Jak wybrać kapcie dla dziecka?

Kapcie dla dziecka w pewnym wieku mają za zadanie ochronę jego stóp przed zimnem, bakteriami czy skaleczeniami. W warunkach domowych dobrze jest, aby dzieci najlepiej chodziły na boso lub w skarpetkach. Stopy mają wtedy możliwość naturalnie i swobodnie się poruszać i odbierać bodźce z podłoża. Jeśli jednak wybieramy się na zewnątrz, warto zaopatrzyć swojego malucha w parę kapci. Jak je wybrać i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Kapcie dla dziecka – kiedy najlepiej po nie sięgnąć?

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym same skarpetki mogą zwyczajnie nie wystarczyć naszemu maluchowi. Właśnie wtedy warto zaopatrzyć go w kapcie dla dzieci, aby przede wszystkim uchronić stópki przed chłodem i zimnem. Przydadzą się ona również na wszelkiego rodzaju wyjazdy, pobyty w hotelach czy nawet w salach zabaw. Z pewnością będą potrzebne jako niezbędny element każdej wyprawki do przedszkola.

Kapcie dziecięce dają możliwość swobodnego stawiania pierwszych kroków czy biegania. Dziecko, nawet gdy siedzi, to bardzo często porusza swoimi stópkami. Są one bowiem wyposażone w receptory czuciowe, które cały czas odbierają bodźce i przesyłają je wprost do mózgu. Są między innymi odpowiedzialne za termoregulację organizmu, orientację w terenie oraz świadomość własnego ciała i swoich ruchów. Dodatkowo dziecięce stopy są bardzo plastyczne, dlatego też łatwo o zniekształcenia, do których mogą prowadzić między innymi nieodpowiednio dobrane kapcie.

Jakie kapcie dla dzieci wybrać?

Coraz więcej specjalistów, takich jak fizjoterapeuci, ortopedzi czy pediatrzy podkreślają, że kapcie dla dzieci nie powinny zaburzać naturalnego rozwoju żadnego malucha. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim wybrany przez nas model powinien być elastyczny w każdym kierunku na tyle, aby dziecko nie czuło się w nich, jakby chodziło boso. Dobrze jest wybierać buciki z możliwie cienką podeszwą. Jest to bardzo istotne, aby dziecko mogło odczuwać bodźce sensoryczne z otoczenia. Muszą być również dobrze dopasowane do stóp, jednak nie powinny ani uciskać ani spadać.

,

Buciki dla dziecka firmy Bobux warto dobierać w zgodzie z naturalnym kształtem małych stóp tak, aby ich nie deformowały oraz nie ściskały paluszków. Dobrze, jeśli będą one lekkie i nie obciążą ani nie ograniczą swobodnej pracy stópek. Finalną kwestią jest wykonanie – najlepiej, jeśli materiał będzie oddychający i przede wszystkim bezpieczny dla malucha. Ciekawym dodatkiem mogą być naklejki antypoślizgowe, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo nawet w zaciszu własnego domu.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo