DIY. Motyle z patyczków po lodach – Prace Plastyczne

Patyczki po lodach mają wiele zastosowań i można nimi wykonać wiele ciekawych prac plastycznych. Jednym ze sposobów na świetną zabawę dla dziecka jest stworzenie gromadki motyli.

Czego potrzebujesz?

  • Patyczki po lodach
  • Pianka do wycięcia skrzydeł lub kolorowy blok techniczny
  • Klej Magik
  • Pisaki
  • Ozdoby

DIY – zrób to sam. Krok po kroku

Przygotowanie motylków z patyczków po lodach jest niezwykle proste, a jednocześnie będzie świetną rozrywką dla dziecka. Od czego zaczynamy?

,

Pierwszym krokiem będzie wycięcie skrzydeł motyla. Możemy do tego użyć różnych materiałów: pianki, kolorowego bloku technicznego, filcu lub nawet białej kartki czy kawałka kartonu, które dziecko będzie mogło pokolorować.

Gdy mamy już wycięte i ewentualnie pokolorowane skrzydła, to warto ozdobić patyczek po lodach. Można do tego użyć pisaków lub farb.

Czas dokleić lub dorysować oczka i buzię motyla. Następnie doklejamy czułki motyla i ewentualnie ozdabiamy patyczek i skrzydła według własnych oczekiwań. Można również ozdobić skrzydła. Wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości dziecka. Nie ograniczaj go, niech tworzy według własnej wizji.

Ostatnim krokiem jest złączenie całości. Skrzydła przyklejamy od dołu od patyczka po lodach. Używamy do tego kleju Magik lub ewentualnie kleju na gorąco.

Końcowy efekt prezentuje się następująco:

DIY. Motyle z patyczków do lodów
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo