Gra Memory (memo) do druku. Zabawa ćwicząca pamięć

Gra Memory to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych, która pozwala nie tylko miło spędzić czas, ale również trenować pamięć. Przygotowaliśmy grę Memo do wydruku za darmo.

Poniżej znajdziecie plik PDF z grą Memory do wydruku za darmo. Na dwóch kartkach A4 znajduje się łącznie 20 par. Zasady gry „Memo” z pewnością większość zna. Gra polega na odkrywaniu kart i znajdowaniu par. To doskonała zabawa dla dzieci, jak również dorosłych. Ćwiczy pamięć, koncentracje i spostrzegawczość. Szczegółową instrukcję znajdziecie poniżej.

Pobierz “Gra Memory do druku”

gra-memory-do-druku.pdf – Pobrano 20032 razy – 693,88 KB

Po pobraniu gry Memory wydrukuj ją, a następnie wytnij każdą kartę. Zachowaj przy tym staranność, aby żadna karta nie posiadała charakterystycznych „niedociągnięć”, które pozwolą ją zidentyfikować bez odwracania karty w trakcie gry.

,

Polecamy wydruk na sztywnym papierze, a w ramach możliwości również zalaminowanie kart.

Na dwóch arkuszach A4 znajduje się 40 kart, które tworzą 20 par. Po ich starannym wycięciu można przystąpić do gry.

Gra Memory – zasady

Minimalna liczba graczy to dwie osoby. Karty układamy na stole w równych rzędach (przykładowo 8 kart w pięciu rzędach), w taki sposób, aby obrazki były zakryte. Zadaniem graczy jest odnalezienie par.

Każdy gracz w jednym ruchu odkrywa dwie karty. W przypadku odnalezienia pary, zabiera ją z pola gry. Ma również dodatkowy ruch. Jeśli nie udało się odnaleźć pary, to karty się zakrywa i ruch wykonuje kolejny gracz.

Gra toczy się do zebrania wszystkich kart. Zwycięża gracz z największą liczbą par.

Drugą opcją gry „Memory” może być ułożenie kart z odkrytymi obrazkami . Gracze muszą zebrać jak najszybciej pary.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo