Jakie ubezpieczenie turystyczne dla dziecka na wyjazd wakacyjny?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd wakacyjny to jedna z ważniejszych kwestii, które powinno się zorganizować przed podróżą. To sprawa szczególnie istotna, jeśli chodzi o dziecko. Polisa przyda się nie tylko w przypadku problemów ze zdrowiem, ale też wtedy, gdy mały podróżnik wyrządzi jakieś szkody. Zobacz, jakie opcje wybrać, zanim dziecko wyruszy w świat.

Kiedy należy wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Dziecko zwykle wyjeżdża na dwa rodzaje wycieczek: z rodzicami albo z grupą dzieci, np. na kolonie lub obóz. W obu przypadkach może wydarzyć się coś niespodziewanego, malec może mieć problemy zdrowotne albo wyrządzić jakieś szkody. Nawet jeśli wydaje ci się, że na rodzinnych wakacjach będziesz go pilnować – lepiej dmuchać na zimne i zabezpieczyć się na nieszczęśliwe wypadki i psoty malucha. Dlatego niezależnie od tego, czy jedziecie całą familią na zagraniczne wakacje czy wysyłasz dziecko na kolonie nad morze – wykup mu dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Szczegółowy poradnik na temat ubezpieczeń dziecka podczas podróży znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/turystyka/jakie-ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wyjazd-wakacyjny-poradnik.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

,

Organizatorzy wyjazdów, niezależnie od tego, czy jest to zagraniczny wylot z biurem podróży czy obóz sportowy w Polsce, mają obowiązek ubezpieczyć uczestników. Niestety, najczęściej tego rodzaju polisa obejmuje tylko podstawową ochronę. Oznacza to, że nie zawsze takie ubezpieczenie pokryje koszty leczenia, transportu medycznego albo naprawę zniszczeń. Sumy, które oferuje podstawowa ochrona, są z reguły na tyle niskie, że w przypadku nieszczęśliwych wydarzeń mogą po prostu nie wystarczyć.

Zadbaj o rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia szczególnie wtedy, gdy:

  • dziecko jedzie na wyjazd, w którym będzie uprawiać sporty
  • pociecha jedzie do kraju, w którym koszty leczenia są bardzo wysokie (np. USA)
  • dziecko choruje przewlekle
  • obawiasz się, że może zgubić bagaż (są opcje rozszerzenia pakietu ubezpieczeniowego, które obejmują zgubienie/zniszczenie bagażu)

Ubezpieczenie turystyczne należy dopasować do charakteru wyjazdu, a także do indywidualnych potrzeb dziecka.

Gdzie szukać ubezpieczeń?

Organizacja dodatkowej polisy zapewni dziecku nie tylko pomoc medyczną (w tym np. drogi transport medyczny), ale także wsparcie prawne czy informacyjne, jeśli będzie tego wymagała sytuacja. Ceny ubezpieczeń dla najmłodszych są w niektórych przypadkach niższe niż dla dorosłych, ponieważ traktuje się ich jako grupę mniejszego ryzyka.

Zanim jednak wykupisz konkretną polisę, przejrzyj najlepszy ranking ubezpieczeń podróżnych. Dopiero po zapoznaniu się z ofertami różnych ubezpieczycieli wybierz tę, która spełnia twoje oczekiwania. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, możesz porównać między sobą poszczególne warianty ochrony. Sprawdzisz w nim czy np. ubezpieczenie rodzinne nie okaże się tańsze niż osobna ochrona tylko dla dziecka.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne dla dziecka to najważniejsza kwestia podczas planowania wyjazdu. Dzięki niej będziesz spać spokojnie – nawet, gdy twoja pociecha będzie wypoczywać na drugim końcu świata!

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo