Mikołaj kolorowanki do druku

Mikołaj kolorowanki do druku. Pobierz darmowe szablony do druku i pozwól dziecku stworzyć wymarzony rysunek.

Ponadto zachęcamy do pobrania szablonu Mikołaja do druku, a także opasek na głowę z papieru. Wszystkie poniższe kolorowanki można pobrać za darmo.

Kolorowanki z Mikołajem do wydruku

Mikołaj i renifery kolorowanka
Kolorowanka Mikołaj
Mikołaj przy choince z prezentami
Mikołaj przyniósł prezenty
Mikołaj i prezenty
Mikołaj na saniach
Mikołaj z workiem prezentów
Mikołaj na dachu przy kominie
Mikołaj czyta list z prośbą o prezenty
Kolorowanka ze Świętym Mikołajem
Mikołaj utknął w kominie
Mikołaj z workiem prezentów dla dzieci

Rysunek z Mikołajem, czyli kolorowanka dla dzieci

Wraz z końcem jesieni wiele dzieci myśli o Świętach Bożego Narodzenia i Mikołaju. To szczególny czas dla dzieci, który kojarzy się ze szczęściem, rodziną, pysznym jedzeniem, a także oczywiście zabawą i prezentami. Z tego powodu wielu rodziców pozwala dzieciom już wcześniej poczuć świąteczny klimat i oddać się zabawie w kolorowanie.

Wybierając kolorowanki do druku z Mikołajem możemy podarować dziecku mile spędzony czas z postacią, którą uwielbiają chyba wszystkie dzieci. Co więcej, możemy dziecku pozwolić wybrać dowolny szablon spośród wielu wzorów, aby nasza pociecha mogła sama zdecydować, jaki wizerunek Mikołaja chce kolorować. W ten sposób zapewnimy dziecku trochę miłej zabawy z kolorowanką, a przy tym pozwolimy się dziecku nieco wyciszyć, skoncentrować na zadaniu, a przy tym sami zyskamy chwilę wolnego czasu na przedświąteczne porządki w domu.

,
Mikołaj kolorowanka

Kolorowanki do druku z Mikołajem to ciekawe wzory, na których znajdziemy zarówno cały rysunek z saniami, niebem, czy domami, ale również wyłącznie samą twarz Mikołaja. Szablony, na których zaprezentowana jest jedynie głowa Mikołaja dzieci mogą ozdabiać różnymi technikami, nie ograniczając się wyłącznie do kredek. Jednak to dziecko może zdecydować, w jaki sposób chce stworzyć swoje dzieło i zaprezentować na nim postać Gwiazdora. W ten sposób nasza pociecha zyskuje również umiejętność podejmowania decyzji, zwiększa pewność siebie i pobudza kreatywność. Pamiętajmy, że prawidłowy rozwój dziecka odbywać się może przez cały czas i każdego dnia. Nie tylko poprzez wielkie i ważne decyzje, ale również przez mniejsze, drobne gesty. Dlatego warto pozwolić dziecku na ten rozwój przy każdej okazji.

Również kolorowanie ma na dziecko bardzo pozytywny wpływ. Sięgając po tematykę taką jak Święta, czy Mikołaj kolorowanki do druku zapewniają dodatkowo lepsze zapoznanie się z tymi obrazami, zapamiętanie ich i pobudzają wyobraźnię. Dziecko, które wyobraża sobie jak może wyglądać Gwiazdor ma okazję rozwijać swoją fantazję, a także przenosić wyobrażenie z myśli na kartkę. Jest to idealny sposób, aby dziecko poznawało swoje możliwości i zrozumiało, jaki efekt mogą mieć jego czyny. Jeśli dziecko zrozumie to na tak prostym przykładzie jak kolorowanie, szybciej wyciągnie wnioski w przyszłości, kiedy będzie mierzyło się z trudniejszymi przypadkami.

Mikołaj kolorowanki do druku

Kolorowanki do druku mają wiele zalet, jednak największą z nich jest to, że sami możemy wybrać rysunek, jaki chcemy kolorować. Dzięki temu możemy za darmo wydrukować ciekawy szablon, który później nasza pociecha będzie przemieniać w prawdziwe dzieło. Jednocześnie, będzie uczyć się cierpliwości i konsekwencji w działaniu, starając się ukończyć kolorowankę z Mikołajem. Dodatkową motywacją jest zaś postać Mikołaja, dla którego dzieci zawsze bardziej chcą się starać, bo są z nim związane w pewien wyjątkowy sposób. Jest to przecież postać, która co roku o tej porze przynosi dzieciom prezenty i spełnia ich marzenia. Ważny dla dzieci jest sam Mikołaj kolorowanka stanowi zaś idealny sposób na przelanie swoich uczuć na papier.

Jednak największą zaletą kolorowanki do druku jest to, że pozwala dziecku wyciszyć się, skoncentrować i odstresować. Dziecko w ciszy tworzy swoją pracę, zaś opiekunowie mogą odpocząć choć przez chwilę, posprzątać, ugotować, czy też po prostu poprzyglądać się dziecku, które tworzy, wkładając w to całe swoje serce. Nie da się bowiem ukryć, że dzieci kochają Mikołaja, dlatego kolorowanie jego postaci daje im wiele radości i wzbudza szereg pozytywnych emocji. Warto więc pozwolić dziecku na te szczególne uczucia i wydrukować za darmo ciekawe szablony kolorowanek z Mikołajem.

mikołaj kolorowanki do druku
Mikołaj kolorowanka do druku
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo