Mandale – kolorowanki dla dorosłych do druku

Kolorowanki dla dorosłych, określane są jako mandale. Przygotowaliśmy różne wzoru do druku, które pozwolą się zrelaksować.

Kolorowanki dla dorosłych do druku

Aby wydrukować mandale wystarczy kliknąć w wybraną kolorowankę i skorzystać z opcji „Pobierz plik do druku” lub wydrukować obrazek bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

sowa kolorowanka mandala
papuga kolorowanka
Kolorowanki dla dorosłych
mandale kolorowanka kwiaty
mandala lis do druku
mandala do druku
lew kolorowanka dla doroslych
kot kolorowanka dla doroslych
kolorowanki dla doroslych niedzwiedz
delfin mandale

Co dają mandale, czyli kolorowanki dla dorosłych do wydruku

Od dłuższego czasu w księgarniach widuje się książki, będące kolorowankami dla dorosłych. Czym one się różnią od znanych wszystkim malowanek dla dzieci?

Przede wszystkim, ilością szczegółów. Aby pokolorować jeden taki obrazek, potrzeba więcej czasu. Podstawowe pytanie brzmi: po co poważny, dorosły człowiek miałby się bawić w malowanie kotów, kwiatów, budynków czy innych rzeczy na kartce papieru?

,

Odpowiedź jest prosta: zabawa w kolorowanie to świetny pomysł na odreagowanie stresu. Po ciężkim dniu w pracymożna się łatwo wyciszyć, sięgając po kolorowankę.

W naszym serwisie znajduje się również sporo kolorowanek dla dzieci. Jeśli masz swoje pociechy, to wybierz również obrazek dla nich i razem spędźcie czas.

Jak kolorować mandale?

Jaką techniką to robić? Cóż, obowiązuje tutaj dowolność. Mogą to być więc kredki ołówkowe, pastele olejne lub też pożyczone od dzieci szkolne plakatówki albo akwarele. Grunt, żeby dobrze się bawić.

Kolorowanki sprawiają, że koncentrujemy się na działaniu, tym samym nie angażując umysłu w niepotrzebne zamartwianie się. Co więcej, jest to spora dawka inspiracji i sposób na pobudzenie kreatywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu dorysować coś do powstającego obrazka.

A może jest to szansa na odkrycie w sobie zapomnianego lub nieznanego dotąd talentu? Dlatego następnym razem, zobaczywszy na półce sklepowej kolorowanki dla dorosłych, warto zapytać siebie: a może to coś dla mnie? Zawsze można spróbować – to jedyny sposób, aby przekonać się o możliwych efektach.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo