Dlaczego warto kupić dziecku zawieszkę do wózka?

Kiedy w domu pojawia się dziecko, czymś naturalnym jest, że rodzina przygotowuje dla niego odpowiednio urządzony pokój lub kącik. Wtedy przychodzi też moment na ubranka, wszelkie dodatki, ale i zabawki.

W przypadku tych ostatnich warto stawiać nie tyle na ilość, co na jakość. Powinny to być przemyślane zakupy, aby dziecko miało odpowiednią ilość miejsca dla siebie i mogło łatwiej zdecydować się, po co w danym momencie sięgnąć.

Zabawki towarzyszące dzieciom od początku

Zabawki są chętnie kupowane na prezenty dla nowego członka rodziny. Warto jednak kupować je z rozmysłem. Nie powinny to być kolejne „zbieracze kurzu” kupione tylko dlatego, że komuś się spodobały.

Maluszek dopiero uczy się przetwarzać to, co widzi i słyszy. Zanim zacznie wyciągać rączki po konkretne przedmioty, minie jeszcze trochę czasu. A kiedy zacznie to już robić, warto żeby były to zabawki pozytywnie wpływające na jego rozwój, a jednocześnie nie stwarzające dla dziecka żadnego zagrożenia. Dobrym przykładem będzie tu zawieszka do wózka.

,

Dlaczego zawieszka do wózka do świetna zabawka dla malucha?

Dzisiaj można wybierać spośród bardzo wielu wzorów takich zawieszek. Mają one formę miękkiej przytulanki, która można przymocować do wózka. Zapobiegnie to jej wypadaniu lub wręcz wyrzucaniu przez dziecko poza wózek.

Same zawieszki są zrobione z miłych w dotyku materiałów. Są miękkie, często szeleszczące i emitujące jeszcze inne odgłosy, np. dzwoneczków. Zdarza się, że miewają doczepione gryzaki bezpieczne dla dziecka.

Zawieszki takie świetnie sprawdzają się w podróży – zarówno do zabawy w wózku, jak i w łóżeczku. Jeśli jest to zabawka już znana dziecku, pomoże mu w razie czego przetrwać samą podróż np. samochodem oraz w przywyknięciu do nowego miejsca.

Zawieszka do wózka to często także ukochana przytulanka malucha, dająca mu poczucie bezpieczeństwa.

Na co zwracać uwagę kupując zawieszkę do dziecięcego wózka?

Mając na uwadze fakt, że użytkownikiem takiej zabawki będzie małe dziecko, każdą zawieszkę do wózka trzeba obejrzeć trzy razy przed zakupem. Dlaczego? Chodzi o to, aby zauważyć każdą najmniejszą potencjalna wadę takiego przedmiotu.

Zawieszka nie powinna mieć ostrych fragmentów, ani takich, które mogą łatwo odpaść lub zostać urwane i dostać się do ust dziecka albo je pokaleczyć. Maluszek ma jeszcze bardzo delikatną skórę i o niepożądane zadrapania bywa tu łatwo. Dodatkowo zawieszka nie powinna też nieprzyjemnie pachnieć zdradzać niepewne pochodzenie i wątpliwą jakość użytych do jej produkcji materiałów.

Żeby upewnić się, że konkretna zawieszka w ogóle została dopuszczona do sprzedaży z przeznaczeniem dla małych dzieci, warto zwrócić uwagę, czy posiada stosowne certyfikaty.

Jeśli nie można znaleźć wskazujących na ten fakt oznaczeń np. na opakowaniu, warto zapytać o to sprzedawcę. W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej kupić zawieszkę gdzie indziej, choćby w odpowiednim sklepie z artykułami dla małych dzieci.

Ile zawieszek do wózka warto kupić?

Niektórzy poprzestają na jednej zawieszce do wózka, ale warto pomyśleć o dwóch lub trzech. Można je wtedy udostępniać dziecku na zmianę. Kiedy jedną trzeba będzie odświeżyć, zastąpi ją druga.

Dziecko nie odczuje więc braku zabawki, a będzie miało pewne urozmaicenie. To dobre rozwiązanie także pod kątem zgubienia jednej z zawieszek. Rodzice mają wtedy czas na zakup zmienniczki tej zawieszki, która dziecku została.

Zawieszkę do wózka warto co jakiś czas dokładnie obejrzeć i sprawdzić, czy nie ma na niej śladów zużycia, które mogą sprawić, że zawieszka przestaje spełniać swoje funkcje pozostając przy tym bezpieczną zabawką. Więcej znajdziesz tutaj.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo