Metryczka ze zdjęciem – zamień dzień narodzin pociechy w wyjątkową pamiątkę

Istnieją różne sposoby na uwiecznienie pierwszych dni i tygodni po narodzinach maluszka. Świeżo upieczeni rodzice zamawiają sesją noworodkową, wypełniają album na pierwszy rok życia i gromadzą pamiątki. Jednym z ciekawszych rozwiązań w segmencie pamiątek z okazji narodzin dziecka jest personalizowana metryczka ze zdjęciem. 

Czym są metryczki dla dzieci?

Metryczki to urocze, personalizowane plakaty lub inne przedmioty (np. pluszowe misie, poduszki), które zawierają najważniejsze informacje z momentu narodzin dziecka. Na metryczce standardowo umieszcza się imię dziecka, datę, miejsce i godzinę urodzenia, wagę i wzrost w chwili narodzin oraz imiona rodziców. Nie są to jednak suche dane jak na urzędowym dokumencie. Wszystkie informacje zostają przedstawione w przyjemnej dla oka, estetycznej formie. Za projektami metryczek nierzadko stoją utalentowani artyści. Plakatowa forma umożliwia dodanie fotografii maluszka. Metryczka ze zdjęciem pozwala zamienić dzień narodzin pociechy w osobistą pamiątkę i wyjątkową dekorację. Może zdobić nie tylko pokoik dziecięcy, ale także salon.

Metryczka, oprócz danych o narodzinach dziecka i graficznego motywu przewodniego, może zawierać także zdjęcie maluszka

Rodzaje i style metryczek ze zdjęciem

,

Przeglądając dostępne w sklepach metryczki dla dzieci, można zobaczyć, w jak wielu formach i stylach są projektowane. Dzięki temu każdy rodzic jest w stanie znaleźć idealny plakat dla siebie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się metryczka w ramce 3D. Wysoka ramka pozwala stworzyć projekt składający się ze zdjęcia oraz z różnych, miniaturowych, przestrzennych przedmiotów. O motywie przewodnim decyduje zamawiający. Inaczej komponowana jest metryczka na chrzest, a inaczej ta z okazji narodzin dziecka.

Wolisz bardziej minimalistyczne i stonowane dekoracje? Z pewnością spodoba Ci się metryczka ze zdjęciem polskiej marki Abudzi. Ma ona formę plakatu oprawionego (na życzenie) w klasyczną, ale bezpieczną ramkę. Projekt zawiera, oprócz zdjęcia dziecka i danych z chwili narodzin, także autorską grafikę. Do wyboru pozostaje szereg czarujących kolekcji. Motywem przewodnim mogą być m.in. pojazdy, kosmiczne wzory, bajkowe zwierzątka, baletnice, jednorożce albo laleczki.

Metryczka ze zdjęciem w kosmicznym stylu – idealna pamiątka dla przyszłego zdobywcy przestworzy

Na co zwrócić uwagę, zamawiając metryczkę ze zdjęciem?

Aby metryczka ze zdjęciem była pamiątką na lata i efektowną dekoracją pokoju, koniecznie przed zakupem zweryfikuj jakość – wydruku i papieru. Poczytaj opinie o danej firmie. Sprawdź, czy sprzedający używa do druku np. matowego papieru powlekanego o wysokiej rozdzielczości. Jeśli zależy Ci na niepowtarzalności wzoru, poszukaj sprzedawcy, który oferuje autorskie grafiki, a nie bazuje na obrazkach pobranych z banków zdjęć miliony razy. Upewnij się, że przed wydrukiem personalizowanego plakatu, otrzymasz projekt do akceptacji. Zapytaj, czy ewentualne poprawki wprowadzone zostaną bezpłatnie. Warto dowiedzieć się również, czy możesz liczyć na podstawowy retusz zdjęcia i czy usługa zawiera się w cenie metryczki. Pamiętaj też o dokładnym wymierzeniu przestrzeni pod dekorację i zakupie właściwego rozmiaru metryczki. 

Metryczka ze zdjęciem koniecznie w ramce

Zamawiając metryczkę, obowiązkowo dokup ramkę. Plakat będzie lepiej chroniony przed zabrudzeniami i uszkodzeniami oraz gotowy do zawieszenia na ścianie lub postawienia na meblu. Ramka, która ma znaleźć się w pokoju dziecięcym, powinna być nie tylko estetyczna, ale również bezpieczna. Warto zdecydować się na ramkę, której przód został wykonany z pleksi, a nie ze szkła. Tył ramki może być zrobiony np. z mocnej płyty HDF. Najwygodniej jest zamówić metryczkę od razu w dedykowanej ramce. Zyskasz pewność idealnego dopasowania.

Metryczka ze zdjęciem w dedykowanej, bezpiecznej ramce, powleczonej srebrną, błyszczącą okleiną
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo