Kolorowanki do druku za darmo

Kolorowanki dla dzieci to jedna z ulubionych zabaw. Nie tylko potrafią zająć czas naszych pociech, ale przede wszystkim są bardzo rozwijające. Zapraszamy do pobierania kolorowanki do druku z różnymi motywami. Znajdziecie tutaj malowanki online do wydruku za darmo z bajek: Psi Patrol, LOL, Masza i Niedźwiedź, Kraina Lodu, Świnka Peppa, a także inne szablony kolorowanek jak samochody, kwiaty czy zwierzęta.

Darmowe kolorowanki dla dzieci do wydruku

Kiedyś wiele osób znajdowało rozrywkę w krzyżówkach. Później przyszła pora na sudoku, które opanowało poczekanie i komunikację miejską. Przez cały ten czas, dzieci także miały swoje książeczki. Teraz częściej można zobaczyć osoby w dowolnym wieku, trzymające w dłoni smartfona, a nie książeczkę z tego typu rozrywkami. Ale przecież one nie zniknęły, ba – osiągnęły nowy poziom.

Dzieci od zawsze lubiły kolorowanki, które bawiąc, pozwalały im rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Obecnie dostępne są także kolorowanki dla dorosłych, które pozwalają zwalczyć stres dnia codziennego i uciec w krainę dzieciństwa, kolorów i komfortu, gdzie nikt nie będzie oceniał i sprawdzał i można będzie stworzyć coś pięknego, tylko dla siebie.

Kolorowanki dla dorosłych – poznaj mandale

Popularnym wzorem są mandale, czyli kolorowanki dla dorosłych. Ich malowanie ma działanie terapeutyczne. Ukojenie nerwów, uspokojenie a jednocześnie zrobienie czegoś dla ducha jest bezcenne, a książeczka z kolorowankami jest tańsza niż wizyta u psychoanalityka. I nie ma ani jednej osoby, dla której pierwsza wizyta u psychologa byłaby mniej stresująca niż pierwsza pokolorowana mandala.

Poza wyciszeniem, taka zabawa szkoli także rękę. Dzieci malują obrazki po prostu starając się nie wyjść za linię, podczas gdy dorośli mogą pokusić się o próbę cieniowania, łagodne przejścia kolorów czy nawet jakieś dodatkowe wzorki. Najlepsze jest jednak to, że nie muszą, gdyż własną kolorowankę każdy maluje dla siebie.

Zaręczam jednak, że wasze dzieci będą zachwycone, jeśli przygotujecie kolorowanki dla dorosłych i dla dzieci, by kolorować w tym samym czasie i tymi samymi kredkami (flamastrami, farbami etc.) co dziecko. To sposób na wspólne spędzenie czasu nie przed telewizorem, ale na twórczej rozrywce.

Malowanki i kolorowanki do druku

Kolorowanki do druku pozwalają dzieciom nie tylko miło spędzić czas, ale przede wszystkim ćwiczą motorykę małą. Warto wydruyować dzieciom malowanki i szlaki, które poprawiają grafomotorykę.

Dziecko uczy się prawidłowo trzymać kredkę, co jest bardzo istotne w rozwoju, ćwiczy precyzję, cierpliwość i rozwija swoją kreatywność oraz zmysł artysty.

W naszym serwisie znajdziecie kolorowanki Psi Patrol, Masza i Niedźwiedź, Minnie, Świnka Peppa, LOL, Minecraft, Fortnite, Kraina Lodu i wiele innych bajek.

Ponadto różnego rodzaju szablony do druku jak samochody i inne pojazdy, kwiaty, znaki drogowe, litery, cyfry, zwierzęta (psy, koty, konie) i wiele innych kolorowanek do druku.

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo
Enable registration in settings - general