Kangur 2023 kostka. Jak ułożyć?

Jak ułożyć kostkę z kangura 2023? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością mnóstwo uczniów i ich rodziców. Ułożenie tej układanki nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, wraz ze zdjęciami. Teraz kostka z kangura nie powinna stanowić dla Ciebie problemu.

Kostka Kangur 2023. Jak wygląda?

Kangur to niezwykle popularny konkurs matematyczny dla uczniów. Każdego roku startuje w nim około 200-300 tysięcy uczestników. Dla każdego z nich organizatorzy przygotowują mały upominek w postaci układanki przestrzennej. Z pozoru niepozorne kostki stanowią jednak nie lada wyzwanie i ich ułożenie nie jest łatwe.

Zobacz również: Zadania matematyczne do druku

Poniżej prezentujemy instrukcję ułożenia kostki z konkursu Kangur 2023. Warto pamiętać, że kostka może się nieco różnić. Oto jak prezentuje się kostka z 2023 roku.

Jak ułożyć kostkę z Kangura 2023?

Kostka z Kangura 2023 może różnić się kolorami, dlatego na początek warto przyjrzeć się swojej układance, a także tej z instrukcji układania. Oto części z kostki po rozłożeniu.

Pierwszym krokiem jest połączenie pomarańczowej części z białą.

Następnie należy dołączyć żółtą część, która styka się zarówno z białym, jak i pomarańczowym fragmentem.

W trzecim kroku na żółtą część należy zamocować czerwony fragment.

Do ułożenia pozostały już tylko dwie części: niebieska i zielona. Najpierw zamocować należy niebieską.

Na sam koniec należy w pozostały otwór włożyć zieloną część i nasza kostka z Kangura 2023 będzie ułożona. Jak widać nie było to aż tak trudne, jak się początkowo wydawało.

Dajcie znać w komentarzach jak długo zajęło Wam ułożenie kostki Kangur 2023 i jakie wyniki osiągnęliście w konkursie.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo