Jak dbać o skórę jesienią? 5 trików

Koniec wakacji to czas nieuchronnie zbliżającej się jesieni. Po letnich wojażach nasza skóra często jest przesuszona, podrażniona i ściągnięta. Tymczasem przed nią kolejne wyzwania związane z coraz niższymi temperaturami oraz wiatrem. Aby przywrócić i zachować dobrą kondycję cery konieczna jest regularna, odpowiednia pielęgnacja. Jak powinna wyglądać? Przygotowaliśmy listę 5 trików, które pomogą zadbać ci o skórę jesienią.

Nawilżanie to klucz

Kluczowe znaczenie w pielęgnacji skóry jesienią ma odpowiednie nawilżenie. Jak wspominaliśmy, cera wielu osób jest bardzo przesuszona po lecie a wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach wcale nie pomagają w przywróceniu równowagi. Dlatego też codzienne stosowanie kremów nawilżających jest obowiązkowym elementem pielęgnacji, o którym nie należy zapominać. Warto wybierać kremy bogate w nawilżające składniki, takie jak kwas hialuronowy czy gliceryna. Poza codziennym aplikowaniem kremu raz w tygodniu warto nałożyć także nawilżającą maseczkę.

Ochrona przed słońcem

O ile latem, kiedy słońce operuje nie potrzebujemy przekonywania o konieczności stosowania preparatów z filtrem SPF o tyle jesienią wiele osób zapomina o ochronie przeciwsłonecznej. To poważny błąd. Promienie UV nadal docierają do skóry, nawet w pochmurne dni. Dlatego ważne jest stosowanie kremu z filtrem SPF na co dzień. Z powodzeniem mogą być to kremy do twarzy, które posiadają taki filtr i dopasowane są do naszego typu cery.

Delikatny peeling

Przesuszona skóra szybciej się łuszczy a martwy naskórek sprawia, że staje się szara i nieatrakcyjna. Warto więc regularnie usuwać martwe komórki skóry. Nie tylko zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych, odstających, łuszczących się skórek, ale również pomoże w pobudzeniu skóry do szybszej regeneracji. Peeling, który stosujemy nie powinien być jednak zbyt inwazyjny. Zrezygnuj więc z produktów gruboziarnistych na rzecz delikatnych peelingów enzymatycznych. Proponujemy wykonać peeling z sody, który znajdziecie tutaj.

,

Kremy na bazie olejków – doskonały sposób na odżywienie

Kolejnym produktem, którego nie może zabraknąć w pielęgnacji skóry jesienią są kremy na bazie olejków lub oleje, które wmasowuje się w skórę. Są one źródłem wielu cennych składników odżywczych i witamin, które niezbędne są do prawidłowej regeneracji skóry. Ponadto olejki, takie jak olej jojoba, migdałowy czy oliwa z oliwek, doskonale nawilżają skórę i tworzą barierę ochronną przed utratą wilgoci. Co ważne, mogą stosować je również osoby, które posiadają cerę tłustą – wbrew obiegowej opinii ona także potrzebuje odżywienia. Kluczowe znaczenie ma wybór produktów o lekkiej formule.

Zadbaj o antyoksydację

Letnie szaleństwa sprzyjają gromadzeniu się toksyn w organizmie, wskutek czego nasza skóra może wyglądać niezdrowo i mieć tendencję do powstawania wyprysków. Dodatkowo, wolne rodniki przyspieszają procesy starzenia. Warto więc zadbać o antyoksydację. Najlepesze efekty osiągniemy działając od wewnętrz i na zewnątrz. Stosuj więc kosmetyki bogate w witaminę C oraz zatroszcz się o odpowiednią dietę. Włącz do niej owoce i warzywa, które są źródłem witamin A, C i E oraz minerałów, takich jak selen i cynk. Te składniki pomogą w regeneracji skóry i ochronie przed uszkodzeniami.

Materiał przygotował portal KobiecyStyl.pl

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo