Kres Niewinności ile odcinków? Streszczenia odcinków 3, 4

Serial Kres Niewinności ile odcinków? O czym opowiada fabuła? Zobacz streszczenia szczegółowe serialu, który można oglądać w TVP 1.

Ile odcinków ma Kres Niewinności? Kiedy oglądać powtórki?

Kres Niewinności to serial będący odpowiednikiem filmu Marzec 68. Emitowany będzie w telewizji TVP 1 w niedziele o godzinie 20:20. Premiera Kres Niewinności odc. 4 już 28 maja. Powtórki odcinka 1 można obejrzeć w czwartek o godzinie 0:30 w TVP Seriale oraz w piątek o 23:20 w TVP 1.

Kres Niewinności ile odcinków? Całość składa się z czterech odcinków. Każdy z nich trwa około 45 minut.

W obsadzie występują m.in.: Anna Radwan, Vanessa Aleksander, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Ignacy Liss, Edyta Olszówka

Kres Niewinności VOD

Powtórki serialu można oglądać nie tylko w telewizji, ale również w internecie. Wszystkie odcinki Kres Niewinności po polsku za darmo i bez rejestracji publikowane są na TVP VOD. Ostatni odcinek dostępny jest po premierze w TVP 1.

Streszczenia odcinków serialu Kres Niewinności

Kres Niewinności odc. 1 streszczenie szczegółowe

Listopad 1967 roku. Hanna Bielska – początkująca aktorka – spieszy się na spektakl „Dziady”, gdy po drodze przyłącza się do niej nieznajomy. To Janek Wolicki. Za wszelką cenę chce zaimponować dziewczynie i zyskuje w jej oczach, gdy przynosi maszynopis „Dziadów” z autografem samego Kazimierza Dejmka. Znajomość przeobraża się w zauroczenie. Tymczasem młody dziennikarz Dunin dowiaduje się, że jego kolega z pokoju ze względu na pochodzenie zostaje zwolniony. W tym samym momencie w redakcji pojawia się Janek. Dunin ma się nim zaopiekować. Jednak chłopakowi nie szlifowanie warsztatu dziennikarskiego w głowie. Romans Janka i Hanny nabiera rumieńców. Ważnym artefaktem ich uczucia staje się aparat fotograficzny, który jest prezentem dla Wolickiego od ojca. Miłość młodych nabiera szekspirowskiego wymiaru. Tata Hanny jest lekarzem szykanowanym przez komunistyczne władze, a ojciec Janka to esbek, który na swój radar bierze rodzinę ukochanej syna.

Kres Niewinności odc. 2 streszczenie szczegółowe

Sylwester 1968. Imprezę staremu Wolickiemu psuje syn. Chłopak splądrował alkoholowe zapasy ojca. Ten mógłby mu jeszcze wybaczyć, gdyby to nie ośmieszyło go w oczach towarzyszy partyjnych. Szampańskie nastroje, w jakich są Janek i Hania po imprezie skąpanej w drogich trunkach, ulatują po przekroczeniu progu domu. Wolicki robi z powodu kradzieży awanturę synowi. Z kolei u Bielskich okazuje się, że restrykcje, tak jak wcześniej dotknęły ojca, tak teraz władza upomniała się o matkę Hani. Stąd żywym tematem w domu staje się emigracja całej rodziny. Tymczasem w redakcji, naczelny Kotowicz żąda od Dunina paszkwilu na bananową młodzież. W kawiarni Związku Literatów dziennikarz szuka wyjścia z sytuacji. Trafia na naradę w sprawie listu o nadzwyczajnym zjeździe pisarzy. W KC PZPR radzą w tej kwestii. Za późno. Spotkanie dochodzi do skutku, ale pod budynkiem pojawiają się funkcjonariusze milicji. Podobnie jak na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzież zebrała się tam, aby wyrazić swoją dezaprobatę dla działań władzy, m.in. za zdjęcie „Dziadów”. Wśród zgromadzonych są Janek i Hania.

Kres Niewinności odc. 3 streszczenie szczegółowe

8 marca 1968 roku to nie był w Warszawie zwykły Dzień Kobiet. Na dziedzińcu Uniwersytetu zaczyna się atak ormowców, milicjantów i aktywu robotniczego na studentów. Akcją dowodzi Wolicki, który nie ma bladego pojęcia, że wśród pacyfikowanych jest jego syn. Młodzież jest bez szans z rządowymi bojówkami, a w powstałym tumulcie Janek i Hania tracą się z oczu. Dziewczyna trafia na milicyjny dołek. Z kolei pobity Wolicki dociera później do rodzinnego domu. Tymczasem Dunin będący świadkiem wydarzeń pisze rzetelny artykuł o zamieszkach. Na drodze publikacji reportażu staje naczelny. Służby są coraz brutalniejsze. Przekonuje się o tym przesłuchiwana młoda Bielska. Przeczuwając najgorsze Janek chce poruszyć niebo i ziemię, aby ją znaleźć. Wkrótce i on może mieć kłopoty, bo trafia w milicyjne ręce, kiedy bierze udział w kolejnej studenckiej manifestacji. W tym samym czasie ojciec Wolickiego orientuje się, że syn czynnie uczestniczył w protestach i ten fakt, może być wykorzystany w partyjnych wojenkach przeciwko niemu.

Kres Niewinności odc. 4 streszczenie szczegółowe

Janek jest przesłuchiwany przez esbecję bez zbytniej taryfy ulgowej. Ale jak szybko tam trafił, tak szybko stamtąd wychodzi. Wyciągnął go oczywiście ojciec. Chłopak nie jest mu wdzięczny. Po powrocie do domu między Wolickimi dochodzi do konfrontacji, która kończy się wyprowadzką Janka i jego matki. A w redakcji konflikt. Duninem chce rzucić papierami, gdy odkrywa, że naczelny włamał się do jego szuflady i wziął artykuł o bananowej młodzieży. W kraju nasilają się antysemickie wydarzenia. Rodzina Bielskich – mająca żydowski rodowód – staje przed dylematem co robić dalej? Hania przejmuje inicjatywę. Zgłasza się na milicję, a oddając dowód osobisty ostatecznie decyduje się na emigrację. Bielscy przeżywają jeszcze inny dramat, gdy przed wyjazdem z Polski musząc się wyzbyć wszelkich kosztowności. Kolejne porażki obciążają Wolickiego seniora. Wezwany do ministra Moczara zostaje on szantażem zmuszony do samokrytyki i rezygnacji ze stanowiska. To już kres kariery pułkownika Wolickiego, tak też dobiegł końca związek Janka i Hani. Dziewczyna z matką i ojcem opuszczają Polskę, odjeżdżając z Dworca Gdańskiego do Izraela.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo