Mandarynka i zimne ognie. Świecąca mandarynka to viralowy hit Sylwestra

Świecąca mandarynka to „eksperyment” znany od dłuższego czasu, ale tuż przed sylwestrem stał się viralem w internecie. W mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo filmików osób, które sprawdzają jaki efekt daje połączenie mandarynki i zimnych ogni. Zobaczcie sami.

Świecąca mandarynka

Jak sprawić, aby mandarynka świeciła? Do owocu należy wbić zimny ogień. Ważne, aby uczynić to górną częścią zimnego ognia, czyli nie drucikiem do trzymania, a palącą się częścią. Następnie należy podpalić zimny ogień i czekać na efekt, którym jest świecąca mandarynka. Zresztą zobaczcie sami na poniższym filmiku jaki efekt dają mandarynka i zimne ognie.

W internecie można znaleźć sporo komentarzy osób zachwyconych efektem. I choć oczywiście jest to tylko kilka sekund, to warto pokazać dzieciom taki efekt. Z pewnością będą pod wrażeniem.

Czasami efektu nie daje się uzyskać. Dlaczego? W naszym przypadku zależało to od mandarynki. Na twardej skórce nie udało się wykonać tego doświadczenia. Dopiero bardziej pulchny owoc sprawił, że mandarynka zaświeciła.

,

Jedną mandarynkę można użyć do tego doświadczenia kilkukrotnie, co jest dość istotne pod kątem nie marnowania jedzenia. Niektóre osoby jedzą nawet później taki owoc, ale my tego nie polecamy, ponieważ w środku wypala się zimny ogień, co raczej nie będzie dla nas zbyt zdrowe.

Mimo wszystko jeśli macie w domu mandarynkę i sztuczne ognie, to warto zobaczyć efekt na własne oczy.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo