Barbie kolorowanki do druku

Barbie kolorowanki do druku. Każda kolorowanka z Barbie i jej przyjaciółkami to świetna zabawa. Pobierz darmowe malowanki dla dzieci, uruchom ich wyobraźnie i pozwól im stworzyć wymyślony rysunek.

Kolorowanki do druku Barbie

Każda kolorowanka Barbie dostępna jest za darmo. Wybierz rysunek, który chcesz wydrukować.

barbie kolorowanka
barbie kolorowanka urodzinowa
barbie kolorowanka urodzinowa
barbie syrena pod palmą
barbie kolorowanki
barbie kolorowanki
barbie na plazy kolorowanka
kolorowanka barbie do druku
barbi kolorowanka do druku
elsa barbie kolorowanka urodzinowa
kolorowanka barbie
kolorowanka barbie do druku
barbie fryzjer kolorowanka
kolorowanka barbie do wydruku
barbie kolorowanki

Już wkrótce pojawią się kolejne darmowe kolorowanki z Barbie do druku dla dzieci.

Barbie – historia lalki i jej popularności

„Barbara Millicent Roberts” – imię znane na całym świecie, choć raczej w jego skróconej formie, a mianowicie… Barbie. Mimo że obecnie jest ona bohaterką dziesiątek gier i filmów, to ponad pół wieku temu dała się poznać jako najpopularniejsza lalka.

,
barbi kolorowanka do druku

Co ciekawe, jej projekt powstał w czasach, gdy takie zabawki tworzono tylko na podstawie wyglądu malutkich dzieci. Inspiracją okazała się córka przyszłych założycieli firmy zabawkarskiej, która wycinała z papieru postacie dorosłych ludzi.

Właśnie na podstawie tego projektu powstało mnóstwo uwielbianych przez dzieci animacji. Nic dziwnego, że młode jak i starsze pokolenie tak bardzo upodobało sobie postać Barbie. Produkcje z jej udziałem stanowią nie tylko świetną rozrywkę. Każda z nich zawiera również ważne, uniwersalne lekcje. Na ich podstawie dziecko uczy się na przykład tego, że należy współpracować z innymi, nigdy się nie poddawać, nie upodabniać na siłę do większości, a nawet kształci takie cechy jak współczucie i empatia.

Dzięki swojej ponad trzydziestoletniej historii filmy o Barbie przeszły sporą metamorfozę. Twórcy nie poprzestali tylko na innowacyjnych wersjach znanych opowieści takich jak „Dziadek do orzechów”, „Roszpunka” czy „Trzej muszkieterowie”. Wytwórnia wciąż wprowadza w życie własne, oryginalne pomysły, ukazując Barbie w najróżniejszych światach. Do tej pory bohaterka przemierzyła już Wróżkolandię, dosiadała pegaza, zamieniała się w syrenkę, a niedawno grała również tajną agentkę! Mattel wciąż raczy nas świeżymi koncepcjami jej kolejnych przygód.

Barbie kolorowanka do wydruku

Rodzice wiedzą jednak, że co za dużo siedzenia przed telewizorem, to niezdrowo. Nie chcą więc pozwolić na to, by ich dzieci oglądały jedną bajkę za drugą. Ale co mają zrobić, jeżeli młodzi nie potrafią rozstać się ze swoimi ulubionymi bohaterami i ich ciągłymi przeżyciami? Wtedy najlepiej jest wciągnąć dziecko w jego własną, małą przygodę! Mogą się nią okazać kolorowanki do druku.

kolorowanka barbie do druku

Malowanki czasem wydają się dorosłym dziecinne i nudne, szczególnie jeśli ich pociechy nie wykazują szczególnego talentu w tej dziedzinie, a na kartkach pozostawiają jedynie parę kolorowych szlaczków.
Dla dzieci to jednak idealny sposób na rozwijanie talentu i – być może – przyszłego hobby. Dzięki temu zajęciu ćwiczą też podstawowe umiejętności. Kilka z nich to: koordynacja ręka-oko, skupienie lub myślenie abstrakcyjne.

Na widok cen kolorowanek w księgarniach mogą jednak zadrżeć kieszenie portfeli. Niekiedy dobijają one aż do trzydziestu-czterdziestu złotych, choć nie stanowią nic więcej ponad kilka rysunków włożonych w kolorową okładkę.

Czy jest więc sposób, żeby sprawić je dziecku łatwiej, szybciej i – co najlepsze – za darmo? Tak, o ile tylko w domu stoi sprawna drukarka!

Tutaj kolejny raz z pomocą przychodzi Internet, który proponuje liczne kolorowanki Barbie do druku. Można je znaleźć w formie do pobrania jako plik PDF lub rysunek do wydruku. W serwisie rodzicielskieinspiracje.pl znajdziesz różne szablony do kolorowanka, a także jako malowanki online.

Pozytywne strony kolorowanek

Dodatkowym atutem tej formy malowanek jest szeroka gama wyboru. Rodzice mogą dostosować trudność oferowanych szablonów do wieku i zdolności dziecka. Młodszym miłośnikom kredek przypadną do gustu wzory, które nie zawierają zbyt wielu drobnych elementów, za to nieco starsze dzieci mogą być zainteresowane czymś trochę trudniejszym.

Jak widać, każda kolorowanka Barbie stanowi świetne rozwiązanie, gdy chodzi o wypełnianie wolnego czasu dziecka czymś przyjemnym oraz pożytecznym. Choć dla większości dzieci gry i bajki pozostaną niezastąpione, warto pokazać im, że „przestarzałym” formom rozrywki też niczego nie brakuje.

Urodziny z Barbie

barbie kolorowanka urodzinowa

W przygotowanych szablonach można znaleźć również wzory urodzinowe. Taka kolorowanka może być świetnym pomysłem, aby dziecko przygotowało piękną i kolorową laurkę.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo