Korona Królów Jagiellonowie 161, 162, 163 VOD. Streszczenie szczegółowe odcinków, powtórki

Korona Królów Jagiellonowie odc. 161, 162, 163 VOD i streszczenie. Ile ma odcinków, kiedy oglądać powtórki? Przeczytaj streszczenia lub oglądaj odcinki na TVP VOD.

Korona Królów Jagiellonowie odc. 161, 162, 163

Serial Korona Królów powrócił do ramówki TVP 1. Nowe odcinki powstały jako „Korona Królów. Jagiellonowie”. Akcja rozpocznie się więc w 1399 roku. Głównym konfliktem tej serii będzie narastające zagrożenie ze strony państwa krzyżackiego i działania władcy, które doprowadzają do ostatecznej rozprawy z Krzyżakami. Pierwszoplanowymi postaciami każdego odcinka są Władysław Jagiełło i jego druga żona – Anna Cylejska.

Serial można oglądać od stycznia w poniedziałki, wtorki i środy. Już w poniedziałek 29 kwietnia o 20:30 premiera Korona Królów Jagiellonowie odc. 161. W kolejnym tygodniu wyemitowane zostaną odcinki .

Korona Królów Jagiellonowie ile odcinków?

Ile odcinków ma serial „Korona Królów. Jagiellonowie”? Będzie ich 125, co oznacza, że produkcję TVP będzie można oglądać przynajmniej przez kilka miesięcy. Seria „Jagiellonowie” rozpoczęła się jako odcinek 401 Korony Królów. Streszczenia odcinków prezentujemy poniżej.

,

OGLĄDAJ SERIAL KORONA KRÓLÓW NA TVP VOD

Powtórki w TV i Korona Królów VOD TVP PL

Powtórki Korony Królów będzie można oglądać w telewizji TVP 1 w soboty. Emitowane będą tam wszystkie trzy odcinki z danego tygodnia. Oczywiście jeśli przegapicie ostatni odcinek, to nie musicie czekać do soboty. Wszystkie odcinki „Korona Królów. Jagiellonowie” VOD dostępne będą również na platformie VOD TVP PL.

Nie musicie szukać odcinków na CDA, Dailymotion czy Youtube. W naszym serwisie znajdziecie również szczegółowe streszczenia.

Korona Królów Jagiellonowie streszczenie odcinków

Korona Królów Jagiellonowie odc 161 streszczenie

Braterskie długi. Rok 1426. Zygmunt Luksemburski (Wojan Trocki) nie jest zadowolony, że polski król będzie miał kolejnego potomka. Barbara Cylejska (Marta Jarczewska) podsuwa mu myśl, aby rzucić na polską królową oskarżenie o niemoralne postępowanie. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) chce tronu dla małego Władysława (Leo Calderin Perez) bez warunków narzucanych mu przez polskich panów. Oleśnicki (Przemysław Stippa) pisze do papieża skargę na Jagiełłę. Nie odda władzy ani dochodów z diecezji lubelskiej. Pietrek (Mateusz Tomaszewski), przybrany syn Femki (Żaneta Homa) i Zyndrama wraca do Krakowa, ale niczego nie pamięta i nie wie, kim jest. Hincza (Kamil Szklany), będąc u krawca, dowiaduje się, że musi spłacić długi swojego brata. Zaczyna szukać pieniędzy, bo dług jest bardzo duży. Niemira (Renia Gosławska) jest zła na Gretę (Iwona Katarzyna Pawlak). Przez nią stała się pośmiewiskiem. Mści się niszcząc jej stragan.

Korona Królów Jagiellonowie odc 162 streszczenie

Drugi syn. Maj 1426. Królowa Zofia (Maria Pawłowska) rodzi drugiego syna. Kazimierz jest bardzo słaby. Henryk Czech (Grzegorz Pierczyński) unika przedstawienia pełnego horoskopu królewicza. Jan Hincza (Kamil Szklany) przywozi na Wawel swego młodszego brata Jakuba. Panny Szczukowskie są zachwycone. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) nie dogaduje się w Łęczycy ze szlachtą, do czego walnie przyczynił się jego konflikt z biskupem Oleśnickim (Przemysław Stippa) o przynależność ziemi lubelskiej do diecezji krakowskiej. Polscy panowie, podburzeni przez Oleśnickiego, niszczą dokument poprzedniej umowy z Brześcią. Strasz (Paul Matura) rozpoczyna realizację swojej misji. Trzeba podważyć ojcostwo Jagiełły. Zaczyna zalecać się do Eliszki Szczukowskiej (Milena Suszyńska) i wyciąga od niej różne informacje. Adam Świnka (Bartosz Jędraś) jest coraz bardziej podejrzliwy wobec Strasza, więc Strasz rozpuszcza o nim kompromitującą plotkę. Mówi Mężykowej (Małgorzata Ostrowska – Królikowska), że Świnka przechwala się, że królewna go miłuje. Królowa każe go odprawić. Pietrek (Mateusz Tomaszewski) nadal nie wie, kim jest. Bdzigost (Jakub Wieczorek) opowiada mu różne historie z jego dzieciństwa i młodości. Okazuje się, że Pietrek pamięta, jak się czyta.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo