Archiwista 2 odc. 1 streszczenie. Ile odcinków? Gdzie oglądać powtórki?

Serial Archiwista sezon 2 odcinek 1 w TVP 1 już 8 września. Ile odcinków ma serial i o czym opowiada? Gdzie oglądać Archiwista online i powtórki VOD?

Archiwista 2 odcinek 1

Archiwista to polski serial kryminalny, który premierę miał w 2020 roku. Odcinki emitowane były w telewizji TVP 1. We wrześniu 2023 do jesiennej ramówki wkracza sezon 2. Serial można oglądać w piątki o godzinie 20:35.

Premiera Archiwista 2 odc. 1 już 8 września. Tydzień później wyemitowany zostanie odcinek 2.

Ile odcinków ma Archiwista?

Archiwista ile odcinków? Pierwszy sezon składał się z trzynastu epizodów. W każdym z nich przedstawiona była inna sprawa, więc jeśli ktoś przegapił jakiś odcinek, to stracił tylko część z losów głównych bohaterów. Sezon 2 ma 10 odcinków.

,

Gdzie oglądać powtórki?

Powtórki serialu Archiwista lecą w TV, ale w niezbyt dogodnym terminie. Ostatni odcinek powtarzany jest dopiero w następny piątek około godziny 1:30. Na szczęście wszystkie odcinki dostępne są online. Archiwista VOD za darmo, bez logowania i rejestracji można obejrzeć na vod.tvp.pl. Co ciekawe dostępne są tam już wszystkie odcinki, w myśl zasady digital first.

Archiwista streszczenia odcinków

Archiwista 2 odc. 1 streszczenie

Postrzelona przez Bazyla Zuza leży w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii. Nie ma policyjnej ochrony. Do jej sali przychodzi młody mężczyzna, skrywający twarz pod kapturem, wyciąga broń z tłumikiem i z bliskiej odległości strzela do policjantki, zabijając ją. Rani też pielęgniarkę. Koledzy Zuzy z komendy są zdruzgotani śmiercią policjantki, ale zaczynają poszukiwania sprawcy. Dzięki odciskom palców, pozostawionym przez zabójcę w szpitalu, udaje się ustalić jego tożsamość.

To Paweł Kowalczyk, ale nie ma w domu. Żona nie widziała go od kilku dni. Okazuje się, że podejrzany jest pracownikiem warsztatu samochodowego, należącego do ojca Bazyla – Waldemara Bożyńskiego. To znany w mieście mechanik, cieszący się zaufaniem.

Wkrótce po wizycie komendanta i Henryka Mikosa, Bożyński odwiedza Kowalczyka, ukrywającego się na terenie ogródków działkowych. Dzięki informacjom pozyskanym w archiwum przez Mikosa, policjanci docierają do domku letniskowego, gdzie jest Kowalczyk. Odkrywają ciało młodego mężczyzny z raną postrzałową. Gdy w końcu udaje się uzyskać nakaz zatrzymania Waldemara Bożyńskiego, okazuje się, że mężczyzna nie żyje. Dwa dni wcześniej miał zawał. Jest akt zgonu, nie ma jednak ciała, gdyż zostało skremowane. W policyjnym archiwum zjawia się młoda funkcjonariuszka Hanna Buczak, która zapowiada Mikosowi, że będą razem pracować.

Archiwista 2 odc. 2 streszczenie

Dwa lata po samobójczej śmierci Aliny i Ryszarda Sobczaków, właścicieli sieci piekarni, od strzału z bliskiej odległości w głowę, ginie syn pary. Do zbrodni dochodzi w parku, tuż przed pałacykiem Dittricha, po uroczystości upamiętniającej małżeństwo Sobczaków. Dla mieszkańców Żyrardowa są oni symbolem miłości silniejszej niż śmierć. Henryk, jego nowa współpracownica Hania, a także młody policjant, który dołączył do zespołu komendy w Żyrardowie, Jacek Szoka, szybko odkrywają jednak, że prawda jest dużo bardziej złożona.

O Ryszardzie Sobczaku plotkowano, że wdawał się w liczne romanse i miał nieślubne dziecko. Rodzina Sobczaków zarządzająca siecią piekarni ostro walczyła też z konkurencją. Sam Hubert Sobczak krótko przed śmiercią wymieniał SMS-y z osobą, podpisaną w telefonie jako dziewczyna z kawiarni. Gdy policjantom udaje się namierzyć ten numer, okazuje się, że telefon ma bezdomny, który tłumaczy, że znalazł aparat na śmietniku. Mimo to mężczyzna zostaje zatrzymany pod zarzutem zabójstwa, a komendant informuje o tym media.

Wkrótce z policjantami kontaktuje się prawdopodobny sprawca, informując, że błądzą w śledztwie i powinni przekazać sprawę archiwiście. Henryk i Hania odkrywają, że dokładnie 12 lat przed śmiercią Sobczaków, samobójstwo popełniła pracownica ich piekarni Klaudia Gawrońska i odwiedzają córkę kobiety. Iza Gawrońska ma alibi na czas śmierci Huberta Sobczaka. Okazuje się jednak, że to ona jest nieślubnym dzieckiem Ryszarda.

W toalecie publicznej, zlokalizowanej w pałacyku Dittricha, Henryk znajduje pistolet, z którego zginął młody Sobczak. Mikos podejmuje niebezpieczną grę ze sprawcą zbrodni. Tymczasem policjanci z Żyrardowa dostają nakaz zamknięcia sprawy Bożyńskiego. Ponieważ i komendant, i archiwista są przekonani, że Mechanik żyje. Mikos dostaje zadanie prowadzenia nieoficjalnego śledztwa z pomocą Hani i Jacka. O Bożyńskim chce z Henrykiem porozmawiać jego żona, Maria.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo