Czy warto stosować zamienniki tuszy do drukarek HP?

Producenci różnych urządzeń przekonują nas do zakupu oryginalnych części i akcesoriów. Czy to stąd bierze się przekonanie, że oryginalny tusz do drukarki jest lepszy niż zamiennik? A może znalezienie odpowiedniego zamiennika to ekonomiczne rozwiązanie, które nie zaszkodzi ani Twojej drukarce, ani jakości wydruków?

Zamiennik zamiennikowi nierówny

Jednym z najczęściej poszukiwanych jest tusz HP 305 w wersji czarnej lub kolorowej – być może i Ty go używasz? Ten tusz pasuje do wielu modeli atramentowych drukarek wielofunkcyjnych HP, cenionych przez wielu użytkowników. Możesz w nich zastosować zarówno oryginalny tusz HP 305, jak i zamiennik, w wersji klasycznej lub XL.

Najważniejszą różnicą między oryginalnym tuszem a zamiennikiem jest cena. Nic dziwnego, że wielu użytkowników sięga po tańszy produkt. Czy to możliwe, by był równie dobry co oryginał? Jeśli kiedykolwiek rozczarowałeś się jakością takiego tuszu lub zamiennika dla innego towaru, masz prawo mieć wątpliwości. Niekiedy próba zaoszczędzenia pieniędzy kończy się powieleniem kosztów. Jak to wygląda w przypadku tuszu do drukarek?

Czym różni się zamiennik od oryginalnego tuszu?

Oryginalny tusz do drukarki jest wyprodukowany przez producenta urządzenia i idealnie do niego dostosowany. Znajdziesz na nim oryginalne logo marki. Kupując ten droższy wariant, np. tusz HP 305, masz gwarancję, że nie dojdzie do awarii sprzętu i że wydruki będą najwyższej jakości. Wspierasz też markę, co dla niektórych klientów jest ważnym argumentem. Czy warto ryzykować, sięgając po tańszy kartridż?

,
tusz zamiennik 3052

Rzeczywiście, czasem może się zdarzyć, że po zakupie zamiennika będziesz musiał go po prostu wyrzucić. Mimo zapewnień producenta tusz może nie pasować do Twojej drukarki, dlatego przede wszystkim przestrzegamy przed zakupami z podejrzanych i niesprawdzonych źródeł. Rób zakupy w miejscu, które ma swoją historię i w którym możesz zasięgnąć rady obsługi. Wracaj po kolejne tusze, jeśli będziesz zadowolony. 

Na szczęście wady zamienników zdarzają się stosunkowo rzadko, a wiele z nich to naprawdę wysokiej jakości tusze. Pomocne w wyborze mogą okazać się opinie klientów lub Twoich znajomych. Warto też zdobyć własne doświadczenie.

Jak kupić tusz HP 305 w niższej cenie, ale wysokiej jakości?

Jeśli drukujesz dużo, pieniądze zaoszczędzone na zamiennikach tuszu mogą okazać się sporą sumą. Prawdopodobieństwo trafienia na produkt niskiej jakości jest małe, ale być może będziesz musiał przetestować kilka zamienników, aby znaleźć ten optymalny dla swoich potrzeb. Sprawdź, jak działają na Twojej drukarce i porównaj wydruki.

Jeśli nie chcesz szukać zbyt długo, polecamy zacząć od sklepu DrTusz.pl. Firma przykłada wagę do kompatybilności zamienników z drukarkami i wysokiej jakości wydruków. Są one starannie kontrolowane w tych zakresach. Możesz też liczyć na pomoc w razie wątpliwości. Jeśli natomiast zdecydujesz się na zakup oryginalnego tuszu HP 305 lub tuszu do urządzeń innych popularnych marek, znajdziesz je także w tym miejscu. 

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo