Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Kiedy zbliża się początek roku szkolnego właściciele sklepów z przyborami szkolnymi zaczynają zacierać ręce. Jest to bowiem czas największych zysków w tej branży. Reklamy telewizyjne i internetowe wielkich sieciówek stawiają zwykle na jak najniższe ceny. Tymczasem czy naprawdę warto oszczędzać na zdrowiu dziecka i jego wygodzie?

Dla pierwszoklasisty tornister lepszy od plecaka

Dziecko siedmioletnie powinno do szkoły chodzić z tornistrem, a nie z plecakiem. Jest to rozwiązanie przede wszystkim korzystne dla jego zdrowia. Usztywnione boki, przód i tył sprawiają, że zeszyty, podręczniki i przybory szkolne nie będą się zbytnio przesuwać ani uwierać w plecy. Tornistry zwykle mają szersze i wygodniejsze szelki. Warto wybrać model (https://sklepherlitz.pl/artykuly-szkolne/tornistry/tornistry-ultrlight-plus.html), który dodatkowo będzie miał jeszcze pas piersiowy i ergonomicznie wypracowany kształt. Pozwoli on na jeszcze lepsze dopasowanie do ciała dziecka, co przyczyni się do komfortu i dbałości o prosty kręgosłup.

Kupując tornister warto też zwracać uwagę na jego wagę. Są na naszym rynku takie, które ważą nawet mniej niż jeden kilogram. Ma to duże znaczenie, bo razem z podręcznikami, zeszytami, wypełnionym piórnikiem, śniadaniówką i innymi dodatkami maluch będzie miał do dźwigania prawie zawsze więcej niż naprawdę powinien nosić.

Żeby nie kupić tandetnego produktu, który rozleci się w krótkim czasie warto sprawdzić jakość materiału a także wszelkie zapięcia – zamki i klamry.

Tornister powinien posiadać kilka kieszeni tak, aby łatwiej było utrzymać w nim porządek. A więc, żeby można było nosić osobno podręczniki i zeszyty, osobno śniadanie albo strój na wf. Przydadzą się też małe plastikowe nóżki albo plastikowa podstawa, dzięki którym nie będzie wszystko stać bezpośrednio na podłodze (czasem nieco zabłoconej i brudnej). Dodatkowo zapewnią one stabilność, a tornister nie będzie się przewracał.

Wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa mają odblaskowe kolory, dzięki którym dziecko będzie widoczne na drodze. Lekcje w szkołach zimową porą nierzadko kończą się po zmroku, a jeżeli w drodze do domu trzeba przechodzić przez jezdnię albo iść pieszo wzdłuż ruchliwej drogi jest to bardzo ważne.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Tornister powinien być nie tylko lekki i praktyczny, ale też ładny. Wybierając kolor i wzór warto zdać się na gust syna lub córki, bo przecież rodzice chcą aby dziecko z tym tornistrem do szkoły chodziło chętnie. Istnieją na rynku modele wyposażone w wymienne aplikacje, dzięki którym możliwe jest drobne zmienianie co jakiś czas wyglądu tego tornistra. Warto też kupić artykuł w jednakowym wzorze co piórnik, worek sportowy albo inne szkolne przedmioty z którymi stworzy się ładny komplet.

Najlepsze na rynku artykuły zapewniające komfort noszenia i troskę o zdrowie mogą posiadać certyfikaty. Na przykład w Polsce są wydawane takie przez Instytut Matki i Dziecka (lub podobne ośrodki), a w Niemczech Instytut Zdrowia i Ergonomii.

Szeroki wybór lekkich i ładnych tornistrów szkolnych można znaleźć na stronie firmy Herlitz (https://sklepherlitz.pl/artykuly-szkolne/tornistry.html), która od wielu lat specjalizuje się w produkcji tego asortymentu, jak również innych artykułów szkolnych najwyższej jakości. Firma w tym roku obchodzi w Polsce swoje 30-lecie. Za pomocą Internetu można kupić też inne przydatne na lekcjach akcesoria papiernicze także piórniki, długopisy, ołówki i kredki. Jest dużo wzorów tornistrów dedykowanych dziewczynkom, chłopcom a także uniwersalnych.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo