Myczkowce atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Myczkowce to jedna z ciekawszych miejscowości, z jakimi możemy się spotkać w trakcie wycieczki w Bieszczady. Jakie atrakcje czekają na turystów i dzieci. Na czym polega jej wyjątkowość? Czy osoby planujące spędzić wczasy w górach znajdą tu dla siebie odpowiednie warunki?

Myczkowce malownicza wieś w Bieszczadach

Myczkowce mogą się pochwalić korzystną lokalizacją i niezwykle malowniczą okolicą. Dzięki temu miejscowość ta staje się atrakcyjnym punktem wypadowym dla tych osób, które chcą spędzać wolny czas w aktywny sposób.

Jakie atrakcje i szlaki turystycznych czekają na osoby, które zdecydują się odwiedzić ten rejon? Kusi dolina Sanu oraz fakt, że ta wieś znajduje się nad wodami Jeziora Myczkowskiego. Można się stąd również wybrać na wycieczki w masyw Żukowa, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę.

Nuda nie grozi tu również tym letnikom, których fascynuje historia. Myczkowce to jedna z najstarszych wsi w Bieszczadach, a jedną z ciekawszych atrakcji w rejonie tej wsi jest wzgórze o nazwie Grodzisko, będące bardzo ważnym stanowiskiem archeologicznym.  Innymi obiektami, którym warto się tu uważniej przyjrzeć, są atrakcje związane z ośrodkiem Caritas.

,

To Ogród Biblijny i park miniatur, dzięki któremu można odkryć piękno i bogactwo cerkwi i drewnianych kościółków tej części kraju. Myczkowce to również zapora na Sanie oraz cudowne źródełko w pobliskim Zwierzyniu. Blisko wsi znajduje się rezerwat faunistyczny „Bobry w Uhercach” oraz krajobrazowo-leśny „Koziniec” (28,68 ha), utworzony na zboczach Kozińca.

W Myczkowcach warto też zajrzeć do dawnej cerkwi, dziś wykorzystywanej jako kościół katolicki, oraz zatrzymać się przy ruinach spichlerza – jedynej pamiątce po miejscowym dworze, który został spalony w 1947 roku. Wszystko to sprawia, że Myczkowce przyciągają, a czas spędzony w tej wsi dla nikogo nie będzie czasem straconym. 

Myczkowce atrakcje turystyczne

Myczkowce oferuje wiele atrakcji turystycznych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Z pewnością warto odwiedzić tą okolicę. Co przede wszystkim warto zobaczyć?

  1. Jezioro Myczkowskie – to piękne jezioro z czystą wodą, idealne dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy i osób lubiących wypoczynek na plaży.
  2. Zapora wodna w Myczkowcach – imponująca konstrukcja hydrotechniczna zbudowana na rzece San. Pełni ona funkcję elektrowni wodnej oraz chroni okolicę przed powodziami poprzez kontrolowanie przepływu wody.
  3. Zamek w Odrzykoniu – to średniowieczny zamek, który warto odwiedzić ze względu na swoją historię i architekturę.
  4. Rezerwat Przyrody „Bukowy Las” – to idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy chcą zobaczyć jedne z najpiękniejszych drzew w Polsce – buki.
  5. Wodospad w Radoczynie – to malowniczy wodospad z pięknym otoczeniem, który przyciąga turystów z całej Polski.
  6. Skansen w Sanoku – to muzeum na wolnym powietrzu, w którym można zobaczyć tradycyjne domy i budynki z okolic Sanoka oraz poznać historię regionu.
  7. Punkt widokowy „Słup Kukuczki” – to punkt widokowy, z którego można podziwiać piękne krajobrazy górskie.
  8. Kolejka wąskotorowa „Bieszczadzka Ciuchcia” – to kolejka wąskotorowa, która kursuje przez malownicze tereny Bieszczadów.

To tylko kilka z wielu atrakcji, które warto zobaczyć w okolicy Myczkowiec.

Jezioro Myczkowskie

Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest Jezioro Myczkowskie. Ze swoją powierzchnią wynoszącą ponad 500 ha, jezioro stanowi popularny cel wakacyjnych wyjazdów oraz wypadów weekendowych.

jezioro myczkowskie
Jezioro Myczkowskie to jedna z najpiękniejszych atrakcji wsi Myczkowce

Jezioro Myczkowskie charakteryzuje się nie tylko piękną scenerią, ale również czystą wodą. W okolicy znajduje się wiele kwater letniskowych, w których turyści mogą wynająć kajaki, łodzie i rowery wodne.

Ponadto, jezioro Myczkowskie jest popularnym miejscem wędkarskim. W wodach jeziora można złowić wiele gatunków ryb, w tym szczupaki, okonie, leszcze, płocie, karpie i wiele innych. Na brzegach jeziora znajdują się liczne miejsca do wędkowania, a wokół jeziora prowadzą malownicze szlaki piesze i rowerowe.

Jezioro Myczkowskie jest również idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. Na brzegach jeziora znajdują się piaszczyste plaże, na których można opalać się, pływać lub po prostu odpocząć. Wokół jeziora rosną lasy, które tworzą piękne krajobrazy i zapewniają ochronę przed słońcem. W okolicy jeziora znajdują się również liczne miejsca piknikowe, w których można delektować się jedzeniem i pięknymi widokami.

Zapora wodna w Myczkowcach

Kolejnym miejscem, którym warto odwiedzić jest Zapora wodna w Myczkowcach. Jej głównym zadaniem jest kontrolowanie przepływu wody oraz zapobieganie powodziom. Dzięki niej, woda z rzeki San jest magazynowana i wykorzystywana do produkcji energii elektrycznej, co sprawia, że zapora pełni również funkcję elektrowni wodnej.

zapora wodna w myczkowcach
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo