Memory do druku. Darmowe gry w PDF do pobrania za darmo

Gra Memory do druku to świetny sposób na rozrywkę dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Memo niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz zabawy pozwala dzieciom również ćwiczyć pamięć i koncentrację. W serwisie rodzicielskieinspiracje.pl znajdziesz wiele darmowych gier Memo do wydruku.

Zestawy gier Memo przygotowaliśmy na różne okazje. Są również wersje XXL, które świetnie sprawdzą się w przedszkolu podczas zajęć grupowych.

Gry Memory do druku w PDF

Jak przygotować grę Memory?

Oczywiście należy zacząć od wyboru zestawu, pobrania go i wydrukowania. Aby gra była bardziej trwała warto skorzystać z grubszego papieru. Dzięki temu masz pewność, że obrazki nie będą prześwitywać, a także że na papierze nie zrobią się szybko jakieś zagięcia, które ułatwią identyfikacje obrazków bez ich odsłaniania.

Wydrukowany zestaw Memory można również zalaminować, dzięki czemu będzie można cieszyć się rozgrywką dłużej. Karty do gry będą trwalsze i nie będą się zaginały podczas odsłaniania.

Podczas wycinania gry zachowaj precyzję, aby uniknąć różnych „niedociągnięć”, które później mogą wpłynąć na rozgrywkę.

Jak grać w Memory?

Minimalna liczba graczy to dwie osoby. Karty układamy na stole w równych rzędach (przykładowo 8 kart w pięciu rzędach), w taki sposób, aby obrazki były zakryte. Zadaniem graczy jest odnalezienie par.

Każdy gracz w jednym ruchu odkrywa dwie karty. W przypadku odnalezienia pary, zabiera ją z pola gry. Ma również dodatkowy ruch. Jeśli nie udało się odnaleźć pary, to karty się zakrywa i ruch wykonuje kolejny gracz.

Gra toczy się do zebrania wszystkich kart. Zwycięża gracz z największą liczbą par.

Drugą opcją gry może być ułożenie kart z odkrytymi obrazkami. Gracze muszą zebrać jak najszybciej pary, co pozwala ćwiczyć refleks.

Gra Memo pozytywnie wpływa na koncentrację i pamięć

Granie w Memory niesie za sobą wiele korzyści. Oprócz zabawy i wspólnego czasu spędzanego z dziećmi, nasze pociechy trenują pamięć i koncentrację. Memo jest świetnie nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Dzięki pełnemu skupieniu możemy się zrelaskować i zapomnieć na chwilę o obowiązkach czy problemach dnia codziennego.

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo