Miłość i medycyna ile odcinków? Streszczenie odc. 6, 7, 8

Fot. TVP VOD

“Miłość i medycyna” ile odcinków ma serial, który TVP 2 można oglądać pod koniec kwietnia zamiast mata Hari. Zobacz o czym opowiadać będzie serial, jaka jest fabuła i zobacz streszczenie streszczenie Miłość i medycyna odc. 5, 6, 7, 8.

Miłość i medycyna ile odcinków?

Serial duński “Miłość i medycyna” w TVP 2 oglądać będzie można od poniedziałku 26 kwietnia. Zastąpi on “Mata Hari”. Odcinki lecieć będą o godzinie 21:40 od poniedziałku do czwartku. Live stream z TVP 2 w internecie można oglądać za darmo na WP Pilot.

Miłość i medycyna ile ma odcinków? Cały serial składa się z 12 odcinków. Premiera w poniedziałek 26.04.

Kiedy lecą odcinki Miłość i medycyna?

  • Miłość i Medycyna 5 – wtorek 4.05
  • Miłość i Medycyna 6 – środa 5.05
  • Miłość i Medycyna 7 – czwartek 6.05

Miłość i medycyna VOD

Powtórki serialu Miłość i medycyna w TVP 2 nie są dostępne. Jeśli przegapiliście ostatni odcinek, to oczywiście można przeczytać jego szczegółowe streszczenie, a także obejrzeć serial w internecie. Wszystkie odcinki w formie VOD udostępnia za darmo i bez rejestracji platforma TVP VOD (vod.tvp.pl).

Streszczenia odcinków Miłość i medycyna

Akcja serialu “Miłość i medycyna” rozgrywa się w Danii w latach 50. Niedostateczna liczba wyszkolonych pielęgniarek skłania władze do wdrożenia nowych rozwiązań – od tej pory mężczyźni także mogą pracować w tym zawodzie. Erik i Anna są jednymi z pierwszych, którzy zostali przyjęci do szkoły pielęgniarskiej, gdzie mężczyźni i kobiety szkolą się razem. Ze względu na brak wyszkolonych pielęgniarek, rząd duński podejmuje próbną decyzję, że mężczyzna może pracować jako pielęgniarka. Mężczyznom nie jest łatwo objąć stanowisko pielęgniarki w środowisku pracy, w którym obowiązuje staromodna hierarchia oraz surowa etyka pracy.

Miłość i medycyna odc 4 streszczenie

Młoda dziewczyna, która podczas wojny była kochanką niemieckiego żołnierza, wzbudza bardzo silne emocje, a nawet wrogość. Anna staje w jej obronie. Bjorn zauważa, że Erik ściągał na sprawdzianie. Kiedy dowiaduje się od Suzanne, że Erik ma romans z Niną Neergaard, postanawia odbyć poważną rozmowę z przyjacielem. Tymczasem Erik przy pomocy Niny doprowadza do ponownego zbadania małego Hansa i ujawnienia prawdziwej przyczyny jego obrażeń. Lis zaprasza chłopców na nielegalne przyjęcie w żeńskiej części internatu.

Miłość i medycyna odc 5 streszczenie

Ojciec Erika ulega wypadkowi w pracy i trafia do szpitala. Okazuje się, że jest kompletnie pijany i Erik stara się ukryć łączące ich pokrewieństwo. Do czasu. Suzanne czuje się stale zmęczona i ma nudności. Anna zadaje jej kilka pytań i… razem z Lis organizują próbę ciążową dla koleżanki. Anna namawia Suzanne, żeby porozmawiała z Bjornem. Bent i Nina Neergaard niezależnie od siebie zgłaszają się do pracy na statku szpitalnym, który ratuje ofiary wojny koreańskiej.

Miłość i medycyna odc 6 streszczenie

Okres próbny dobiega końca. Uczniów czeka egzamin, od wyniku którego zależy, czy pozostaną w szkole. Podczas obchodu lekarskiego dochodzi do spięcia między Erikiem a Bentem i ordynator daje do zrozumienia, że zamierza go oblać. Erik pomaga się spakować panu Østergaardowi, który spędził w szpitalu niemal pół roku. Zauważa, że pacjent wcale nie ma ochoty wyjść do domu. Anna bierze nocny dyżur za Suzanne, żeby ciężarna koleżanka mogła się wyspać przed egzaminem. Ze zmęczenia jednak sama popełnia poważny błąd. Z opresji ratuje ją Erik. Przez resztę nocy Anna uczy kolegę. Na egzaminie Suzanne radzi sobie znakomicie, ale jej odpowiedź zostaje nagle przerwana. Erik zdaje egzamin przy łóżku przyjętego ponownie pana Østergaarda. W pewnym momencie odmawia podania leku, który zlecił ordynator.

Miłość i medycyna odc 7 streszczenie

Fredenslund odwiedza dziennikarz, który chce opisać pracę uczniów – pielęgniarzy. Bjorn zostaje wyznaczony na jego przewodnika po szpitalu. Musi odpowiadać na wiele trudnych pytań, a w końcu umyć antypatycznego pacjenta w zastępstwie Anny. Pan Holst narzeka zwłaszcza na małego chłopca, Kaja, który bardzo przeżywa rozstanie z matką. Erik, wbrew szpitalnym przepisom, postanawia umożliwić im spotkanie. Anna, w przeciwieństwie do Lis i innych uczennic, zauważa że jest mniej obciążona pracą, a nawet siostra Madsen stała się jakby bardziej sympatyczna. Uznaje to za dziwne i niesprawiedliwe. Bent Neergaard jest u progu odkrycia, które umożliwi skuteczne leczenie choroby wrzodowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.