Małe kobietki ile odcinków ma serial? Streszczenia odc. 1, 2 i 3

Serial Małe Kobiet ile ma odcinków? Premiera odc. 1 już we wtorek 18 maja. Zobacz obsadę, streszczenia oraz informację o powtórkach odcinków w TVP 2 i na VOD TVP.

Małe kobietki ile odcinków?

Telewizja TVP 2 w ostatnich miesiącach emituje zagraniczne seriale składające się z kilku lub kilkunastu odcinków. Już 18 maja premiera „Małe kobietki”.

Ile odcinków ma serial? Małe kobietki składa się z 3odcinków. TVP 2 emituje je od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:40. Oznacza to, że ostatni odcinek serialu ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

Kiedy lecą odcinki Małe kobietki?

,
  • Małe kobietki odcinek 1 – wtorek 18.05
  • Małe kobietki odcinek 2 – środa 19.05
  • Małe kobietki odcinek 3 – czwartek 20.05

Serial Małe kobietki VOD

Powtórki odcinków serialu Małe kobietki w TVP 2 nie są emitowane, ale wszystkie odcinki można oglądać w internecie. W porze emisji można skorzystać z platformy WP Pilot, która udostępnia darmowy i legalny live stream online z TVP2.

Małe kobietki VOD to z kolei opcja oglądania powtórek w dowolnym momencie. Za darmo i bez rejestracji. Wszystkie odcinki Małe kobietki dostępne są na VOD TVP. Posiadacze „Strefy ABO” mogą oglądać serial jeszcze przed premierą w TVP 2.

Streszczenia odcinków serialu Małe kobietki

Małe kobietki odcinek 1 streszczenie

Koniec roku 1861 przynosi wiele zmian w dotychczasowym życiu sióstr March. Ich ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. Amy, Jo, Beth i Meg muszą nauczyć się żyć skromnie i sprostać oczekiwaniom ukochanej matki. Tymczasem w okolicy pojawia się pełen uroku nowy sąsiad, przystojny Laurie Laurence, wnuk zamożnego pana Laurence’a.

Małe kobietki odcinek 2 streszczenie

Marmee jedzie do Waszyngtonu, żeby zapewnić opiekę schorowanemu mężowi. Siostry muszą radzić sobie same. Meg i John Brooke zbliżają się do siebie, a Jo jest coraz bliżej spełnienia marzeń o karierze pisarskiej.

Małe kobietki odcinek 3 streszczenie

Rodzina March powiększa się, ale wątłe zdrowie Beth przysparza wszystkim zmartwień. Podczas podróży po Europie Amy spotyka Lauriego. Tymczasem nowojorska przygoda Jo staje pod znakiem zapytania, kiedy dziewczyna otrzymuje tragiczne wieści z domu.

O czym opowiada serial?

Ekranizacja książki amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott (1832 – 1888), uznanej w Stanach Zjednoczonych za jedną z pionierek rodzimej literatury kobiecej i powieści dla dziewcząt. Wydane w 1868 roku „Małe kobietki” („Little Women”) doczekały się kilku filmowych adaptacji. Pierwsza powstała w roku 1918, w wersji niemej, a druga, z Katharine Hepburn, w 1933. Z uznaniem krytyki i publiczności spotkał się film z1994 roku wyreżyserowany przez Gillian Armstrong, w rolach głównych m.in. z Winoną Ryder i Kirsten Dunst.

Najnowszej ekranizacji z 2019 roku dokonała Greta Celeste Gerwig. Serialowa wersja „Małych kobietek” została nakręcona 2017 roku. Akcja toczy się w XIX wieku, w czasie wojny secesyjnej w Ameryce. Historia czterech sióstr March: Jo, Meg, Beth i Amy, które zamieszkują domostwo Orchard House. Ich matka Marmee zapewnia córkom staranne wychowanie, pragnie, by miały jak najlepszy start w życiu. Wprowadza je w dorosłość i próbuje uświadomić im, co znaczy być prawdziwą kobietą. Jo, Meg, Beth i Amy poszukują swej drogi życiowej, przeżywają pierwsze zauroczenia i miłości, poznają ból po stracie bliskich osób, starają się razem przetrwać najgorsze kryzysy.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo