Jak zadbać o komfort dziecka podczas podróży?

Niezależnie od tego czy wyjeżdżamy na wakacje, chcemy odwiedzić rodzinę czy zaplanowaliśmy wypad do lasu, bądź też krótką wyprawę do sklepu, zmierzając do celu samochodem, jeżeli zabieramy ze sobą dziecko, musimy zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo podczas takiej podróży. Żeby zagwarantować maluchowi dobre warunki, powinniśmy zadbać nie tylko o wygodny fotelik, ale również przyjemne i zapewniające mu komfort termiczny kocyki i otulacze, a także zabawki, które umilą mu czas spędzony w samochodzie. Jak zadbać o komfort malucha w podróży? Podpowiadamy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w podróży?

Każdy rodzic lub opiekun, nawet wtedy kiedy wybiera się z maluchem na krótką przejażdżkę samochodem, na przykład do pobliskiego sklepu, znajomych lub rodziny, powinien zwrócić szczególną uwagę na to, czy taki wyjazd jest bezpieczny dla malucha. Dlatego nigdy nie należy przewozić dzieci bez fotelików. Takie produkty gwarantują nie tylko komfort podróży maluchom, ale przede wszystkim zapewniają im bezpieczeństwo i chronią przed urazami w przypadku ewentualnej kolizji. Z tego powodu kompletując wyprawkę dla malucha, powinniśmy zadbać o wysokiej jakości fotelik samochodowy od sprawdzonego producenta. 

Zastanówmy się również nad tym, w jakim kierunku będziemy przewozili malucha. Według ekspertów lepszą opcją jest wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy, ponieważ wówczas nawet w przypadku kolizji, istnieje duża szansa, że nie odniosą żadnych urazów. W takim przypadku jednak maluchy mogą się nieco nudzić. Dlatego dbając o ich komfort podczas podróży tyłem do kierunku jazdy, warto wyposażyć je w zabawki lub książeczki, którymi będą mogli się zająć, dopóki nie dotrzemy do celu.

Jak zadbać o komfort termiczny dziecka w podróży?

Kolejnym aspektem, który wpływa na komfort malucha w podróży, jest jego ubiór. Dlatego warto ubierać go odpowiednio do pogody tak, aby podczas jazdy nie przegrzewał się, ale również, by nie było mu zimno. Czasami warunki termiczne zmieniają się w ciągu dnia, a dodatkowo zwłaszcza zimą, trudno jest nam zapewnić maluchowi odpowiedni ubiór, który jednocześnie będzie chronił go przed zimnem, a dodatkowo nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo podczas jazdy. 

,

Z tego powodu wielu rodziców obecnie rezygnuje z wykorzystywania tradycyjnych śpiworów ze względu na to, że dziecko ubrane w taki produkt nie jest odpowiednio chronione w razie kolizji, ponieważ pasy bezpieczeństwa nie dolegają do jego klatki piersiowej. Dlatego chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo maluchowi, warto postawić na kocyki lub otulacze. Szeroką ofertę takich produktów znajdziemy na przykład na: https://www.dobreliski.pl/k/dziecko/jesien-i-zima/kocyki-do-fotelika. Gwarantują one komfort termiczny, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo podczas jazdy, a także działanie pasów.

Dużym zainteresowaniem wśród opiekunów cieszą się zwłaszcza otulacze do fotelika, które jak sama nazwa wskazuje, otulają maluchy, gwarantując im komfort termiczny, a jednocześnie w odróżnieniu od kocyków ze względu na to, że są zabezpieczone na przykład zapięciem na rzepy, nie ześlizgują się, kiedy dziecko się poruszy. Dostępne są w kilku wersjach, które różnią się nie tylko budową, ale także rodzajem zastosowanych materiałów. Chcąc zadbać o komfort termiczny malucha, latem stawiajmy na otulacze i kocyki wykonane z przewiewnych tkanin, które pozwalają skórze oddychać i gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, takich jak bawełna czy bambus. Zimą z kolei możemy postawić na nieco grubszy otulacz. Zwróćmy jednak uwagę na to czy tkanina wewnętrzna nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Czym zająć malucha, aby czuł się komfortowo podczas podróży?

Dbając o komfort dziecka podczas podróży, powinniśmy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą zabawki, którymi maluch będzie mógł się zająć, zwłaszcza jeżeli planujemy dłuższą trasę. Możemy postawić na jego ulubione maskotki, lalki lub książeczki. Pamiętajmy jednak, by zabierać ze sobą wyłącznie te umilacze czasu i zabawki, które są miękkie i lekkie i nie posiadają wystających bądź twardych elementów, by maluch nie zrobił sobie krzywdy, na przykład podczas silniejszego hamowania. Ważne jest również, by karmić dziecko wyłącznie na postoju, aby uniknąć ryzyka zachłyśnięcia lub zakrztuszenia.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo