Dewajtis streszczenie. Ile odcinków ma serial? Ostatni odcinek VOD

Dewajtis ile odcinków ma serial, który od września można oglądać w telewizji TVP 1? Gdzie oglądać powtórki? Zobacz informacje o tej produkcji, która może być prawdziwym hitem jesiennej ramówki. Zobacz streszczenie Dewajtis odc. 7.

O czym opowiada serial Dewajtis?

„Dewajtis” jest jednym z najwybitniejszych dzieł w dorobku Marii Rodziewiczówny, opublikowanym w roku 1889. W ramach serialowej ekranizacji, zanurzamy się w opowieść o miłości, cnotach i więzach rodzinnych, które są tłem dla codzienności społeczności żyjącej w zaciszu dworsko-zaściankowym, głęboko zmienionej przez wydarzenia powstania styczniowego.

Rozkaz umierającego ojca nakłada na młodego Marka Czertwana nowy obowiązek – ma zająć się majątkiem ziemskim Poświcie, pozostawionym przez zaginionego przyjaciela ojca, powstańca magnata, Kazimierza Orwida. W jaki sposób Marek, zmuszony do opieki nad posiadłością w Poświciu, poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy podda się urokowi Ireny, prawowitej spadkobierczyni dworku? Ideały bohaterów zostaną wystawione na ciężką próbę, a ich pragnienia staną w konflikcie z powinnościami nałożonymi przez rodzinę. Nad majątkiem roztacza kojący cień tytułowy Dewajtis, prastary dąb, który staje się dla bohaterów swoistą ucieczką od trudów życia i majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty.

Ile odcinków ma Dewajtis?

W przypadku prawie każdego serialu widzowie zadają takie samo pytanie: Dewajtis ile ma odcinków? Produkcja ta została podzielona na siedem odcinków, które można oglądać w niedzielne wieczory od 17 września. W naszym serwisie znajdziesz szczegółowe streszczenia wszystkich odcinków.

,

Wszystkie odcinki Dewajtis jako powtórki online można oglądać na TVP VOD. Ostatni odcinek trafia tam po premierze w TVP 1. Ponadto powtórka z niedzieli leci również w TV: w czwartek o 0:25 w TVP Seriale oraz w piątek o 23:20 w TVP 1.

Dewajtis odc. 7 wyemitowany zostanie w niedzielę 29 października. Będzie to ostatni odcinek.

Powtórka serialu Dewajtis

Serial Dewajtis powtórki oferuje zarówno w TV, jak i internecie. Ostatni odcinek, czyli powtórka z niedzieli, dostępna jest w czwartek o 0:30 w TVP Seriale, w piątek o 23:10 w TVP 1 i w sobotę o 20:20 w TVP Polonia. Wszystkie odcinki w formie VOD dostępne są na TVP VOD (vod.tvp.pl). Za darmo i bez rejestracji.

Dewajtis streszczenia odcinków

Dewajtis odc. 6 streszczenie

W nocy rozlega się dźwięk dzwonów pożarowych. Okazuje się, że płonie zagroda Marka. Mieszkańcy Saudwilów, Skomontów i Poświcia spieszą na ratunek. Starają się ocalić dobytek Czertwana. Łukasz wbiega w płomienie i zostaje mocno poparzony. Marek się załamuje. Na domiar złego zostaje pozwany przez własnego brata i czeka go rozprawa w sądzie. Irena motywuje go do walki. Czertwan musi odpowiedzieć na postawione mu zarzuty.

Dewajtis odc. 7 streszczenie

W dworze Czertwanów trwa uroczysta niedzielna kolacja. Marwitz przyznaje, że nie dbał właściwie o interesy. Witold natomiast ogłasza, jakie ma plany na przyszłość. Jego słowa wzbudzają kontrowersje, a atmosfera przy stole od razu gęstnieje. Wybucha burzliwa dyskusja. W trakcie kłótni dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Irena opuszcza pałac, by dołączyć do Czertwanów. W drodze znika bez śladu. Na wieść o tym Marek porzuca prace przy odbudowie domu i staje na czele poszukiwań. Mieszkańcy przeczesują teren. Do zrozpaczonego młodzieńca dociera, jak wielki błąd popełnił, odrzucając miłość dziedziczki.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo