Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie szczegółowe

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie. Zobacz opis odcinka, który wyemitowany zostanie w niedzielę 19 lutego. Co się w nim wydarzy, kiedy oglądać powtórkę z niedzieli?

Streszczenie szczegółowe serialu Dom Pod Dwoma Orłami odcinek 8

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie szczegółowe: Na początku odcinka akcja rozgrywa się w Nowosiole w 1997 rok. Paul dowiaduje się od starego polskiego księdza, że w szpitalu pracuje lekarz, który może coś mu powiedzieć o jego rodzinie. Amerykanin odnajduje doktora Dniepruka. Jako dziecko zapamiętał on mieszkających tu Polaków. Pomagał ojcu w pochówku syna Zofii Szablewskiej, Zbyszka. Kontaktuje Paula z żyjącą jeszcze Aksinią, która opowiada, co wydarzyło się przed laty.

1940 rok. Po tygodniach tułaczki Zbyszek wraca do rodzinnej wsi, ale musi się ukrywać. Pomagają mu ukraińska kucharka Olga i Aksinia, jego młodzieńcza miłość. Zazdrosny Wasylko grozi Aksinii, że zabije młodego Szablewskiego.

Nadchodzi 1941 rok. W Nowosiole pojawiają się Niemcy. Zbyszek daje jednemu z hitlerowskich oficerów kosztowności w zamian za pomoc w uwolnieniu matki i rodzeństwa. Żołnierz jednak nie zamierza nic zrobić. Tymczasem przebywająca w Kazachstanie Zofia walczy o przetrwanie swoje i bliźniąt. Głód zmusza ludzi do aktów kanibalizmu.

,

1943 rok. Dochodzi do zorganizowanych napaści Ukraińców na Polaków. Aksinia przychodzi ostrzec Zbyszka, który znalazł schronienie u dziadków, lecz jest już za późno. Bandyci mordują zniedołężniałych rodziców Zofii. Dom zostaje spalony, a niewidomy Maurycy przepada bez śladu.

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 VOD TVP PL

Emisja serialu Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 nastąpi w niedzielę 19 lutego o godzinie 20:20 w telewizji TVP 1. Serial online w porze emisji w TV można obejrzeć jako live stream na WP Pilot. Oczywiście wszystkie odcinki, w tym dzisiejszy i ostatni, dostępne są w formie VOD na platformie TVP VOD PL. Sporo osób szuka również serialu na CDA i Dailymotion.

Powtórki ostatniego odcinka można obejrzeć również w telewizji. Dom Pod Dwoma Orłami odcinek 8 ponownie zostanie wyemitowany w czwartek i piątek.

Dom Pod Dwoma Orłami ile odcinków?

Ile odcinków ma serial Dom Pod Dwoma Orłami? Sezon 1 (nie wiadomo czy powstanie sezon 2) liczy 10 odcinków. Po wyemitowaniu odcinka 8, pozostaną więc dwa epizody do końca.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo