Edukacja przez zabawę z Kapitanem Nauką

Edukacja dziecka powinna mieć miejsce nie tylko w przedszkolu czy szkole, ale również w domu. Szczególnie w obecnych czasach, gdy wiele placówek edukacyjnych nie przyjmuje dzieci. Nauka może być jednak przyjemna i jednocześnie stanowić świetną zabawę. Z pomocą przychodzą gry od Kapitana Nauki.

Kapitan Nauka – edukacja może być zabawą

Obecnie uczyć dziecko nowych rzeczy można w niezwykle kreatywny sposób i dotyczy to każdej dziedziny życia. Warto sięgnąć po sprawdzone pomysły na gry edukacyjne. Z pomocą przychodzi Kapitan Nauka, który oferuje mnóstwo świetnych zabawek edukacyjnych. Przyjrzeliśmy się kilku propozycjom, które wzbudziły duże zainteresowanie dzieci.

Rysuję i zgaduję z mewą Ewą

Rysuję i zgaduję z mewą Ewą” to jeden z bestsellerów Kapitna Nauki. Jest to zestaw 100 rozwijających zabaw. Poziom dostosowany jest dla dzieci w wieku 3-4 lat. 

60 zadań znajduje się na wysokiej jakości kartach pokrytych folią, po której można pisać załączonym flamastrem suchościeralnym, dzięki czemu w łatwy sposób można wyczyścić karty i ponownie rozwiązywać zadania. 

,

Dzięki temu dziecko nie tylko może wracać do zadań, ale będzie również świetnym rozwiązaniem dla rodziców posiadających więcej niż jedno dziecko. Oprócz 60 kart w zestawie znajduje się ponad 40 zadań w książeczce.

Łamigłówki i zadania z “Rysuję i zgaduję z mewą Ewą” pozwala poznać morski świat i przyrodę, ćwiczy spostrzegawczość, uczy logicznie myśleć i rozwija grafomotorykę. Dziecko poznaje również litery i liczby. 

Nauka czytania metodą sylabową

Jedną z najpopularniejszym sposobem nauki czytania jest metoda sylabowa. Kapitan Nauka posiada świetne zestawy, które wspomagają edukację. 

Czytam i układam sylaby” to zestaw 45 elementów (18 obrazków), które dziecko może układać i tworzyć wyrazy metodą sylabową. Prosta, aczkolwiek bardzo efektywna i efektowna zabawa, może pozwolić dziecku poczynić spore postępy w czytaniu. Zadaniem dziecka jest ułożenie wyrazów z sylab, a całość ułatwia pocięty na części obrazek.

Z czasem warto jednak sięgnąć po nieco trudniejszą wersję, w której sylaby nie są połączone z obrazkiem. “Sylaba do sylaby” to zabawa, której efekty na pewno będą znakomite. Gra edukacyjna zawiera 192 elementy. Są to 48 obrazki, a także żetony do układania wyrazów 2-sylabowych, 3-sylabowych, a także 4-sylabowych. 

Dla dziecka wybór obrazka, a także dopasowywanie do niego sylab jest świetną zabawą, dzięki czemu nasze pociechy nie zniechęcają się do nauki, a wręcz przeciwnie – powinny spędzić przy grach sporo czasu. 

Warto zauważyć, że wyrazy 2, 3 lub 4-sylabowe rozróżnione są kolorami, dzięki czemu łatwiej uporządkować naukę. 

Poznaj świat z Kapitanem Nauka

Większość dzieci uwielbia gry planszowe. Mogą one być nie tylko znakomitą rozrywką, ale również nieść wartość edukacyjną. Gra “Świat” to kolejna propozycja od Kapitana Nauki, dzięki której dziecko może udać się w ekscytującą podróż po wszystkich kontynentach, wyspach i oceanach, jednocześnie poznając wiele ciekawostek.

Gracze odbywają podróż po całym świecie, a co kilka pól muszą odpowiadać na pytania lub obserwować różnego rodzaju miejsca. Dziecko nie tylko zwiększa swoją wiedzę o świecie, ale również ćwiczy spostrzegawczość. Wszystko to w trakcie świetnej zabawy, dzięki czemu dziecko łatwiej przyswaja wiedzę. Efekty naprawdę mogą być zadziwiająco znakomite.

Wszystkie gry edukacyjne Kapitana Nauki są wykonane w wysokiej jakości. Więcej informacji znajdziesz w następujących miejsach:

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo