Dziecko szybko rośnie? Wynajmij akcesoria, które potrzebujesz na już!

Dzieci rosną często szybciej, niż nam się wydaje. Z jednej strony cieszy nas obserwowanie, jak rozwijają się nasze pociechy, z drugiej bywa to sporym wyzwaniem dla naszego portfela. Ubranka, buty, foteliki, wózki, zabawki, książki wszystko wymieniane jest przerażająco często. Część rodziców dostrzega szansę na oszczędność w wypożyczaniu niektórych artykułów zamiast ich kupowania.

Kupno czy wynajem?

Dawniej, ale i dziś dość popularne było oddawanie ubrań czy akcesoriów bliskiej rodzinie. Tak różne akcesoria wędrowały między rodzeństwem czy kuzynostwem. Niekiedy jest to jednak niemożliwe ze względu na miejsce zamieszkania lub też brak dzieci, które mogłyby skorzystać z przedmiotów po naszych pociechach. Jeśli nie chcemy sprzedawać naszych dziecięcych artykułów, bo np. mamy w planach powiększenie naszej rodziny, możemy na pewien czas wypożyczyć część akcesoriów. Dzięki temu zarobimy dodatkowe pieniądze, mając jednocześnie pewność, że wypożyczone przedmioty do nas wrócą.

Z drugiej strony kompletując akcesoria dla naszego dziecka, również możemy rozważyć wynajem niektórych artykułów zamiast ich kupna. Oczywiście nie wszystko można i trzeba wypożyczać, ale jest szereg droższych i szybko tracących użyteczność akcesoriów, których najem może być warty rozważenia. 

Jakie dziecięce akcesoria warto wypożyczyć?

Do najchętniej wynajmowanych artykułów dziecięcych należą przede wszystkim wózki, foteliki samochodowe czy nosidła turystyczne. Coraz większą popularnością cieszy się również najem popularnych chust do noszenia niemowląt oraz przyczepek rowerowych. Wspomniane akcesoria to zazwyczaj dosyć drogie przedmioty, z których dzieci szybko wyrastają. Ich wynajem może być korzystny dla naszych domowych finansów, ale również dla środowiska. Coraz szerszy jest trend ponownego używania i dawania drugiego życia różnym przedmiotom, dzięki czemu możemy zniwelować ilość wytwarzanych przez nas śmieci.

,

Ogłoszenia dla dzieci obfitują również w wiele ofert okazjonalnych jak ubranka do chrztu czy komunii, a także akcesoria rozrywkowe np. przebrania, kostiumy lub dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Wynajem takich artykułów przyniesie szczególną radość Twojemu dziecku, a po skończonej zabawie rzeczy można oddać i nie zastanawiać się gdzie to wszystko się pomieści. 

Jeśli masz nieużywane artykuły dla dzieci albo chcesz zaoszczędzić na kupowaniu. Zastanów się nad wypożyczeniem lub wynajmem. To korzystne dla Ciebie, Twojego portfela oraz naszej planety. Aż chce się powiedzieć: „Dobry zwyczaj – wypożyczaj!” 

1 Komentarz
  1. Jakoś bym nie mogła wynajmować niektórych akcesoriów dla dziecka. Chociażby fotelik samochodowy. Wolałam raz zainwestować w fotelik mundo taki do 36 kg. Ale jest kilka rzeczy, które mogłabym wypożyczyć zamiast kupować np barierki

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo