Borówki dla niemowlaka. Od jakiego wieku i jak podawać dziecku?

Borówka Amerykańska dla niemowlaka? Od którego miesiąca można podawać dziecku ten niezwykle smaczny owoc z wieloma właściwościami odżywczymi? Te pytania rodzice zadają niezwykle często, a warto na nie znać odpowiedź.

Borówka dla niemowlaka – od kiedy podawać dziecku?

Borówka Amerykańska to owoc, który dzieci zazwyczaj bardzo lubią. Nic dziwnego, ponieważ jest smaczny, a jednocześnie je się go dość łatwo. Często jednak rodzice nie są pewni czy borówka dla niemowlaka jest odpowiednia. Od kiedy można ją podawać dziecku?

W internecie można znaleźć kilka sprzecznych informacji od którego miesiąca podawać je dziecku. Borówkę można dziecku podawać już od 6. miesiąca życia. Warto rozszerzać dietę dziecka już wtedy.

Jak podawać borówki niemowlakowi?

Oczywiście decydując się dać dziecku borówki należy być szczególnie ostrożnym. Borówka nie jest wielkim owocem, ale mimo to niemowle może się nią zakrztusić. Jeśli dziecko dopiero zaczyna jeść owoce można przygotować przecier z borówek amerykańskich. Niemowlę skorzysta z wartości odżywczych borówki, a jednocześnie unikniemy stresu związanego z ewentualnymi problemami z połknięciem owocu.

,

Coraz częściej jednak dzieci zaczynają jeść owoce normalnie, a nie w formie przecierów. Borówkę należy dziecku przekroić wzdłuż, aby jej powierzchnia była mniejsza, a niemowlę łatwiej mogło ją zjeść.

Starsze dzieci mogą owoce dostawać w całości. Z borówek można przyrządzić również pyszne i naturalne lody owocowe.

Przepis na lody z borówek amerykańskich

  • Banan
  • Borówki amerykańskie
  • Jogurt naturalny, kefir lub maślanka

Przepis 1: Banana należy pokroić w plasterki, a następnie zamrozić razem z borówkami. Gdy owoce są już zamrożone należy je zblendować. Możemy dodać nieco maślanki, kefiru lub jogurtu naturalnego. Po zblendowaniu wszystkich składników lody są gotowe do spożycia.

Przepis 2: Banana i borówki amerykańskie blendujemy (można dodać maślankę, kefir lub jogurt naturalny), a następnie powstałą masę wlewamy do foremek na lody i mrozimy. Po kilku godzinach naturalne lody własnej produkcji są gotowe. Pyszne, zdrowe i orzeźwiające.

Borówka Amerykańska

Wartości odżywcze borówki amerykańskiej

Borówka to bardzo zdrowy owoc, dlatego warto jak najszybciej wprowadzić go do diety. Szczególnie latem, gdy można skorzystać z promocji i atrakcyjnych cen. Borówka amerykańska zawiera dużą dawkę witaminy C. Ponadto dostarcza potas i żelazo. Jej spożywanie pozytywnie wpływa na wzrok dziecka. Badania wykazały również, że flawonidy zawarte głównie w skórce pomagają w leczeniu cukrzycy, pozytywnie wpływają na krążenie krwi. Borówki mają również działanie antynowotworowe.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo