Dbajmy o planetę. Kolorowanka XXL na Dzień Ziemi w PDF

Kolorowanka XXL na Dzień Ziemi z napisem „Dbajmy o planetę”. Rysunek do pokolorowania może stanowić uzupełnienie scenariusza zajęć. Kolorowankę można pobrać w formacie A4 lub XXL (9xA4), co jest doskonałym sposobem na zorganizowanie pracy grupowej.

Dzień Ziemi materiały do druku

Segregacja śmieci, karty pracy, gry – zestaw materiałów do druku na Dzień Ziemi i zajęć o ekologii.

Dzień Ziemi kolorowanka do druku

Przygotowana przez serwis rodzicielskieinspiracje.pl kolorowanka na Dzień Ziemi zawiera napis „Dbajmy o planetę”, dzięki czemu sprawdzi się podczas każdych zajęć o ekologii i dbaniu o środowisko. Oprócz napisu na kolorowance znajduje się planeta ziemia zbierająca śmieci, a także ptaszki i motylki.

Dzien Ziemi kolorowanka

Jeśli chcesz pobrać rysunek w formacie A4, to kliknij na powyższy obrazek. W scenariusz zajęć zachęcamy do wykorzystania również darmowych kart pracy o ekologii.

Pobierz kolorowankę XXL w PDF

Kolorowanka na Dzień Ziemi w formacie XXL składa się z dziewięciu kartek A4. Należy ją wydrukować bez zastosowania marginesów lub przyciąć kartki, aby całość do siebie pasowała.

,

Pobierz “Kolorowanka XXL Dbajmy o planetę”

dbajmy-o-planete-kolorowanka-XXL.pdf – Pobrano 511 razy – 95,82 KB

Inny wzór dużej kolorowanki można pobrać również z serwisu kolorowanki.info.

Kolorowanki XXL z okazji Dnia Ziemi oferują wiele zalet, które sprzyjają edukacji i rozwojowi dzieci. Przede wszystkim, ze względu na swój duży format, zachęcają do pracy grupowej, gdzie dzieci mogą wspólnie angażować się w kolorowanie, co rozwija ich umiejętności współpracy i komunikacji.

Wspólne działanie przy jednej dużej kolorowance może również sprzyjać budowaniu relacji między dziećmi oraz uczyć je, jak ważne jest wspólne dążenie do osiągnięcia celu.

Kolorowanka XXXL może być doskonałym narzędziem do omówienia tematu dbania o środowisko. Podczas kolorowania nauczyciel ma możliwość poruszenia ważnych kwestii ekologicznych, takich jak ochrona przyrody, recykling czy oszczędzanie zasobów naturalnych. Dzieci, angażując się w kolorowanie, mogą jednocześnie słuchać i dyskutować o sposobach ochrony Ziemi, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia i zapamiętania tych ważnych informacji

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo