Malowanie na folii

Malowanie na folii farbami to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Jest coś zupełnie innego niż malowanie na zwykłej kartce. Przeźroczysta folia umożliwia spojrzenie na swoje dzieło z różnych perspektyw.

Materiał na którym dziecko będzie malować jest elastyczny, dlatego maluchy muszą bardziej świadomie dostosowywać nacisk dłoni. Gdy dziecku znudzi się pędzlem, może malować dłońmi, co chyba spodoba mu się jeszcze bardziej. Zabawa rozwija kreatywność i twórcze myślenie.

Potrzebne materiały:

  • stolik
  • folia spożywcza
  • farby plakatowe
  • pędzle
  • talerzyki

Przebieg zabawy:

,

Stolik obracamy do góry nogami i owijamy folią spożywczą lub pakowną. Tworzymy kilka warstw, by folia była stabilniejsza, co ułatwi malowanie. Zabawę można także zrealizować na dworze. Wtedy folię możemy rozwinąć na przykład wokół drzew.

Farby rozlewamy na talerzyki i pozwalamy dziecku malować. Można do tego użyć pędzli lub rąk. Malowanie dłońmi to świetna zabawa sensoryczna. Jeśli chcemy dziecku urozmaicić zabawę możemy wykorzystać też klej z brokatem lub wykonać kolorowankę. W takim na folii za pomocą markera rysujemy wzór kolorowanki, a dziecko wypełnia go farbami. Można również podkleić z drugiej strony folii wydrukowaną kolorowankę.

Malowanie na folii można wykorzystać do nauki kolorów, zaznaczając na jaki kolor pomalowany ma być dany obszar.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo