Matylda odc. 8 i 9 streszczenie szczegółowe. Ile odcinków, powtórki VOD

Matylda odc. 8 i 9 streszczenie szczegółowe. Zobacz ile odcinków ma serial emitowany przez TVP 1 oraz kiedy lecą powtórki w TV i jak oglądać na VOD.

Serial Matylda ile odcinków? Kiedy leci w TV?

Matylda to najnowszy serial, który w niedziele można oglądać w telewizji TVP 1. 21 kwietnia 2024 o godzinie 20:20 premiera Matylda odc. 8. Odcinek 9 zostanie wyemitowany już 28 kwietnia.

Serial „Matylda” rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku i opowiada historię młodej dziewczyny, Matyldy Bilińskiej, która po konflikcie z właścicielką pensji, gdzie uczyła się i zaangażowaniu w działalność konspiracyjną, ucieka do Brzeziny na Podlasiu. Tam zamieszkuje u rodziny przyjaciela swojego ojca, Witolda Różańskiego. Przybycie Matyldy wywołuje niezadowolenie u żony Witolda, Heleny, która skupiona jest na wydaniu za mąż swojej córki Aleksandry. W okolicy mieszka również bogacz Maurycy Rubin, który ma na sumieniu zesłanie na Syberię ojca Matyldy i przejęcie ich majątku. Rubin planuje wydać Matyldę za swojego syna, Michała, który nie ma odwagi się sprzeciwić. Tymczasem ojciec Matyldy ucieka z Syberii, a ona sama poznaje wdowca, doktora Roberta Bodena, w którym się zakochuje. Ich wspólne plany zostają jednak zagrożone przez działania Rubina.

Ile odcinków ma Matylda? Sezon 1 skład się z 13 odcinków.

,

Matylda powtórki VOD

Oczywiście serial Matylda dostępny jest również w formie powtórki. Jeśli przegapiliście ostatni odcinek, to powtórka z niedzieli w TV leci w czwartek o godzinie 0:30 w TVP Seriale oraz w piątek o 23:25 w TVP 1.

Wszystkie odcinki Matyldy można obejrzeć w internecie. Odcinki publikowane są na TVP VOD.

Matylda streszczenie odcinków

Matylda odc. 8 streszczenie szczegółowe

Matylda i Michał spędzają leniwy miodowy miesiąc w pałacu. Rubin obiecuje im podróż poślubną dopiero po zbiorach, a sam zamierza zabrać się razem z nimi. Izabella widzi, że Matylda nie jest szczęśliwa i domyśla się, że tęskni za Bodenem. Tymczasem Robert pogrąża się w marazmie. Adam zastaje go w bardzo kiepskim stanie, bez Maciusia i Felicji. Próbuje postawić go do pionu.

Tymczasem Wicher oraz Zbych trafiają na targu na pośredników emigracyjnych. Wydaje się, że Wicher jest coraz bardziej skłonny posłuchać rad kompana i wyjechać z Brzeziny do Ameryki. Na razie chce, żeby Ada pojechała razem z nim, na to jednak potrzebuje uzbierać sporo pieniędzy. Matylda zaczyna się niecierpliwić i tracić wiarę w plan Michała. Kiedy mąż postanawia zabrać ją na konną przejażdżkę, Żabiński rusza w trop za nimi. Okazuje się, że trafiają razem do domu Bodena. Tam Michał zostawia Matyldę sam na sam z Robertem. Matylda jest zdecydowana oddać tego dnia dziewictwo swojemu ukochanemu. Boden jest czuły i delikatny, co podoba się Matyldzie.

W tym samym czasie Michał spędza przyjemnie czas ze swoim przyjacielem, Ignacym. Izabella wykorzystuje wyjazd Rubina z pałacu na kolejną schadzkę z Adamem. I ten romans nabiera tempa i zostaje skonsumowany na łonie natury. Izabella i Adam nie wiedzą, że ich także obserwuje Żabiński, który czai się za krzakami z lunetą. Rubin właśnie od niego dowiaduje się o romansie żony. Helena i Witold zażywają nieco spokoju, po uwolnieniu się od długów u Rubina. Szybko jednak dowiadują się od Aleksandry, że Sokołow po raz kolejny przesuwa ślub, co zapowiada następny skandal towarzyski.

Helena zaczyna się nawet zastanawiać, czy nie powinna wydać córki za kogoś innego, na przykład za bratanka Ważkowej. Aleksandrę przeraża ta perspektywa. Za to Maryna zadowolona oznajmia Łukasiakowi, że jest brzemienna. Były zarządca Różańskich każe jej pozbyć się kłopotu. Zawiedziona Anita żąda od niego pieniędzy. Po powrocie Izabelli ze schadzki, Rubin jest dla niej okrutny i zamyka ją w sypialni na klucz. Służbie i domownikom oznajmia, że jego żona jest chora. Sam jedzie wieczorem do Różańskich, żeby wyzwać na pojedynek Adama.

Matylda odc. 9 streszczenie szczegółowe

Umęczona Maryna niesie wodę ze studni, po chwili pada bez czucia, a po jej nogach płyną strużki krwi. Ciało dziewczyny znajduje Kazik i wszczyna alarm. Tymczasem postrzelony w pojedynku Adam kuruje się w domu pod okiem Bodena i Heleny. Szybko do dworu dociera wiadomość o śmierci Maryny.

W odwiedzinach u Adama zjawiają się Matylda oraz Michał i dowiadują się, że młody Różański jest nadal w kiepskim stanie. Po pomyślnym załatwieniu interesów, z Petersburga wraca Sokołow i podsuwa Rubinowi pomysł, w jaki sposób wykorzystać śmierć służącej Różańskich. Wracając z Brzeziny Boden zostaje aresztowany, a naczelnik policji mówi mu wprost, że ma to związek ze śmiercią Maryny. Sokołow próbuje udobruchać Aleksandrę, ale bez powodzenia. Córka Heleny nie chce słyszeć o nowej dacie ślubu. Matylda zaczyna podejrzewać, że Sokołow może mieć coś wspólnego z aresztowaniem Roberta. Przebywająca w areszcie domowym Izabella próbuje uciec z pałacu. Rubin jest jednak czujny, przy pomocy doktora Schellmana usypia żonę i przewozi do przytułku dla kobiet w Lublinie. Zachar wraca ze swojej misji w głębi Rosji, przekonany, że Tadeusz Biliński nie żyje. Rubin daje wiarę jego przechwałkom, wręcza mu obiecane wynagrodzenie i każe się zabawić.

Tymczasem w lubelskim sądzie rozpoczyna się rozprawa przeciwko Bodenowi, którego pogrążają przekupieni przez Rubina świadkowie. Ważkowa załatwia doktorowi świetnego obrońcę z Warszawy. Na korzyść Bodena zeznaje niespodziewanie Sokołow. Z kolei w przytułku Izabella poznaje jedną z jego pensjonariuszek – Wandę Bilińską, ale jeszcze nie wie, że to matka Matyldy. W tym samym czasie Robert zostaje oczyszczony z zarzutów i wypuszczony na wolność. Aleksandra wybacza Sokołowowi, oboje wracają do tematu ślubu. Nagle Boden zostaje pilnie wezwany do Urszulki.

W pałacu uświadamia Rubinowi, że jego córeczka nie wyzdrowieje, jeśli nie będzie miała blisko siebie matki. Rubin musi skapitulować i Izabella wraca z przytułku do pałacu. Rubin wyżywa się na Michale i Matyldzie. Domaga się od syna wnuka i osobiście demonstruje na Matyldzie jak ma się do tego zabrać. Michał próbuje pomóc Matyldzie, ale zostaje odepchnięty. Niemal w ostatniej chwili do sypialni wpada Izabella i uderza Rubina lichtarzem w głowę.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo