Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe. Ostatni odcinek VOD TVP PL

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie. Zobacz szczegółowy opis ostatniego odcinka, który wyemitowany zostanie w niedzielę 12 marca. Co się w nim wydarzy, kiedy oglądać powtórkę w TV lub VOD?

Dom Pod Dwoma Orłami odcinek 10 streszczenie szczegółowe serialu

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe. Co wydarzy się w serialu? Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość – znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie… Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty. Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR.

Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry. Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad pół wieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie można dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie… ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

Odcinek 10 to finał serialu. Ostatni odcinek wyemitowany zostanie w niedzielę 12 marca o godzinie 20:20 w telewizji TVP 1. Jak zakończy finał serialu? Tego dowiemy się już wkrótce.

,

Jak tylko pojawi się streszczenie szczegółowe odcinka 10 serialu Dom Pod Dwoma Orłami, to opublikujemy je tutaj. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniami nadchodzących odcinków.

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 VOD TVP PL

Powtórki serialu Dom Pod Dwoma Orłami można oglądać również w internecie. Wszystkie odcinki publikowane są za darmo i bez rejestracji na platformie VOD TVP PL po emisji w TVP 1.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo