Pedagogika specjalna: kursy dla rodziców. Jaki wybrać?

Twoje dziecko zmaga się dysfunkcjami narządu wzroku, ma niepełnosprawność umysłową lub zdiagnozowano u niego niedosłuch? Aby lepiej je zrozumieć i zapewnić mu wsparcie, którego tak bardzo potrzebuje, możesz poznać zagadnienia z zakresu pedagogiki specjalnej podczas kursu. W tym artykule wzięliśmy pod lupę najpopularniejsze szkolenia, które mogą zainteresować nie tylko rodziców, ale także dorosłe rodzeństwo, chrzestnych czy innych członków rodziny.

Pedagogika specjalna – trzy kursy, które mogą cię zainteresować

Czy pedagogika specjalna na kursach kwalifikacyjnych jest dobrym rozwiązaniem? Jak najbardziej. Z uwagi na to, że ich program został opracowany z myślą o profesjonalistach, możesz mieć pewność, że po ukończeniu jednego (albo kilku) z nich będziesz nie tylko lepiej rozumieć swoje dziecko i jego problemy. Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy będziesz także w stanie pomóc maluchowi w domowych warunkach, np. pomiędzy wizytami u specjalisty.

Rodzice zainteresowani pedagogiką specjalną decydują się zazwyczaj na jeden z trzech kursów: z zakresu oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki oraz surdopedagogiki. Każdy z nich trwa 270 godzin. Co warto o nich wiedzieć?

  • Kurs z zakresu oligofrenopedagogiki – dedykowany rodzicom dzieci z niepełnosprawnością umysłową. W programie znajdziesz m.in. metodykę ich wychowania czy podstawy psychologiczne rewalidacji.
  • Kurs z zakresu tyflopedagogiki – dobry wybór, jeśli twoje dziecko zmaga się dysfunkcjami narządu wzroku. W przypadku tego działu pedagogiki specjalnej kurs obejmuje takie tematy jak anatomia, fizjologia i patologia narządu wzroku, orientacja w przestrzeni, rehabilitacja widzenia oraz brajlowskie metody porozumiewania się.
  • Kurs z zakresu surdopedagogiki – opracowany z myślą o pracy z dziećmi z dysfunkcjami narządu słuchu. Program obejmuje psychologię głuchych, audiologię pedagogiczną czy rewalidację indywidualną.

Gdzie zapisać się na kurs z zakres pedagogiki specjalnej?

Dla wielu rodziców opieka nad dzieckiem – zwłaszcza tym ze specjalnymi potrzebami – jest na tyle czasochłonna i wymagająca, że czasami konieczna jest nawet rezygnacja z pracy na pełny etat. Nie dziwi zatem, że znalezienie wolnego czasu na rozwój może okazać się nie lada wyzwaniem. Na szczęście platforma ePedagog wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców zainteresowanych tematyką pedagogiki specjalnej i stworzyła kursy online, które można przerabiać w dogodnym dla siebie tempie. To ty decydujesz, kiedy i gdzie się uczysz.

,

W przypadku pedagogiki specjalnej lista kursów kwalifikacyjnych online obejmuje nie tylko wymienione wyżej propozycje, ale także inne szkolenia: z zakresu resocjalizacji i socjoterapii; diagnozy, rewalidacji i terapii pedagogicznej; komunikacji alternatywnej i wspomagającej; arteterapii, pedagogiki leczniczej czy terapii pedagogicznej. Tak bogata oferta kursów z zakresu pedagogiki specjalnej sprawia, że nie tylko wszyscy rodzice, ale także specjaliści znajdą w niej coś dla siebie.

Artykuł Sponsorowany

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo