Korona Królów Jagiellonowie 104, 105, 106 VOD. Streszczenie szczegółowe odcinków, powtórki

Korona Królów Jagiellonowie odc. 104, 105, 106 VOD i streszczenie. Ile ma odcinków, kiedy oglądać powtórki? Przeczytaj streszczenia lub oglądaj odcinki na TVP VOD.

Korona Królów Jagiellonowie odc. 104, 105, 106

Serial Korona Królów powrócił do ramówki TVP 1. Nowe odcinki powstały jako „Korona Królów. Jagiellonowie”. Akcja rozpocznie się więc w 1399 roku. Głównym konfliktem tej serii będzie narastające zagrożenie ze strony państwa krzyżackiego i działania władcy, które doprowadzają do ostatecznej rozprawy z Krzyżakami. Pierwszoplanowymi postaciami każdego odcinka są Władysław Jagiełło i jego druga żona – Anna Cylejska.

Serial można oglądać od stycznia w poniedziałki, wtorki i środy. Już w poniedziałek 4 grudnia o 20:30 premiera Korona Królów Jagiellonowie odc. 104. W kolejnym tygodniu wyemitowane zostaną odcinki 105, 106, 107.

Korona Królów Jagiellonowie ile odcinków?

Ile odcinków ma serial „Korona Królów. Jagiellonowie”? Będzie ich 125, co oznacza, że produkcję TVP będzie można oglądać przynajmniej przez kilka miesięcy. Seria „Jagiellonowie” rozpoczęła się jako odcinek 401 Korony Królów. Streszczenia odcinków prezentujemy poniżej.

OGLĄDAJ SERIAL KORONA KRÓLÓW NA TVP VOD

Powtórki w TV i Korona Królów VOD TVP PL

Powtórki Korony Królów będzie można oglądać w telewizji TVP 1 w soboty. Emitowane będą tam wszystkie trzy odcinki z danego tygodnia. Oczywiście jeśli przegapicie ostatni odcinek, to nie musicie czekać do soboty. Wszystkie odcinki „Korona Królów. Jagiellonowie” VOD dostępne będą również na platformie VOD TVP PL.

Nie musicie szukać odcinków na CDA, Dailymotion czy Youtube. W naszym serwisie znajdziecie również szczegółowe streszczenia.

Korona Królów Jagiellonowie streszczenie odcinków

Korona Królów Jagiellonowie odc 103 streszczenie

Wawelskie sieroty. Wiosna 1416. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) chce jak najszybciej wyjechać z Krakowa, żeby zagłuszyć żałobę po śmierci żony. „… Nie doceniałem jej”- z żalem stwierdza król. Ochmistrz Jakusz z Boturzyna (Wojciech Cygan) mówi dwórce i matronom, że muszą opuścić Wawel. Elżbieta z Goraja (Katarzyna Dominiak) wraca do matki, a Sofia (Julia Łukowiak) zamieszka z Femką. Królewna Jadwiga (Laura Zawadka) zaprzyjaźnia się z Pietrkiem (Jakub Strach). Femka (Żaneta Homa) tłumaczy królowi, że dziewczynka cierpi po śmierci matki i szuka przyjaciela. Anna Witoldowa (Małgorzata Klara) planuje wydać za Jagiełłę swoją wnuczkę Annę. W Konstancji Krzyżacy są zadowoleni ze śmierci Anny Cylejskiej. Zamierzają wykorzystać żałobę polskiej delegacji i uderzyć. Na traktach do Krakowa grasuje banda. Dowodzi nią Mścisław (Karol Dziuba).

Korona Królów Jagiellonowie odc 104 streszczenie

Satyra przeciw nikczemnościom Polaków. Rok 1416. Jan Falkenberg (Robert Rozmus) wygłasza na soborze w Konstancji antypolską rozprawę. Żałobę Jagiełły (Sebastian Skoczeń) zakłócają naciski panów krakowskich na ponowny ożenek. Jan Szafraniec (Dariusz Toczek) myśli o Elżbiecie Brabanckiej, a książę Witold proponuje ożenek ze swoja wnuczką Anną Moskiewską. Powstanie dwór królewny. Femka (Żaneta Homa) i Sofia (Julia Łukowiak) wracają na Wawel, żeby wesprzeć królewnę Jadwigę (Laura Zawadka). Greta (Iwona Katarzyna Pawlak) została w Krakowie i rozłożyła swój kramik z ziołami obok Garncarza Michała (Janusz Klimaszewski). Krakowscy Żacy: Maciek (Piotr Napierała), Jasiek (Jakub Jankiewicz), Paweł (Hubert Jaśtak) proszą Gretę o ziele na miłość. Najlepszy jest korzeń mandragory. Greta wysyła ich do kata.

Korona Królów Jagiellonowie odc 105 streszczenie

Polscy panowie chcą po raz kolejny wyswatać Jagiełłę. Władysław jedzie do Płocka do siostry Aleksandry. Między królem a Elżbietą Granowską wkrótce rodzi się uczucie. Tymczasem królewna Jadwiga boi się przyszłej macochy. Uważa, że nie trzeba szukać nowej królowej, gdyż to ona ma zasiąść na polskim tronie. Polacy na soborze w Konstancji ostro potępiają satyrę Falkenberga. Jagiełło pisze list do Mikołaja Trąby, w którym domaga się oskarżenia nie tylko Falkenberga, ale i zakonu krzyżackiego. Wielki Mistrz Michał Kuchmeister każe Heinrichowi przekonać kardynałów, że zakon nie ma z Falkenbergiem nic wspólnego. W Krakowie żacy Maciej, Jasiek i Paweł chcą zdobyć korzeń mandragory. Według legendy grozi to śmiercią, ale nie zważają na niebezpieczeństwo. Dzięki niemu Paweł będzie mógł zdobyć serce wdówki Agaty.

Serial Przysięga ile odcinków?

Odcinki serialu Przysięga można oglądać pięć razy w tygodniu. Emitowane są one od 2019 roku. Do tej pory ukazało się ponad 900 epizodów. Ile odcinków ma serial Przysięga? Sezon 3 w Turcji cały czas jest emitowany, co oznacza, że ciężko określić ile odcinków Przysięgi zostanie jeszcze wyprodukowanych. Widzowie mogą być spokojni – w najbliższym czasie serial nie zakończy się i cały czas w TVP 1 będzie można oglądać nowe odcinki serialu Przysięga po polsku.

Szczegółowe streszczenia serialu Przysięga na Turkweb cieszą się dużą popularnością.

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo