Euro 2024. Kiedy i o której mecze Polaków?

Mecze reprezentacji Polski na Euro 2024 cieszyć się będą bardzo dużym zainteresowaniem. Kiedy i o której grają Polacy? Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz meczów w fazie grupowej oraz ewentualne terminy spotkań, w przypadku, gdyby Polska wyszła z grupy.

Losowanie dla Polaków nie było łaskawie. Grupa „Polska” (grupa D) na mistrzostwach Europy jest zdecydowanie najsilniejszą. Biało-czerwoni rywalizować będą z Holandią, Francją oraz Austrią. Czy są wstanie awansować z tak silnymi rywalami?

Po raz pierwszy od dawna nikt nie ma wielkich oczekiwań przed mistrzostwami. Może to będzie klucz do sukcesu? Jeśli nie uda się ugrać dobrych wyników z Holandią, Francją czy nawet Austrią, nikt nie będzie mógł mówić o kompromitacji. Presja na piłkarzach jest więc zdecydowanie niższa, niż np. przed mistrzostwami świata 2022 lub poprzednim Euro.

Mecze Polaków na Euro 2024. Gdzie oglądać transmisje z meczów Polski?

Transmisje z meczów Polski można obejrzeć w telewizji TVP 1 i TVP Sport. Na tych kanałach oraz na TVP 2 dostępne będą wszystkie spotkania mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech. Telewizja ta przygotowała wiele atrakcji – studia oraz różnego rodzaju programy. Redakcję zasilili znani komentarzy i eksperci, których na co dzień możemy słuchać w innych kanałach TV.

,

Mistrzostwa Europy na żywo można oglądać również w internecie. Live stream z TVP dostępny będzie na WP Pilot, TVP VOD oraz sport.tvp.pl.

Mecze Polaków na Euro 2024. O której i gdzie oglądać?

Poniżej prezentujemy szczegółowy kalendarz gier Polaków. Najpierw biało-czerwonych czeka mecz z Holandią, potem z Austrią, a na koniec fazy grupowej z Francją.

16.06.2024 godzina 15:00: Polska – Holandia (Volksparkstadion w Hamburgu)

Pierwszym rywalem będzie Holandia, która oczywiście będzie faworytem tego spotkania. W ostatnich meczach towarzyskich przed mistrzostwami Europy Holendrzy pokonali Kanadę i Islandię po 4:0. Takie wyniki mogą budzić optymizm u naszych rywali, którzy mają duże oczekiwania na Euro 2024, a przed meczem z Polakami są bardzo pewni siebie i spodziewają się wysokiego zwycięstwa.

21.06.2024 godzina 18:00: Polska – Austria (Olympiastadion w Berlinie)

Austria to teoretycznie najłatwiejszy rywal z polskiej grupy, ale ostatnie jej mecze pokazują, że jest to bardzo silna reprezentacja. Najpierw pokonali Serbię 2:1, a potem zremisowali ze Szwajcarią 1:1. Świetnie radziła sobie w eliminacjach do mistrzostw Europy.

25.06.2024 godzina 18:00: Polska – Francja (Westfalenstadion w Dortmundzie)

Miejmy nadzieję, że nie będzie to jedynie mecz o honor. Dla Polski ważne będzie zdobycie punktów w dwóch pierwszych meczach. Można również liczyć na dwa zwycięstwa Francji, co mogłoby pozwolić Didierowi Deschampsowi wystawić na Polaków rezerwowy skład, aby dać odpocząć kluczowym piłkarzom przed fazą finałową.

Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro 2024?

Miejmy nadzieję, że reprezentacja Polski sprawi niespodziankę i wyjdzie z grupy. Ile drużyn wychodzi z grupy na Euro? Po dwie najlepsze oraz cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc.

Jak wyglądałby terminarz Polski na Euro 2024 w przypadku wyjścia z grupy? Zespoły, które awansują rywalizować będą w 1/8 finału. Pierwszy zespół z grupy D (grupy polskiej) zagra z drugą drużyną grupy F. Mecz odbędzie się 2 lipca w Lipsku. Drużyna z drugiego miejsca rywalizować będzie z drugim miejscem z grupy E. Mecz odbędzie się 1 lipca w Dusseldorfie.

Jeśli trzecie miejsce w grupie D da awans, to obecnie ciężko przewidzieć kiedy i z kim zagra ten zespół, ponieważ zależy to od innych rozstrzygnięć. Może to być zwycięzca grupy B, E lub C.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo