Cyferkowy potworek do nauki liczenia i pisania cyfr

Nauka liczenia i pisania cyfr to bardzo ważny aspekt edukacji dziecka. Istnieje wiele pomocy dydaktycznych ułatwiających ten proces. Jedną z nich może być „cyferkowy potworek”, który pozwala trenować liczenie od 1 do 10 i zapisywanie cyfr.

Przygotowana pomoc dydaktyczna sprawdzi się wśród przedszkolaków. Będzie to przydatny materiał w przedszkolu, gabinetach i w domowym zaciszu, gdzie można zadbać o dodatkową edukację, jednocześnie zapewniając zabawę.

Do nauki cyfr polecamy również zestaw ponad 100 stron do druku, które można nabyć w naszym sklepie w cenie 7 zł za plik PDF.

Cyfry – karty pracy do druku

7 zł 10 zł
PDF DO DRUKU
109 stron z kartami pracy o cyfrach. Nauka pisania, liczenia, zadania, kolorowanki.

Poniżej opisujemy jak przygotować cyferkowego potworka do nauki liczenia i pisania cyferek. A na czym polega zadanie dziecka? Przesuwając pasek z oczami dziecko musi policzyć liczbę oczu. Do trening liczenia od 1 do 10. Następnie należy za pomocą pisaka napisać po śladzie odpowiednią cyfrę, a potem przesunąć pasek na kolejny prostokąt z oczami potworka.

,

Całość najlepiej zalaminować, co przedłuży trwałość tej pomocy dydaktycznej, a co najważniejsze uczyni ją wielorazowego użytku, dzięki czemu zapisane cyfry można zmazać.

Oto jak prezentuje się cyferkowy potwór:

W naszym serwisie znajdziesz również inne pomoce dydaktyczne z cyframi i szlaczkami:

Jak widać jest sporo materiałów do druku, które pozwolą dziecku poznać cyfry. Poniżej możesz pobrać „cyferkowego potworka”.

Jak przygotować cyferkowego potworka?

Przede wszystkim należy zacząć od pobrania darmowego pliku PDF, który dostępny jest na dole artykułu. Zawiera on dwie strony do druku: z potworkiem oraz cyframi, a także z paskiem z oczami.

Pierwszą stronę należy zalaminować w całości, a następnie wyciąć dwie linie przez które przechodzić będzie pasek z oczami.

Pasek z oczami należy połączyć z dwóch części, ponieważ musi być on odpowiednio długi. Zawarte są na nim prostokąty (zostały oddzielone przerywany kreskami, aby dziecko potrafiło odpowiednio ustawić „okienko z oczami”). Dodaliśmy również pasek bez tego obramowania, co może nieco utrudniać liczenie poprzez różne ustawienie paska.

Pasek z oczami najlepiej również zalaminować. Najpierw sklej ze sobą dwie części, a następnie umieść w folii do laminowania. Ponieważ pasek ma prawie 60 cm długości, należy użyć dwóch fragmentów folii do laminowania. Pamiętaj, aby zachować przy tym staranność i precyzję, aby całość dobrze się zalaminowała.

Gotowy pasek należy przełożyć przez dwie wycięte dziurki w potworku. Na końcówkach paska z oczami można przyczepić np. patyczek od lodów, aby za jego pomocą przesuwać oczy.

Pobierz plik PDF do druku

Pobierz “Cyferkowy potworek”

potworek-nauka-liczenia-cyfr.pdf – Pobrano 2411 razy – 687,19 KB
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo