Jak powinno prezentować się nowoczesne wyposażenie szkół i przedszkoli?

Współczesne dzieci przesiadują w przedszkolu i szkole znaczną część dni w roku. Każdego dnia są w tych przybytkach po kilka godzin, co ma oczywiście swoje zalety takie, jak interakcje międzyludzkie, ale ma również i swoje wady. Jedną z wad siedzenia w szkole i przedszkolu są… nieodpowiednie meble i krzesła, które są nie tylko twarde, ale również niewygodne. Mogą również negatywnie wpłynąć na postawę i kręgosłup dziecka od którego wymaga się siedzenia bez ruchu przez 45 minut na lekcję. Czy można jednak temu zapobiegać? Czy można używać w wyposażaniu szkół i przedszkoli takich mebli, które będą ergonomiczne i bezpieczne dla dzieci? A jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę przy wyborze takich rzeczy do klas?

Jakie powinno być przedszkole i szkoła?

Przedszkole i szkoła powinny być miejscami dobrze wyposażonymi w pomoce dydaktyczne i pomoce edukacyjne. Powinny to być miejsca, w których dzieci uczą się także przez zabawę i zdobywają wiedzę, która będzie im później pomagała w życiu dorosłym. Powinny to być miejsca, gdzie dziecko czuje się bezpiecznie i gdzie nie nabawi się problemów z postawą czy kręgosłupem. Już sam fakt, że maluch często musi nosić wielki plecak wypełniony książkami jest wystarczającym problemem dla dziecięcych pleców. 

Czy możliwy jest relaks w szkole i przedszkolu?

Wiele osób sugeruje, że szkoła to miejsce na naukę a nie na relaks. Prawda jest jednak taka, że te dwa elementy nie wykluczają się wzajemnie. Wręcz przeciwnie relaks z powodzeniem działa stymulująco na proces zapamiętywania treści uczonych na lekcjach. Jak więc zapewnić relaks uczniom? Przede wszystkim warto postawić na różne możliwości spoczynku – zamiast standardowych krzeseł i ławek wybrać bean bagi czy aktywne stołki. To samo tyczy się innych mebli – warto zainwestować w takie, które są na kółkach, dzięki czemu łatwiej będzie przearanżować wygląd każdego pomieszczenia. 

Czy obecne wyposażenie szkół i przedszkoli jest odpowiednie?

W obecnych czasach większość szkół i przedszkoli nie jest odpowiednio wyposażona. Wszędzie można znaleźć podobne, twarde krzesła, które mogą powodować ból pleców i wady postawy. Dodatkowy problem stanowią biurka o nieodpowiednio dobranej wysokości, na których wielu uczniów po prostu się kładzie. Także inne meble nie są lepsze. Szafki czy szuflady znajdujące się w klasach są często przestarzałe, nieruchome i ciężkie, przez co łatwo można zrobić sobie za ich pomocą krzywdę. Warto więc ten stan rzeczy zmienić.

,

Jakie powinno być wyposażenie przedszkoli i szkół?

Wyposażenie znajdujące się w szkołach i przedszkolach powinno przede wszystkim służyć uczniom oraz nauczycielom. Co to oznacza? Powinno być dobrze dobrane do tego jak naturalnie dzieci siedzą i się uczą. Powinno być ergonomiczne, aby nie niszczyło kręgosłupów w tak młodym wieku. Warto więc zainteresować się alternatywami, które są dostępne na rynku. Jakimi? Biurkami z regulowaną wysokością blatów, ściankami wygłuszającymi czy specjalnymi siedziskami, które są wystarczająco miękkie, aby móc bez problemu usiedzieć na nich 45 minut lekcji. 

Wyposażenie przedszkola i szkoły – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego wyposażenia dla przedszkoli czy szkół? Przede wszystkim niezbędne jest to, aby sprawdzić z jakich materiałów są zrobione poszczególne elementy wyposażenia. Materiał musi być wysokiej jakości, tylko wtedy całość będzie dobrze służyła uczniom i nauczycielom przez długi czas. Oprócz tego istotną kwestią jest również bezpieczeństwo – czy biurka nie mają ostrych krawędzi, o które można się uderzyć i coś sobie zrobić? Ważna jest również ergonomia. 

Elementy nowoczesnego wyposażenia – ścianki wygłuszające, siedziska i biurka

Jakie elementy wchodzą w skład nowoczesnego wyposażenia szkół i przedszkoli? Chociażby pulpity na kółkach, które posiadają duże blaty oraz stoły, których wysokość można regulować. Oba te przedmioty pozwalają na wygodne notowanie w trakcie lekcji. Dobrym pomysłem są również ścianki wygłuszające i prezentacyjne – przydają się szczególnie wtedy, gdy trzeba coś przedstawić w sposób bardziej wizualny. Nie można też zapomnieć o siedziskach, które muszą mieć dobrze wyprofilowane oparcie. 

Gdzie znaleźć dobrej jakości wyposażenie do szkół?

Jeżeli chcesz wyposażyć szkołę lub przedszkole w dobrej jakości meble oraz krzesła, które będą wygodne i bezpieczne dla kręgosłupów to warto wejść na stronę https://www.ajprodukty.pl/szkola-i-przedszkole i tam poszukać interesujących rozwiązań. Znaleźć tam można maty, stoły regulowane, ścianki podłogowe i prezentacyjne, regały biblioteczne i planery miesięczne czy kosze na śmieci przystosowane do segregowania. 

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo