Mandarynka i zimne ognie. Świecąca mandarynka to viralowy hit Sylwestra

Świecąca mandarynka to „eksperyment” znany od dłuższego czasu, ale tuż przed sylwestrem stał się viralem w internecie. W mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo filmików osób, które sprawdzają jaki efekt daje połączenie mandarynki i zimnych ogni. Zobaczcie sami.

Świecąca mandarynka

Jak sprawić, aby mandarynka świeciła? Do owocu należy wbić zimny ogień. Ważne, aby uczynić to górną częścią zimnego ognia, czyli nie drucikiem do trzymania, a palącą się częścią. Następnie należy podpalić zimny ogień i czekać na efekt, którym jest świecąca mandarynka. Zresztą zobaczcie sami na poniższym filmiku jaki efekt dają mandarynka i zimne ognie.

W internecie można znaleźć sporo komentarzy osób zachwyconych efektem. I choć oczywiście jest to tylko kilka sekund, to warto pokazać dzieciom taki efekt. Z pewnością będą pod wrażeniem.

Czasami efektu nie daje się uzyskać. Dlaczego? W naszym przypadku zależało to od mandarynki. Na twardej skórce nie udało się wykonać tego doświadczenia. Dopiero bardziej pulchny owoc sprawił, że mandarynka zaświeciła.

Jedną mandarynkę można użyć do tego doświadczenia kilkukrotnie, co jest dość istotne pod kątem nie marnowania jedzenia. Niektóre osoby jedzą nawet później taki owoc, ale my tego nie polecamy, ponieważ w środku wypala się zimny ogień, co raczej nie będzie dla nas zbyt zdrowe.

Mimo wszystko jeśli macie w domu mandarynkę i sztuczne ognie, to warto zobaczyć efekt na własne oczy.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo