Dom pod Dwoma Orłami. Ile odcinków, streszczenie, powtórka VOD?

Dom pod Dwoma Orłami streszczenia. Ile odcinków ma serial? Kiedy i gdzie oglądać powtórki w TV i internecie na VOD?

Dom pod Dwoma Orłami ile odcinków?

Dom pod Dwoma Orłami to polski serial historyczno-obyczajowy. Kiedy oglądać odcinki? Emitowane one będą w niedziele o 20:15 w telewizji TVP 1.

Ile odcinków ma Dom pod Dwoma Orłami? Sezon 1 liczy dziesięć odcinków, a każdy z nich trwa ok. 45 minut. Do wyemitowania pozostały dwa odcinki.

Dom pod Dwoma Orłami VOD. Powtórki w internecie i TV

Powtórki serialu można oglądać zarówno w telewizji, jak i internecie. Ostatni odcinek powtarzany jest w czwartek o 0:20 w TVP Seriale, a także w następną niedzielę o 18:40 w TVP 1.

,

Oczywiście wszystkie odcinki wyemitowane w telewizji można później obejrzeć jako powtórki w internecie. Serial Dom pod Dwoma Orłami VOD można znaleźć za darmo i bez rejestracji na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl). Nie trzeba więc szukać powtórek na CDA, Dailymotion czy Youtube.

Streszczenia odcinków serialu Dom pod Dwoma Orłami

W naszym serwisie przeczytać można szczegółowe streszczenia odcinków serialu Dom pod Dwoma Orłami.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 6 streszczenie

17 września na Polskę napada Związek Radziecki. Dowódcy Armii Czerwonej namawiają ukraińskich chłopów, by chwytali za broń i samodzielnie wymierzali sprawiedliwość polskim panom. Dla Wasylki to szansa na wybicie się i uzyskanie pozycji, o jakiej marzył. W nocy Zofię budzi walenie do drzwi. Ma kilka chwil na spakowanie rzeczy i opuszczenie dworu. Wraz ze Zbyszkiem oraz małymi bliźniętami zostaje wywieziona w głąb ZSRR. Zaczyna się mordercza podróż w bydlęcych wagonach. Niemal 60 lat później Marianna spotyka się z Uwe, który pomaga jej odczytać pismo Lisy. Z nich dowiadujemy się, Karl, szczęśliwie unika służby na froncie. Zostaje on powołany do Komisji profesora Grundmanna, która ma za zadanie ukryć największe skarby sztuki zrabowane w Polsce. Karlowi w pracy pomaga młoda asystentka, Maria. Lisa rodzi Helenkę. Jedzie odwiedzić Petera stacjonującego wraz z oddziałem w garnizonowym miasteczku Generalnej Guberni. Do spotkania niestety nie dochodzi. Podczas patrolu Peter ginie z rąk polskich partyzantów.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 7 streszczenie

Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków w głąb Związku Radzieckiego. Podczas przeładunku na stacji, Zbyszek zostaje zwerbowany do pracy przez sowieckich żołnierzy. Transport z jego matką odjeżdża. Zbyszek mając szansę na ucieczkę, decyduje się porzucić Zofię i rodzeństwo. W Bresalu Karl, jak dawniej, spędza czas ze swoimi kolegami, teraz członkami Gestapo. Na jednym ze spotkań ogląda film z rozstrzelania więźniów skazanych na śmierć. Jest wstrząśnięty, jak szybko się tym znudził, choć wiedział, że to prawdziwa śmierć. Karl oświadcza się Marii i zostaje przyjęty. Wkrótce jednak miasto zostaje ogłoszone twierdzą i nazywane Festung Breslau. Wśród zabezpieczanych przez komisję Grundmanna dzieł pojawiają się skrzynie pełne złotych zębów przywiezione z Auschwitz jako tajny depozyt Gestapo. Karl w porozumieniu z SS opracowuje plan ukrycia złota i dzieł sztuki wielkiej wartości w podziemnych skrytkach w górach.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie

Na początku odcinka akcja rozgrywa się w Nowosiole w 1997 rok. Paul dowiaduje się od starego polskiego księdza, że w szpitalu pracuje lekarz, który może coś mu powiedzieć o jego rodzinie. Amerykanin odnajduje doktora Dniepruka. Jako dziecko zapamiętał on mieszkających tu Polaków. Pomagał ojcu w pochówku syna Zofii Szablewskiej, Zbyszka. Kontaktuje Paula z żyjącą jeszcze Aksinią, która opowiada, co wydarzyło się przed laty.

1940 rok. Po tygodniach tułaczki Zbyszek wraca do rodzinnej wsi, ale musi się ukrywać. Pomagają mu ukraińska kucharka Olga i Aksinia, jego młodzieńcza miłość. Zazdrosny Wasylko grozi Aksinii, że zabije młodego Szablewskiego.

Nadchodzi 1941 rok. W Nowosiole pojawiają się Niemcy. Zbyszek daje jednemu z hitlerowskich oficerów kosztowności w zamian za pomoc w uwolnieniu matki i rodzeństwa. Żołnierz jednak nie zamierza nic zrobić. Tymczasem przebywająca w Kazachstanie Zofia walczy o przetrwanie swoje i bliźniąt. Głód zmusza ludzi do aktów kanibalizmu.

1943 rok. Dochodzi do zorganizowanych napaści Ukraińców na Polaków. Aksinia przychodzi ostrzec Zbyszka, który znalazł schronienie u dziadków, lecz jest już za późno. Bandyci mordują zniedołężniałych rodziców Zofii. Dom zostaje spalony, a niewidomy Maurycy przepada bez śladu.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 9 streszczenie

W Domu pod Dwoma Orłami zostaje zatrudniona Fela. To Polka, która ma szpiegować dla gestapo. Lisa szybko nawiązuje z nią jednak porozumienie. Fela pomaga jej opiekować się małą Helenką. Pewnego dnia zrywa ich z łóżek przymusowa ewakuacja. Lisa umieszcza w metalowej kasecie pamiątki oraz pamiętnik i chowa ją w piwnicy.

W mieście panuje chaos i panika. Ludzie pragnący dostać się do pociągu tratują siebie nawzajem. W zamieszaniu Lisa traci z oczu córeczkę. Nie ma jej wśród tłumu, ani wśród leżących przed stacją ciał zamarzniętych dzieci. Lisa odnajduje ją po powrocie do domu. To Fela uratowała jej córeczkę.

Tymczasem do Breslau wkracza Armia Czerwona. Dom pod Dwoma Orłami po przejściu wyzwoleńczej armii jest splądrowany. Fakt, że dziennik Lisy urywa się tak nagle jeszcze bardziej intryguje Mariannę. Nie wie co stało się z Lisą i jej córeczką. Jedynym łącznikiem z tajemniczą przeszłością może być tylko Babcia Zofia. Ona, gdy skończyła się wojna może wracać do siebie.

W wyniku jałtańskiego ładu jej dom, jak i cały dorobek życia, nie jest już jej własnością. Został bowiem upaństwowiony. Co więcej, ich rodzinne strony nie należą teraz do Polski, tylko do Związku Radzieckiego. Zofia Szablewska, przyjeżdża nie do Breslau, a do Wrocławia jako repatriantka. Zamieszkuje w Domu pod Dwoma Orłami. Jej współlokatorem jest Jan Liski, oficer Urzędu Bezpieczeństwa, który samotnie wychowuje Kazimierza Lacha, swego pasierba.

W Domu pod Dwoma Orłami jest jeszcze jedno głodne i przestraszone dziecko wojny, Helenka. Choć Liski rozpoznaje w dziecku Niemkę, Zofia postanawia przygarnąć i zaopiekować się sierotą.

Zwiastun serialu Dom pod Dwoma Orłami

Obsada serialu

W serialu Dom pod Dwoma Orłami występują m.in.: Małgorzata Zajączkowska, Sonia Mietielica, Aleksandra Konieczna, Tomasz Błasiak, Marzena Oberkorn, Karolina Gruszka, Agnieszka Mandat, Grzegorz Małecki, Anna Seniuk, Jan Frycz, Adam Ferency, Przemysław Stippa, Thomas Christian, Mateusz Rusin, Jakub Sokołowski

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo