Czy warto podarować dziecku bujak Montessori? Sprawdzamy

Poszukujesz upominku dla pociechy? A może zbliża się ważna okazja dla Twojego wnuka lub siostrzeńca? Znalezienie odpowiedniego prezentu to niemałe wyzwanie – dzieci bowiem bardzo szybko się nudzą. Ich zachowania, upodobania i preferencje również często się zmieniają. Jedną z rynkowych propozycji, która cieszy się dużą popularnością, jest bujak Montessori. Czy dobrym pomysłem jest podarowanie go w ramach upominku? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule!

Drewniany bujak Montessori – jakie ma zalety?

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla dziecka swobodny ruch. Wspieranie aktywności fizycznej oznacza nie tylko poprawę ogólnej sprawności ciała dziecka. Otóż ruch związany jest z rozwojem motoryki dużej. Wpływa ona m.in. na prawidłowy rozwój mowy, naukę pisania, czytania czy integrację sensoryczną. Oprócz tego poprawia także koordynację wzrokowo-ruchową i wspiera rozwój orientacji przestrzennej.

Podarowując dziecku bujak Montessori, dajesz mu nieograniczone możliwości ruchu. Zabawa z bujakiem rozwija jednak nie tylko wymienione wyżej umiejętności. Wspiera też dziecięcą kreatywność i pomysłowość, a także uczy malucha, jak ważne jest podejmowanie nowych wyzwań.

Jak dziecko może wykorzystać bujak w zabawie?

Bujak to wszechstronna zabawka o niekończących się możliwościach zastosowania. W podstawowej wersji służy przede wszystkim do bujania. Nie od dziś wiadomo, że bujanie wpływa korzystnie nawet na najmłodsze dzieci. Uspokaja, wycisza emocje i sprawia, że maluch czuje się bezpiecznie.

,

Jednak bujak nie musi być wyłącznie bujakiem. Błyskawicznie może zamienić się w tajną kryjówkę, sklepową ladę czy statek kosmiczny. Możesz mieć pewność, że dziecko będzie miało mnóstwo pomysłów na wykorzystanie go w zabawie. Modele, które oferuje e-sklep tupti.wood – https://tuptiwood.pl/bujaki-montessori – można wzbogacić o dodatkowe akcesoria, takie jak np. zjeżdżalnia. Dzięki nim bujak może pełnić funkcję domowego placu zabaw!

Bujak Montessori – na co musisz zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zamierzasz podarować maluchowi bujak Montessori? Zatem upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt wytrzyma intensywne użytkowanie. Bujak ma służyć wiele lat, więc musi być odporny na dziecięce harce. Takie rozwiązania oferuje wspomniany wyżej e-sklep tupti.wood. To polski producent wykorzystujący do produkcji mebli i pomocy Montessori najlepsze dostępne na rynku materiały. Potwierdzeniem ich najwyższej jakości są certyfikaty CE. Wybieraj bujaki, które mają dokładnie opracowane krawędzie. Powinny być wyszlifowane i zaokrąglone, by dziecko nie skaleczyło się przypadkowo podczas użytkowania. Kierując się powyższymi wskazówkami, z pewnością wybierzesz produkt, który będzie dla malucha źródłem niekończących się pomysłów na zabawę!

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo