Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe. Ostatni odcinek

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie. Zobacz opis odcinka, który wyemitowany zostanie w niedzielę 12 marca. Co się w nim wydarzy, kiedy oglądać powtórkę w TV lub VOD?

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 wyemitowany zostanie w niedzielę 12 marca. Jest to ostatni odcinek, dlatego czekający na Dom Pod Dwoma Orłami odc. 11 będą rozczarowani.

Streszczenie szczegółowe serialu Dom Pod Dwoma Orłami odcinek 10

Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość – znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie… Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty.

Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR. Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry.

Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad pół wieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie można dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie… ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo