcje – choć nauka w grupie jest często opłacalna, to wiele dzieci blokuje się w takiej sytuacji i jest zbyt nieśmiała i wycofana, by odzywać się bez skrępowania.
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo