Co na wyciszenie i koncentrację dla dziecka? Podpowiadamy!

Dzieci są różne. Mają różne poziomy wrażliwości, temperamenty i potrzeby. Różnie pracują także ich umysły. Jedne z łatwością przyswajają nowe informacje, innym przychodzi to z trudem. Problemy z wyciszeniem się i koncentracją są bardzo powszechne, szczególnie w obecnych czasach. Natłok informacji, a także mnogość bodźców wzrokowych i słuchowych, mogą doprowadzić do zaburzonego działania procesów poznawczych. Rolą rodzica jest zapewnienie pociesze odpowiedniej pomocy i ułatwienie codziennego funkcjonowania. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji są leki uspokajające dla dzieci.

Preparaty ułatwiające wyciszenie i uspokojenie

Niektóre dzieci mają duży problem ze skupieniem się na jednej rzeczy lub nawet z usiedzeniem na miejscu. Potrzebują być ciągle w ruchu, zajmować się wieloma czynnościami naraz i trudno im utrzymać uwagę. Z myślą o nich powstały specjalne leki uspokajające dla dzieci nadpobudliwych. Wykazują one łagodne działanie wyciszające, kojące i zmniejszające lęk oraz stres. Zawierające wyciągi roślinne preparaty mogą także pomagać w rozładowaniu napięcia emocjonalnego, w zrelaksowaniu się i zasypianiu. Suplementy diety z melisą, rumiankiem czy lipą są bardzo pomocne w sytuacjach wzburzenia, nadpobudliwości i problemów z koncentracją.

Więcej informacji o preparatach na wyciszenie dla dzieci znajdziesz na stronie: https://abcapteka.pl/pl/menu/dzieci-i-niemowleta/leki-suplementy/wyciszenie-uspokojenie-654.html.

Suplementy diety wspomagające pracę mózgu

Równie pomocne, jak leki na uspokojenie dla dzieci mogą okazać się suplementy, zawierające magnez, cynk, witaminy z grupy B czy D, a także elektrolity. Uzupełnienie niezbędnych witamin i pierwiastków jest kluczowe dla prawidłowej pracy mózgu oraz całego układu nerwowego. Niedobory mogą doprowadzić do zaburzenia funkcji poznawczych, kłopotów z pamięcią, a nawet trudności z rozwojem. W przypadku znacznych problemów z działaniem mózgu i układu nerwowego warto także skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badania, które pozwolą poznać przyczynę zaistniałego stanu.

,

Chcąc zgłębić temat suplementów diety dla dzieci, sprawdź stronę: https://abcapteka.pl/pl/menu/dzieci-i-niemowleta/leki-suplementy-604.html.

Produkty poprawiające koncentrację

Kwasy omega-3 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Wpływają pozytywnie na zdolność uczenia się, pamięć i koncentrację. Badania naukowe wielokrotnie udowodniły, że ich suplementacja może pozytywnie działać na zdolności poznawcze u dzieci. Kwasy te występują głównie w tłustych rybach, można je także znaleźć w suplementach diety. Suplementy są opcją bardzo wygodną, szczególnie w przypadku pociech z wybiórczością pokarmową. Decydując się na nie, warto wybierać opcje dedykowane dzieciom, w których dobowe dawki są odpowiednio dobrane do ich potrzeb.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji, to my inspirowaliśmy się materiałami dostępnymi na stronie: https://abcapteka.pl/pl/menu/dzieci-i-niemowleta/leki-suplementy/koncentracja-i-pamiec-655.html.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo