Kalendarz pogodowy do druku. Darmowe PDF do obserwacji pogody

Kalendarz pogody do druku przyda się w przedszkolu. Dzieci mogą obserwować warunki atmosferyczne i zapisywać jaka pogoda jest danego dnia o danej porze. Możliwości są różne, dlatego przygotowaliśmy kilka wersji kalendarza pogodowego w PDF.

W przedszkolach dzieci często obserwują pogodę. Mogą w niej zapisać np. temperaturę, ale przede wszystkim chodzi o to, aby zaobserwować warunki atmosferyczne. Czy świeci słońce, pada deszcz lub śnieg, wieje wiatr, czy niebo jest zachmurzone?

Obserwacje zazwyczaj są zaznaczane na kalendarzu pogodowym. Przygotowaliśmy darmowy plik PDF do pobrania i wydrukowania. Świetnie sprawdzi się w przedszkolu, szkole lub w domu.

Kalendarz pogody do wydrukowania

Łącznie w pliku PDF do pobrania znajduje się sześć wersji kalendarza – cztery poziome i dwie pionowe. Różnią się one niektórymi szczegółami, w zależności jak szczegółową obserwację pogody dzieci będą prowadzić.

kalendarz pogodowy

Pierwsza wersja kalendarza dostosowana jest typowo dla przedszkoli lub szkoły podstawowej, ponieważ zawiera tylko pięć dni. Obserwację należy przeprowadzić rano, w południe i popołudniu.

kalendarz pogoda 1

Druga wersja w porównaniu do pierwszej różni się tylko tym, że jest to kalendarz tygodniowy. Świetnie sprawdzi się więc w domu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przedszkolu z lekkim opóźnienim zapisać jaka pogoda panowała w weekend.

kalendarz pogody 1

W tej wersji kalendarza tygodniowego dzień został podzielony na nieco inne pory: rano, południe i wieczór.

kalendarz pogody szablon

Czwarty szablon to pięciodniowy kalendarz pogodowy. Każdy dzień ma jedną kolumnę, gdzie można przyczepić symbole pogody i np. zapisać temperaturę.

kalendarz pogody tygodniowy 1

Tym razem jest to tygodniowy kalendarz pogody w wersji pionowej. Dzień został podzielony na rano, południe i wieczór.

tygodniowy kalendarz pogody

Pionowa wersja kalendarza do obserwacji pogody dla dzieci. Zawiera on siedem dni z podziałem na rano, południe i popołudnie.

Symbole pogody do druku

Plik PDF zawiera powyższe sześć szablonów. Do każdego z nich dołączone są symbole pogody dla dzieci.

symbole pogody dla dzieci
Symbole pogody do wydrukowania

Oprócz symboli są również pory roku. Można je przyczepić np. nad kalendarzem.

pory roku do druku 1
Pory roku do druku

Kalendarz pogody PDF do druku

Wszystkie wersje kalendarza pogody zostały zawarte w jednym darmowym pliku PDF do wydrukowania. Pobrać możesz go poniżej.

Pobierz “Kalendarz pogody”

kalendarz-pogody-do-druku-1.pdf – Pobrano 10159 razy – 1,49 MB
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo