Części ciała karty pracy do druku dla przedszkolaków. Anatomia, ciało człowieka

Darmowy zestaw kart pracy o częściach ciała człowieka. Pobierz darmowy plik PDF z zadaniami dotyczącymi anatomii człowieka. Materiały do pobrania i wydruku świetnie sprawdzą się podczas zajęć z dziećmi o budowie człowieka w przedszkolu lub domowym zaciszu.

Ciało człowieka – darmowe karty pracy do druku do przedszkola

Ciało człowieka dzieci poznają już od najmłodszych lat. Zajęcia na ten temat przeprowadzane są w przedszkolu lub szkole podstawowej. Aby ułatwić pracę nauczycielkom lub rodzicom, którzy chcą wspierać rozwój swoich dzieci w domu, przygotowaliśmy darmowe karty pracy o częściach ciała.

Karty pracy o anatomii człowieka składają się z dziewięciu kart pracy. Jest to fragment rozszerzonego zestawu, który można zakupić w naszym sklepie w cenie 5 zł za 30 stron z zadaniami.

Co znajduje się w darmowym zestawie o budowie człowieka dla dzieci? Zobaczcie sami.

,

W pierwszych zadaniach dzieci muszą dopasować części ciała do postaci, czyli np. wskazać gdzie znajduje się głowa, nos, szyja, ucho, ręka czy noga. Kolejne zadanie polega na tym samym, ale dostosowane jest do nieco starszych dzieci, ponieważ części ciała są opisane, a nie zawarte na rysunku.

Są też prostsze ćwiczenia typu zaznacz części ciała, które występują parzyście, a także puzzle do wycięcia i ułożenia z układem krwionośnym i układem pokarmowym. Ponadto należy też dorysować w ramce po prawej stronie tyle elementów, aby było ich tyle samo co po lewej stronie, a na koniec przygotowaliśmy bystre oczko, czyli należy odszukać odpowiednią liczbę obrazków, a także sekwencje.

Pobierz darmowe karty pracy

Materiały edukacyjne o częściach ciała można pobrać w pliku PDF za pomocą poniższego przycisku.

Pobierz “Części ciała karty pracy”

czesci-ciala-rodzicielskieinspiracjePL.pdf – Pobrano 652 razy – 1,75 MB

Postać i sylwetka człowieka do druku

Przygotowaliśmy również szablon postaci człowieka do druku. Sylwetka i kontury ludzkiego ciała ma wiele zastosowań podczas zajęć z dziećmi. Zapraszamy do pobierania poniższych szablonów w PDF.

Za pomocą poniższego przycisku pobierzesz kontury postaci człowieka w PDF.

Pobierz “Sylwetki człowieka”

postac-czlowieka-do-druku.pdf – Pobrano 656 razy – 70,33 KB
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo