Jaki wózek wybrać na wyjazd wakacyjny?

Wyjazd z maluchem to wielkie wyzwanie organizacyjne. Trzeba bowiem pamiętać o milionie spraw, zwłaszcza gdy są to pierwsze wspólne wakacje. Podstawą pozostaje oczywiście dobrej jakości wózek z odpowiednim wyposażeniem, pozwalający na swobodne przemieszczanie się w terenie.

Jakie konstrukcje najlepiej sprawdzają się podczas wakacji? Jaki wózek powinno się ze sobą zabrać, by urlop stał się znacznie przyjemniejszy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Wózek na wakacje – konstrukcja wielofunkcyjna

Dobry wózek to podstawowy element wyprawki, z którego korzysta się niemal każdego dnia, by bezpiecznie przetransportować dziecko z jednego miejsca na drugie lub po prostu wybrać się na przyjemny spacer.

W pierwszych miesiącach życia używa się głębokich gondoli, w których maluch podróżuje w pozycji leżącej. Gdy nauczy się już samodzielnie siedzieć, taki wózek wymienia się na praktyczną spacerówkę.

,

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli, które równie dobrze sprawdzają się w miejskiej dżungli, jak i w plenerze. Między innymi na stronie Wozki-Foteliki.pl można znaleźć sporo zróżnicowanych konstrukcji. Na co zwracać baczną uwagę, podczas poszukiwań?

Najważniejsze cechy wózka na wakacje

Dobór wózka to sprawa mocno indywidualna. Zawsze powinien on bowiem zapewniać komfort i bezpieczeństwo dla malucha, a także wygodę użytkowania dla rodzica. Wybór konstrukcji trzeba zatem zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie – w jakim terenie wózek ma być używany?

Jeśli zamierzamy głównie ograniczać się do wycieczek po równych chodnikach i alejkach w terenie zabudowanym, można wybrać spacerówkę z mniejszymi kołami, która jest zwrotna i ułatwia manewrowanie w tłumie. Jeżeli natomiast wózek ma służyć do eskapad w plener oraz długich spacerów po nierównych ścieżkach, zdecydowanie lepiej postawić na modele z dużymi, pompowanymi kołami z dodatkowymi amortyzatorami, które zwiększą komfort jazdy.

Kolejną kwestią jest to, czy potrzebujemy wózka składanego. Podczas regularnych wycieczek zdecydowanie lepiej sprawdzają się bowiem konstrukcje, które można szybko i sprawnie złożyć, a w takiej formie nie zajmują one dużo cennego miejsca. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza w przypadku osób, które przemierzają większe dystanse samochodem lub samolotem i muszą się liczyć z ograniczeniami bagażowymi.

Oczywiście, najlepiej stawiać na wózki, wyróżniające się wysoką trwałością mechaniczną, a także odpornością na zaplamienia. Dzięki temu zyskuje się praktyczne rozwiązanie, z którego chętnie będziemy korzystać przez dłuższy czas.

Na wyprawy w okresie letnim najlepiej wybierać wózki z budką dokładnie osłaniającą dziecko przed promieniami słonecznymi. Świetnie sprawdzają się modele z rozkładanym elementem, który chroni malucha przed piekącym słońcem.

Jakie akcesoria zabrać ze sobą w plener?

Sam wózek to jedno. Oprócz niego należy również zadbać o odpowiednie akcesoria. Co może się przydać podczas wyjazdów wakacyjnych? Nie da się obyć bez parasolki, zwłaszcza gdy budka nie jest wystarczająco duża. Pozwala ona osłonić dziecko przed słońcem, zwłaszcza w szczególnie upalne dni.

Niestety pogoda na wakacjach nie zawsze jest idealna. Warto zatem mieć przy sobie specjalny pokrowiec, dzięki któremu nasz maluch nie zmoknie, jeśli spotka nas podczas spaceru okropna ulewa.

Na wszelkie przydatne przedmioty i akcesoria najlepiej kupić wygodną torbę do przypięcia na wózku. Dzięki temu rodzic nie musi nosić wszystkiego na własnych plecach lub ramieniu, a przy tym zyskuje większą swobodę manewrowania wózkiem

Wygodny wózek na wakacyjne wyjazdy

Wózki dla dzieci bywają naprawdę różne. Duży wybór sprawia jednak, że każdy może znaleźć konstrukcję dopasowaną do swojego rytmu życia i potrzeb. Pojawiają się wózki miejskie, modele do jazdy po górzystych terenach, a nawet specjalne, trójkołowe rozwiązania dla osób, pragnących razem z pociechą uprawiać jogging. Opcji jest wiele. Która z nich przekonuje Was najbardziej jako skuteczny i wygodny wózek dla malucha na wyjazdy wakacyjne?

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo