Jak przygotować się na wycieczkę górską z dzieckiem?

Podróżowanie z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Mimo ewentualnych trudności wspólne spędzanie czasu może być źródłem wielu radości i wspomnień. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak przygotować się do górskiej wycieczki z dzieckiem.

Na wycieczkę z dzieckiem – wózek czy nosidło? Co jeszcze?

Wielu rodziców zastanawia się, co sprawdzi się lepiej: wózek czy nosidło? Druga opcja jest zdecydowanie bardziej uniwersalna. Należy pamiętać, że wózkiem na wiele szlaków po prostu nie wjedziemy, nawet jeśli teoretycznie jest to możliwe. Warto dodać także, że podróżując z wózkiem, jesteśmy uzależnieni od pogody. Po opadach deszczu lub śniegu może pojawić się błoto, które uniemożliwi przebycie wielu tras. Jeśli jednak zdecydujemy się na wózek, najlepiej sprawdzi się wersja terenowa, dostosowana do ekstremalnych warunków. W przeciwnym razie wędrówka może stać się utrapieniem zarówno dla zmęczonych fizycznie rodziców, jak i dla dzieci poddanych nieprzyjemnym wstrząsom.

Wyruszając w podróż, należy pamiętać także o zabraniu apteczki oraz pampersów. Warto wyposażyć się także w odpowiedni krem z filtrem, dwa komplety zapasowych ubrań oraz chustę lub koc, na którym damy radę przebrać dziecko. Niezbędne będą także nawilżane chusteczki dla niemowląt. Pakując torbę warto ograniczyć przy tym zabrane rzeczy do minimum.

Jak się ubrać na wycieczkę górską?

Przygotowanie do podróży powinno obejmować także znalezienie adekwatnego stroju. Rodzice muszą przygotować się na wielogodzinny wysiłek fizyczny, w trudnych do przewidzenia warunkach pogodowych. Podczas podróży z niemowlęciem świetnie sprawdzi się praktyczna kurtka softshell dostępna na stronie: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/softshelle-damskie.html. Okrycia tego typu doskonale ochronią nas przed śniegiem i deszczem, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom wymiany powietrza, dzięki czemu nie przegrzejemy się. Lekka i elastyczna kurtka pozwoli nadążyć za najbardziej aktywnym dzieckiem.

,

Dla najmłodszych niezastąpionym wyborem będzie bielizna i odzież termiczna, które pozwolą zapobiec wyziębieniu i przegrzaniu. Odpowiednio dobrane ubrania pozwolą cieszyć się maksymalnym komfortem podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Świetnie sprawdzą się zarówno podczas pieszych wędrówek, jak i wycieczek rowerowych. Co więcej tkaniny wyposażone są w technologie o działaniu bakteriobójczym, dzięki czemu zapobiegają rozwijaniu się nieprzyjemnego zapachu. Wysokiej jakości odzież termoaktywna marki Brubeck dostępna jest w sklepie https://www.e-horyzont.pl/marki/brubeck.html.

Czy warto zabierać dzieci na górskie wycieczki?

Zdecydowanie tak! Wszyscy wiemy jak ważne jest zaszczepienie w dziecku miłości do sportu i aktywnego stylu życia, które zaprocentuje w przyszłości. Każdy rodzic powinien odpowiedzialnie podejść do planowania wycieczki, tak aby nadmiernie nie obciążyć najmłodszych członków rodziny. Nakładając zbyt dużą presję, możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego i trwale zniechęcić dzieci do górskich wędrówek.

Przygotowania do wycieczki powinny obejmować także odpowiedni wybór. Należy zastanowić się i realnie ocenić nasze możliwości kondycyjne oraz odporność dziecka. Nawet jeśli przerwiemy wędrówkę w połowie, musimy być w stanie wrócić do bazy noclegowej. Podróżując z małymi dziećmi, uwzględnijmy fakt, iż noszenie nosidła oraz prowadzenie wózka wiążą się z podjęciem większego niż zwykle wysiłku fizycznego.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo