Akacjowa 38 odc. 15, 16. Streszczenia, ile odcinków, powtórki, obsada

Akacjowa 38 odc. 15, 16 streszczenia. Serial po polsku można oglądać w telewizji w TVP 2. obacz więcej szczegółów na temat nowego serialu. ile ma odcinków, jaka jest obsada, streszczenia, powtórki VOD – gdzie i kiedy oglądać Akacjowa 38?

Hiszpański serial Akacjowa 38 po polsku w TVP 2

Do tej pory popołudniami w TVP 2 widzowie mogli oglądać niezwykle popularny turecki serial Zranione Ptaki. W piątek wyemitowany został ostatni odcinek, a od poniedziałku 9 stycznia jego miejsce zajmie hiszpański serial Akacjowa 38. Kręcony był w latach 2015-2021.

Akacjowa 38 odc. 1 wyemitowany został 9 stycznia. Odcinki serialu można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 18:45 w TVP 2.

W piątek 27 stycznia premiera Akacjowa 38 odc. 15. W kolejnych dniach premiera odcinków 16, 17, 18.

Akacjowa 38 ile odcinków w Polsce?

Hiszpański tytuł serialu to „Acacias 38”. Ile odcinków ma serial Akacjowa 38? W Hiszpanii powstało aż 1483 odcinków. Czy wszystkie zobaczymy po polsku? Czas pokaże. Dużo zależeć będzie od popularności serialu, ale o nią raczej martwić się nie trzeba. Nie jest to co prawda turecki serial, a te w Polsce lubiane są najbardziej, ale produkcja z Hiszpanii również powinna przypaść do gustu widzom.

Powtórki serialu w TV i online

Akacjowa 38 powtórki dostępne są zarówno w telewizji, jak i przez internet. Ostatni odcinek emitowany jest następnego dnia (poniedziałek – piątek) o godzinie 13:15 w TVP 2. Ponadto wszystkie odcinki dostępne są również w internecie. Po polsku, za darmo i bez rejestracji. Serial Akacjowa 38 VOD po polsku można oglądać na TVP VOD (vod.tvp.pl).

OGLĄDAJ SERIAL NA TVP VOD

Akacjowa 38 streszczenia odcinków

W naszym serwisie znajdziesz szczegółowe streszczenia odcinków serialu Akacjowa 38.

Akacjowa odc. 12 streszczenie

Trini udaje się w ostatniej chwili uratować męża, który postanowił targnąć się na własne życie. Manuela udaje się do klasztoru, by odebrać córkę, którą tam niedawno zostawiła. Zakonnica jednak nie chce oddać jej dziecka. Rosina robi, co w jej mocy, by wydać córkę Leonor za Claudia.

Akacjowa odc. 13 streszczenie

Manuela wraca z klasztoru i traci pracę u Paciency. German proponuje jej, aby została opiekunką jego córki. Cayetana jest jednak temu przeciwna. Na dodatek ostrzega, że uprzykrzy kobiecie życie. Justo odkrywa, że spodziewająca się dziecka żona oraz teściowa zniknęły. Tymczasem Trini postanawia zatrudnić w swoim domu Fabianę.

Akacjowa odc. 14 streszczenie

Po powrocie z klasztoru, w którym widziała córkę, Manuela traci pracę. Don German oferuje jej posadę opiekunki córki. Cayetana jest temu przeciwna. Obiecuje Manueli, że uprzykrzy jej życie. Justo dowiaduje się, że jego brzemienna żona i teściowa zaginęły. Trini zatrudnia Fabianę w swoim domu.

Akacjowa odc. 15 streszczenie

Don Maximiliano wraca osłabiony ze szpitala do domu. A tam czeka na niego kolacja z mięsa, które Pablo ukradł swojej szefowej. Cayetana każe Manueli nosić wodę do kąpieli z odległego źródła. Gdy po całym dniu wanna jest pełna, Cayetana oświadcza, że minęła jej ochota na kąpiel. Manuela opowiada Casildzie o swoim dziecku.

Akacjowa odc. 16 streszczenie

Celia podejrzewa, że mąż ją zdradza. Leonor zanosi swoje teksty do redakcji gazety. Nie zostaje nawet dopuszczona do dyrektora. Trini prosi Fabianę, by nauczyła ją być damą, bo chce towarzyszyć mężowi na festynie. Casilda chce zatańczyć z Victorem. Prosi więc Ritę, by nauczyła ją pasodoble.

Akacjowa odc. 17 streszczenie

Celia konfrontuje się z wdową, która przyznaje się do romansu z jej mężem i radzi jej, by odpłacała mu tą samą monetą. Twierdzi, że Felipe to kobieciarz. Casilda chodzi głodna z powodu kryzysu finansowego swoich państwa. Wydawca Ribero drze teksty Leonor nie czytając ich i radzi jej, nie przebierając w słowach, by jako kobieta zajęła się haftem, a nie pisaniem. Wszyscy wybierają się na uliczną zabawę. Celia z nadzieją, że zatańczy z nią Victor. Ale on wybiera Marię Luisę.

Akacjowa odc. 18 streszczenie

Celia jest zrozpaczona, ponieważ nie może zajść w ciążę. Wypytuje służącą o uzdrowicielki, które znają sposoby na polepszenie płodności. Podczas ulicznej zabawy Victor nie zwraca uwagi na Casildę. Dziewczyna liczyła zaś, że z nim zatańczy. W pewnym momencie dochodzi do strzelaniny. Z rąk członka ruchu anarchistycznego ginie polityk. Manuela jest przerażona, ponieważ policja sprawdza dokumenty, a ona ich nie ma. Tymczasem okazuje się, że zamachowiec jest dawnym znajomym Trini. Żąda on od niej, by pomogła mu się ukryć.

Akacjowa odc. 19 streszczenie

Trini przyprowadza do domu Ernesta i przedstawia go jako swojego brata. Ziołowy eliksir Vicenty ma pomóc Celii zajść w ciążę. Podczas nieobecności Cayetany, German całuje się z Manuelą. Rosina próbuje ukraść pelerynę ze sklepu. Leonor chce potajemnie spotkać się z Pablem.

Akacjowa odc. 20 streszczenie

Manuela i German mają się spotkać w altanie. Cayetana przechwytuje liścik, w którym jest o tym mowa. Rosina i Maximiliano zabraniają Leonor spotykać się Pablem. Inspektor Mendes prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu terrorystycznego. Przesłuchuje Trini a potem Manuelę.

Obsada i fabuła serialu

Rok 1899. Zamożny Justo często bywa agresywny wobec swojej żony Carmen. Pewnej nocy mężczyzna usiłuje zgwałcić będącą w zaawansowanej ciąży partnerkę. Próbująca się bronić kobieta uderza męża twardym narzędziem w głowę. Carmen, przekonana, że go zabiła, postanawia wraz ze swoją matką Teresą uciec z domu. Zabiera ze sobą drogi zegarek Justo, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Kobiety wywożą ciało zmarłego do lasu, gdzie go zakopują.

Podczas ucieczki ciężarna kobieta rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocensją. Zagubiona i przerażona Carmen decyduje się zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Obiecuje sobie, że po nie wróci. Teresa wraz z córką jadą pociągiem do miasta, w którym przebywa jej syn, Pablo. Stan Carmen, która ciągle krwawi, się pogarsza. Jej brat postanawia jak najszybciej sprowadzić lekarza, Germana. Doktor ratuje jej życie. Pablo nalega, aby jego matka i siostra zmieniły tożsamość. Kobiety przybierają imiona Guadalupe i Manuela. Serial opowiada o losach i perypetiach grupy pokojówek, które pracują dla mieszczańskich rodzin.

Obsada:

– David Venancio Muro jako Servando Gallo
– María Blanco jako Carmen
– Sandra Marchena jako Rosina Rubio
– Inma Pérez-Quirós jako Fabiana
– Juanma Navas jako Ramón Palacios
– Jorge Pobes jako Liberto
– Roger Berruezo jako German
– Andrea López jako Carlota

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo