Ines, pani mej duszy ile odcinków? Streszczenia odc. 6, 7, 8 powtórki VOD

Ines, pani mej duszy ile ma odcinków? Serial po polsku można oglądać w TVP 2. Odcinek 6 wyemitowany zostanie w poniedziałek 9 maja. Przeczytaj streszczenia i zobacz kiedy obejrzeć serial.

Ile odcinków ma serial Ines, pani mej duszy?

Ines, pani mej duszy to adaptacja powieści pod tym samym tytułem, autorstwa chilijskiej pisarki Isabel Allende. Wydana w 2008 roku książka została poświęcona życiu Ines Suarez, jedynej w historii kobiety konkwistadorki. Streszczenia wszystkich odcinków prezentujemy poniżej.

Serial Ines, pani mej duszy odc. 6 wyemitowany zostanie w poniedziałek 9 maja o godzinie 21:40. Dzień później premiera odcinka 5. To nie jedyny nowy serial, który pokaże TVP 2. Od środy dostępny będzie również kryminalny serial W trybach zbrodni.

Powtórki dostępne będą jedynie w internecie. Wszystkie odcinki trafiają na platformę TVP VOD, gdzie można je oglądać za darmo, bez rejestracji w dowolnym momencie.

Ines, pani mej duszy ile ma odcinków? Serial składa się tylko z 11 części, co oznacza, że ostatni odcinek wyemitowany zostanie w drugiej połowie maja.

Ines, pani mej duszy odc. 1 streszczenie

Akcja rozgrywa sie około roku 1530. Hiszpania, nadbrzeżna wioska Placencia. Młoda Ines, wychowywana twardą ręką przez despotycznego dziadka, poznaje przystojnego kupca nazwiskiem Juan de Malaga. Zakochana po uszy, ucieka z nim do Sewilli, gdzie biorą ślub. Szczęście trwa jednak krótko. Juan jest nałogowym hazardzistą i wkrótce traci cały majątek. Postanawia więc wyruszyć do Nowego Świata, by tam zbić nową fortunę. Kiedy po roku mąż nie wraca do domu, Ines podąża jego śladem. W Cartagena de Indias (dzisiejsza Kolumbia) dowiaduje się, że Juan skuszony legendą o złotym mieście El Dorado, wyjechał do Peru. Ines przyłącza się do wyprawy handlarza niewolników Sebastiana Romero, udającej się właśnie w tym kierunku.

Ines, pani mej duszy odc. 2 streszczenie

Ines bierze udział w trudnej i pełnej niebezpieczeństw wyprawie z Cartagena de Indias do Cuzco w Peru, gdzie spodziewa się zastać swojego męża, Juana de Malaga. Pewnej nocy dowódca wyprawy, Sebastian Romero, próbuje ją zgwałcić, lecz próbę tę przypłaca życiem. Jego zastępca, pełen podziwu dla odwagi Ines przydziela jej konia i indiańskiego przewodnika, który ma ją doprowadzić do Cuzco. Tuż pod miastem toczy się bitwa między zbuntowanymi oddziałami Diego de Almagro i wojskiem gubernatora Francisca Pizarra pod dowództwem Pedra de Valdivii. Przerażony przewodnik ucieka.

Ines sama dociera na pole bitwy, gdzie odbywa się liczenie poległych. Dowiaduje się, że wśród nich jest jej mąż. Zwycięzcy żołnierze wracają do miasta witani z honorami przez mieszkańców oraz samego gubernatora. Jest z nimi świeżo upieczona wdowa po jednym z poległych żołnierzy. Ponieważ najbliższy statek do Starego Świata odpłynie dopiero za kilka tygodni, Pizarro pozwala jej zamieszkać w niedużym domku na koszt miasta i przydziela jej do pomocy trójkę Indian. Piękną, rudowłosą Hiszpanką interesują się z miejsca dwaj wpływowi ludzie na dworze markiza Pizarro: jego osobisty sekretarz don Sancho de la Hoz oraz marszałek polny i zwycięzca ostatniej bitwy don Pedro de Valdivia.

Ines, pani mej duszy odc. 3 streszczenie

Ines zyskuje wielki szacunek miejscowych Indian po tym, jak wykryła źródło wody w pobliżu miasta, co znacznie ułatwiło im życie. Służąca Catalina staje się jej towarzyszką i powiernicą. Ins zaprzyjaźnia się też z inkaską księżniczką Cecilią, której Pizarro w zamian za poparcie pozwolił zachować rangę, majątek i przywileje. Sancho de la Hoz wynajmuje zbirów, by porwali Ines, lecz w ostatniej chwili na ratunek przybywa Pedro de Valdivia.

Markiz de Pizarro wydaje wielki bal karnawałowy, na którym Valdivia wyznaje miłość Ines i prosi ją, żeby nie wracała do Hiszpanii. Valdivia usilnie próbuje przekonać Pizarra by ten pozwolił mu ruszyć na podbój Chile. Markiz początkowo nie chce o tym słyszeć, gdyż ogólnie wiadomo, że w Chile nie ma żadnych bogactw, a sama wyprawa jest niezwykle trudna i niebezpieczna. Kiedy wreszcie Pizarro ustępuje, zgłasza się drugi kandydat do podboju, Chile Sancho de la Hoz, wyposażony w odpowiedni dokument z cesarską pieczęcią.

Ines, pani mej duszy odc. 4 streszczenie

Valdivia, mając już zgodę Pizarra, próbuje zorganizować wyprawę do Chile. Rozmawia z Diegiem de Almagro, pokonanym buntownikiem, który czeka na rozstrzygnięcie swego losu w lochach gubernatorskiego pałacu. Almagro posiada bezcenne informacje, które pomogłyby Valdivii przebyć pustynię Atacama i jest gotów się nimi podzielić, w zamian za darowanie życia jego ludziom.

Plan udaje się częściowo Almagro zostaje zamordowany, zanim zdąży przekazać informacje Valdivii, a jego zwolennicy są systematycznie likwidowani. Ci, którzy przeżyją, decydują się wziąć udział w wyprawie do Chile. Po wielu trudach i przeciwnościach wyprawa wreszcie wyrusza z Cuzco. Bierze w niej udział także księżniczka Cecilia ze swoim dworem. Tymczasem inkascy kurierzy pędzą na południe z rozkazami, by miejscowe ludy przygotowały się do odparcia białych najeźdźców.

Ines, pani mej duszy odc. 5 streszczenie

Ines poznaje sekret Cecilii. Księżniczka kocha hiszpańskiego żołnierza Gomeza i jest z nim w ciąży. Oboje postanowili ruszyć do Chile wiedząc, że w Peru ich dziecko nie miałoby przed sobą żadnej przyszłości. Odkąd do wyprawy przyłączyła się grupa Hiszpanów pod dowództwem Rodriga de Quirogi, żywność jest racjonowana i zapasy szybko się zmniejszają. Miejscowi Indianie ukrywają przed najeźdźcami żywność i zatruwają studnie. Pewnej nocy do obozu zakrada się trzech zbirów z zamiarem zamordowania Valdivii i przejęcia dowództwa. Jednym z nich jest don Sancho de la Hoz. Dzięki sprytowi i odwadze Ines, ich plan spala na panewce. Ku ogólnemu zdziwieniu Valdivia daruje życie Sancho de la Hoz i pozwala mu iść z wyprawą, lecz już nie w randze oficera. Nie ma jednak litości dla młodego marynarza Escobara, który zakochuje się w Ines.

Ines, pani mej duszy odc. 6 streszczenie

Mija dziewięć miesięcy odkąd wyprawa ruszyła z Cuzco. Księżniczka Cecilia jest bliska rozwiązania. Valdivia zapowiada, że będzie musiała radzić sobie sama, ponieważ generalna zasada nie pozwala za żadną cenę opóźniać marszu. Niespodziewanie nadciągają przeważające siły Indian Mapuche pod wodzą słynnego kacyka Michimalonco, by zatrzymać najeźdźców. Dochodzi do bitwy na śmierć i życie. Ines w zaimprowizowanym lazarecie przyjmuje poród Cecilii i opatruje rannych żołnierzy. W chwili, gdy klęska Hiszpanów wydaje się przesądzona, na niebie ukazuje się niezwykłe zjawisko. Indianie ustępują i uciekają w popłochu. Hiszpanie są przekonani, że to sam Święty Jakub przyszedł im z pomocą. Na jego cześć zakładają miasto Santiago de Nueva Extremadura. Pół roku później Valdivia aresztuje Michimalonco oraz czterech innych kacyków i więzi ich w forcie. Michimalonco obiecuje, że doprowadzi Hiszpanów do miejsca, w którym wydobywa się złoto i dostarczy pięciuset ludzi do pracy. Valdivia uwalnia go obiecując pokój, ale czterech pozostałych wodzów zostawia w Santiago w charakterze zakładników.

Ines, pani mej duszy odc. 7 streszczenie

Hiszpanie zabierają do Santiago indiańskiego chłopca. Valdivia, który od początku czuje do niego dużą sympatię, nadaje mu imię Felipe. Ines próbuje uczyć chłopca języka hiszpańskiego i chrześcijańskich obyczajów. Tymczasem do Santiago przybywa Gomez z wiadomością, że Indianie zaatakowali płucznie złota w Marga Marga. Valdivia zarządza karną ekspedycję wyprowadzając z fortu prawie wszystkie konie, których boją się Indianie Mapuche. Decyzja ta okazuje się fatalna w skutkach, bowiem znacznie osłabia siły pozostałe w Santiago. Wódz Michimalonco tylko na to czekał. Nieprzebrane siły Mapuczów atakują miasto. Gdy zwycięstwo Indian jest niemal pewne, zdesperowana Ines ucina głowy czterem więzionym kacykom i rzuca je pod nogi nacierających przeciwników. Wstrząśnięty Michimalonco nakazuje odwrót. Kolejne miesiące upływają pod znakiem głodu i rosnącego niezadowolenia załogi fortu. W czasie napaści spłonęła znaczna część zapasów żywności, zwierząt i sprzętu. Osadnikom została para świń, para kurczaków i zaledwie pięć koni. Groźni Mapucze nie pozwalają Hiszpanom wypuszczać się na polowania i systematycznie palą ich uprawy pszenicy. Żołnierze naciskają na dowódcę, by wysłał do Cuzco posłańca z prośbą o pomoc, lecz Valdivia nie chce o tym słyszeć.

Ines, pani mej duszy odc. 8 streszczenie

Na rozkaz Valdivii Gómez i Monroy ruszają do Peru, by wręczyć markizowi Pizarro raport z dotychczasowych podbojów i zorganizować pomoc dla mieszkańców Santiago. Quiroga wyznaje miłość Ines. Kolonistom udaje się wreszcie zebrać z pól pszenicę, wszyscy cieszą się, że skończy się głód. Tymczasem Valdivia zamierza przeznaczyć całe zbiory dla wojska, które wyruszy na podbój nowych ziem na południe od Santiago. Niezadowolenie w forcie rośnie. Sancho de la Hoz i don Benito próbują zabić Valdivię, lecz ich zamiary zostają udaremnione i obaj zamachowcy giną na szubienicy. Niespodziewanie wraca Gómez prowadząc oddział żołnierzy. Jego misja została uwieńczona sukcesem. Oprócz wojska sprowadził też statek z zaopatrzeniem. Valdivia obawia się, że wszyscy Hiszpanie zechcą wrócić nim do Peru, co oznaczałoby kres jego marzeń o dalszych podbojach.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo