Poznań atrakcje dla dzieci i nie tylko – co warto zwiedzić i zobaczyć?

Atrakcji dla dzieci w Poznaniu nie brakuje. Co warto zobaczyć w stolicy Wielkopolski? Miejsc w które można wybrać się z dziećmi jest sporo i większość z nich oferuje ładne tereny, gdzie można spędzić interesujący czas, wykazać się aktywnością fizyczną lub po prostu pobawić się na placu zabaw. Przedstawiamy kilka atrakcji dla dzieci, które należy obejrzeć w pierwszej kolejności będąc w Poznaniu.

Stary Rynek

Stary Rynek i poznańskie koziołki to miejsce, gdzie każdy powinien być przynajmniej raz. Jeśli do Poznania wybierasz się na wycieczkę z innego miasta, to koniecznie znajdź chwilę, aby w południe pojawić się na Starym Rynku. Koziołki poznańskie to jedna z głównych atrakcji turystycznych Poznania. Nie tylko dla dzieci. Codziennie o godzinie 12:00 można zobaczyć jak dwa koziołki bodą się na wieży poznańskiego ratusza.

Rogalowe Muzeum Poznania

Skoro jesteśmy już na Starym Rynku, to warto zabrać dziecko do Rogalowego Muzeum Poznania. Chyba każdy słyszał o Rogalach Świętomarcińskich. W Rogalowym Muzeum Poznania odbywają się pokazy, podczas których poznać można tajemnicę i historię wypieku tych pyszności. Oczywiście będzie można uczestniczyć w przygotowaniu rogali, co jest świetną atrakcją dla dzieci i dorosłych. Można kupić bilet na pokaz rogalowy lub rogalowo-koziołkowy, czyli połączony z oglądaniem Koziołków Poznańskich, ponieważ z muzeum jest doskonały widok na wieżę ratusza.

Malta

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Poznaniu jest Malta. To jedna z głównych miejsc rekreacyjnych w Poznaniu. Czas można tam spędzić na wiele sposobów. Można pobiegać, jeździć na rowerze czy rolkach, a także udać się na nowoczesne place zabaw dla dzieci. Można się również zrelaksować nad jeziorem lub pograć w piłkę i siatkówkę na piaszczystym boisku nad jeziorem. Dla dzieci dużą atrakcją nad Maltą będzie również tor saneczkowy oraz kolejka Maltanka, która dojeżdża do Nowego ZOO.

,

Na terenie Malta Ski oprócz wspomnianego toru saneczkowego można przejechać się kolejką górską Adrenaline, zjechać na pontonach (sezon letni) lub nartach (sezon zimowy). Jest również szkoła małego kierowcy i mini golf. W sezonie zimowym można nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie.

Termy Maltańskie

Jeśli chcecie zabrać dzieci na basen w Poznaniu, to koniecznie wybierzcie się na Termy Maltańskie. Znajdują się tam baseny sportowe, aquapark oraz sauny. Są również baseny, gdzie można spędzić czas z najmłodszymi dziećmi. Nie brakuje również leżaków, gdzie można się zrelaksować. Dużą atrakcją są zjeżdżalnie, np. z pontonami. Są również rwąca rzeka, jacuzzi oraz baseny solankowe. W sezonie letnim otwarte są dodatkowe baseny na powietrzu ze zjeżdżalniami.

Nowe ZOO

W okolicach Malty znajduje się Nowe ZOO. To również miejsce, które powinno być jednym z priorytetów przy zwiedzaniu Poznania. Na wyprawę do tego Ogrodu Zoologicznego warto jednak zagospodarować sobie przynajmniej kilka godzin. Nowe ZOO zajmują olbrzymią powierzchnię. Dzięki temu zwierzęta nie muszą narzekać na warunki i mają sporo miejsca na wybiegach. Oczywiście może być to lekki minus dla zwiedzających, bo nie zawsze uda się obejrzeć każde zwierzę z bliska, ale dobro zwierząt jest jednak ważniejsze.

Ogród zoologiczny w Poznaniu ciągle się rozwija. Pojawiają się kolejne zwierzęta, które mają coraz lepsze domy. Główną atrakcją są Niedźwiedzie, Tygrysy oraz Słoniarnia. W sezonie letni warto zajrzeć również do Motylarnii.

W Nowym ZOO w Poznaniu nie brakuje atrakcji dla dzieci, które mogą spędzić czas w Zoolandii, czyli placu zabaw, a właściwie małym parku linowym na świeżym powietrzu. Największą frajdę dzieciom sprawia chyba jednak przejazd darmową ciuchcią po terenie Nowego ZOO. W całym ogrodzie jest kilka przystanków, dzięki czemu można podjechać w najbardziej interesujące nas miejsca.

Bilety do Nowego ZOO kosztują 18 zł (poniedziałek – piątek) lub 24 zł (weekend i święta) dla dorosłych, 10 zł lub 12 zł (ulgowe). Co ważne za bilet rodzinny zapłacimy jedynie 35 zł lub 50 zł, a upoważnia on do wejścia dwie osoby dorosłe i nawet czwórkę dzieci! Bilety roczne można nabyć za 70 zł (jednoosobowy) lub 100 zł (do trzech osób), ale upoważniają one do wejścia jedynie od poniedziałku do piątku.

Stare ZOO

W Poznaniu warto zabrać dzieci również do Starego ZOO. Znajduje się ono przy ul. Zwierzynieckiej. Wstęp jest darmowy, a płaci się jedynie za zwiedzanie pawilonu zmiennocieplnych, gdzie można zobaczyć rybki, jaszczurki, warany , węże i inne gady oraz płazy. Dla dzieci atrakcją jest karuzela znajdująca się przy wejściu. Jeden przejazd kosztuje 5 zł, a 10 zł trzy. Co ważne rodzic może jechać przy dziecku, a przy każdym przejeździe dziecko otrzymuje skromny upominek. Na terenie Starego ZOO znajdują dwa place zabaw dla dzieci.

Stadion Lecha Poznań

Będąc w Poznaniu warto zobaczyć stadion Lecha Poznań znajdujący się przy ul. Bułgarskiej. Przed nim postawiona jest efektowna lokomotywa przy której można zrobić pamiątkowe zdjęcie. W pobliżu znajduje się również Lasek Marceliński będący świetnym miejscem na spacer.

Praktycznie każdego dnia na stadionie Lecha Poznań odbywają się wycieczki, które pozwalają zwiedzić cały obiekt. Można zobaczyć m.in. trybuny, szatnie czy sale konferencyjną. A jeśli jesteście w Poznaniu w weekend, to warto zobaczyć czy akurat tego dnia nie odbywa się mecz Lecha Poznań.

Wartofrajda

Wartofrajda to plac zabaw dla dzieci otwarty w 2017 roku. Znajduje się on w  Parku Stare Koryto Warty (przy ul. Chwaliszewo). Wartofrajda nie jest jednak typowym placem zabaw, których pełno na osiedlach czy innych miejscach. Znajduje się na nim wiele innowacyjnych i interaktywnych zabawek. Co ważne na Wartofrajdzie bawić mogą się dzieci w różnym wieku. Nie brakuje atrakcji dla starszych, jak i najmłodszych dzieci. Inwestycja kosztowała blisko dwa miliony złotych. W wolnej chwili na pewno warto zabrać dziecko na ten plac zabaw.

Cytadela

Cytadela to największy park w Poznaniu. Nie brakuje tam terenów zielonych, gdzie można zorganizować piknik z dziećmi czy pograć w piłkę, a nawet zrobić grilla. Są również placów zabaw. Sporą atrakcją będą na pewno czołgi, które można z bliska zobaczyć. Cytadela to również miejsce na różnego rodzaju aktywności. Poza wspomnianą grą w piłkę można swobodnie pobiegać, pojeździć na rowerze lub rolkach. Warto również odwiedzić muzea, obejrzeć pomniki i zapoznać się z historią tego miejsca.

Park Sołacki

Kolejnym miejscem gdzie można miło spędzić czas z dzieckiem jest Park Sołacki. Podobnie jak na Cytadeli również można znaleźć miejsce na zorganizowanie pikniku. Sporą atrakcją są dwa nowoczesne place zabaw. Dzieci z pewnością spędzą tam mnóstwo czasu na świetnej zabawie. Atrakcyjności Parkowi Sołackiemu dodają znajdujące się tam stawy. Można w nich spotkać kaczki, co z pewnością ucieszy młodsze dzieci.

Palmiarnia

Ciekawym miejsce, w które warto udać się z dziećmi jest również poznańska Palmiarnia. Znajduje się ona w Parku Wilsona, co oznacza, że można również spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Znajduje się tam również staw oraz plac zabaw. Palmiarnia w Poznaniu otwarta jest od wtorku do niedzieli. Obejrzeć można tam rośliny z różnych stref klimatycznych. Atrakcyjności dodają żywe ptaki, szum wody oraz akwaria pełne egzotycznych ryb.

Skoda Auto LAB

Atrakcją dla dzieci, może nieco starszych, będzie wizyta w Skoda Auto LAB. Jest to centrum bezpieczeństwa przygotowane dla całych rodzin przez Skodę. Celem Skoda Auto LAB jest edukowanie w kwestii bezpieczeństwa na drodze. W trakcie wizyty możemy poznać wiele interaktywnych rzeczy, uczestniczyć w symulacji dachowania oraz zobaczyć jak przebiega hamowanie w różnych warunkach atmosferycznych. Na pewno będzie to bardzo interesująca wizyta dla dorosłych, szczególnie kierowców, oraz dzieci dla których również przygotowano wiele atrakcji.

IKEA

Atrakcji dla dzieci w Poznaniu jest mnóstwo. Aby je wszystkie zobaczyć potrzeba wiele czasu, a przecież trzeba też coś zjeść. Jeśli chcecie wybrać się do restauracji, to ciekawym pomysłem może być wizyta w IKEA. Dania serwowane w tym sklepie cieszą się olbrzymią popularnością. Ceny są przystępne, w tygodniu z kartką IKEA za darmo do woli napijecie się herbaty lub kawy (w weekendy za 3,50 zł). Co ważne jednak w restauracji znajduje się mały plac zabaw dla dzieci, co pozwoli rodzicom w spokoju zjeść obiad lub deser. Przy wejściu do IKEI jest darmowy pokój zabaw Smaland, gdzie dzieci powyżej trzeciego roku życia mogą spędzić godzinę czasu, co również będzie dla nich sporą atrakcją

3 komentarze
Wyświetl wszystko Najbardziej pomocne Najpopularniejsze Najniżej oceniane Dodaj swoją opinię
  1. Ze swojej strony polecamy też Blurby i chętnie skusimy się na plac zabaw.

  2. Super wpis, wszystko zebrane w przyjemny mini przewodnik 😀o

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo