Andrzejki napis do druku. Girlanda i dekoracja w PDF

Napis Andrzejki do druku to świetna dekoracja do przedszkola, szkoły lub domu na okolicznościową imprezę. Przygotowaliśmy girlandę do pobrania w PDF.

Napis Andrzejki do druku

Andrzejki obchodzi się w nocy z 29 na 30 listopada. Z oczywistych względów w przedszkolu czy szkole Andrzejki wyprawiane są 29 lub 30 listopada. W czasie Andrzejek ludzie chętnie sięgają po przeróżne wróżby, wierząc, że ukazują one przyszłość. Jednym z najpopularniejszych rytuałów jest lanie wosku przez klucz, który potem wrzuca się do wody, aby odczytać z niego znaki. Ponadto, wieczór andrzejkowy to czas, gdy młodzi szukają swojej drugiej połówki poprzez różnego rodzaju zabawy i gry towarzyskie.

Jako dekoracja na Andrzejki może służyć napis do druku. Przygotowaliśmy girlandę tworzącą napis „Andrzejki”. Dołożyliśmy również cyfry, które pozwolą dopisać aktualny rok. Poniżej można zobaczyć jak prezentuje się szablon napisu oraz pobrać całość w pliku PDF, który gwarantuje wysoką jakość wydruku. Każda litera przygotowana została w formacie A4.

andrzejki napis do druku

Pobierz napis Andrzejki do wydruku w PDF

Aby pobrać plik PDF zawierający napis należy skorzystać z poniższego przycisku.

,

Pobierz “Andrzejki napis do druku”

napis-andrzejki-rodzicielskieinspiracjePL.pdf – Pobrano 1062 razy – 2,29 MB
Darmowe pomoce dydaktyczne

Newsletter
Otrzymuj darmowe pomoce dydaktyczne na maila. Zapisz się do newslettera.

Andrzejki w przedszkolu i szkole. Propozycje zabaw Andrzejkowych

  1. Zaklęcia wróżek: Dzieci mogą się przebrać za małe wróżki i wymyślać zabawne zaklęcia. Na przykład, „Różowe piórko, daj mi znać, czy jutro będzie słonecznie czy pochmurno!”
  2. Wróżby z butów: Każde dziecko przynosi jedno buty i układa je w kółko. Następnie każde dziecko wybiera parę butów, zakłada je na nogi i wymyśla wróżbę związana z tym, jakie buty wybrało.
  3. Kula wróżebna: Zróbcie wspólnie dużą, kolorową kulę z bibuły, na której dzieci będą rysować i pisać swoje wróżby. Następnie można zrobić wspólną zabawę, gdzie dzieci rzucają kulą i czytają wróżbę, na której się zatrzyma.
  4. Wróżby z kart: Użyj kart z obrazkami (np. z zwierzętami, kształtami, kolorami) i niech dzieci wymyślą swoje wróżby, bazując na wybranej karcie. Na przykład, jeśli wybiorą kartę z kotem, mogą wróżyć, że będą szczęśliwe jak kot.
  5. Andrzejkowy balonik: Przygotuj balony z niespodziankami w środku, na przykład małe zabawki, kolorowe kredki, czy małe cukierki. Niech dzieci nadmuchają balony, a następnie wróżą sobie przyszłość na podstawie tego, co znajdą w balonie.
  6. Magiczne szukanie przedmiotów: Schowaj różne przedmioty (np. klucz, zabawkę, kamień) w piaskownicy lub w kolorowym ryżu. Niech dzieci szukają przedmiotów i wróżą, co im przyniosą te znalezione przedmioty.
  7. Andrzejki w przedszkolu – teatrzyk: Przygotuj krótki teatrzyk z postaciami związanymi z Andrzejkami, takimi jak wróżki, czarodziejki, czy wróżbita Andrzej. Dzieci mogą również samodzielnie wymyślić scenariusz lub dodawać własne dialogi.
  8. Malowanie palcami wróżb: Zorganizuj malowanie palcami, gdzie dzieci będą tworzyć obrazy związane z wróżbami. Na przykład, malowanie słońca oznaczać może szczęśliwe dni, a malowanie gwiazdek – marzenia, które się spełnią.
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo