Dodawanie i odejmowanie z figurami geometrycznymi. Darmowe karty pracy do druku w PDF

Nauka dodawania i odejmowania nie musi być żmudna i monotonna. Karty pracy można urozmaicić. Przygotowaliśmy zestaw z figurami geometrycznymi dla klas 1-3. Możesz go pobrać za darmo.

Plik PDF z dodawaniem i odejmowaniem oraz figurami geometrycznymi to świetne narzędzie do nauki matematyki dla klasy 1, 2 i 3. Każdy kształt geometryczny w karcie pracy ma przypisaną określoną wartość liczbową, a zadaniem dziecka jest zapisanie i wykonywanie działań matematycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie, z wykorzystaniem tych figur. Na przykład, może być proponowane dodanie trójkąta do prostokąta, z których każdy ma przypisaną wartość liczbową. Dziecko musi zapisać działanie w cyfrach arabskich i obliczyć wynik.

Pobierz plik PDF do druku

Całość można pobrać w pliku PDF do druku.

Pobierz “Dodawanie i odejmowanie (figury geometryczne)”

,
dodawanie-z-geometria-karty-pracy.pdf – Pobrano 1267 razy – 545,73 KB
Darmowe pomoce dydaktyczne

Newsletter
Otrzymuj darmowe pomoce dydaktyczne na maila. Zapisz się do newslettera.

Tego rodzaju aktywność ma wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Po pierwsze, dzieci uczą się podstawowych pojęć matematycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie trzech liczb, w sposób nieszablonowy sposób. Zadanie korzysta z konkretnych obrazków i liczb, co ułatwia przyswojenie abstrakcyjnych koncepcji matematycznych.

Dodatkowo, praca z figurami geometrycznymi i wykonywanie zadań matematycznych na nich rozwija umiejętności poznawcze, logiczne myślenie i koncentrację. Dzieci muszą analizować i porównywać wartości liczbowe, przeliczać je, a następnie podejmować odpowiednie działania. To sprzyja rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i zdolności analitycznych.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo